Цілі сталого розвитку

Участь у проєкті Книжкова навала
Участь у проєкті Книжкова навала

27.12.2024

В рамках п’ятої хвилі благодійно-просвітницької акції “Книжкова навала”, ініційованої групою “Інформаційний спротив” Українського центру дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука  https://sprotyv.info/  у співпраці з Національним військово-історичним музеєм України, фонд наукової бібліотеки ХНУРЕ поповнився сучасними україномовними виданнями.

Книги отримали на усі смаки та уподобання: сучасна література різних жанрів, переклади іноземних авторів, українська класика – проза та поезія, науково-популярна література, книжки про досвід війни, твори ветеранів і волонтерів.
Співпраця з громадськими організаціями сприяє досягненню 17 ЦСР – Партнерство заради сталого розвитку.
“Книжкова навала” – це проєкт, який почала втілювати у 2015 році харківська команда групи “Інформаційний спротив”. Левова частка книг розсилалися з Харкова, окремі – з Києва.
Цього року з безпекових міркувань (бо були влучення і по друкарнях, і по видавництвах) процес організовано у Києві, хоча ним опікується харківська команда, а також колеги з Києва та Севастополя.
Для наповнення комплекту придбано книги у 28 видавництв, з них 12 – харківські. Зі 101 позиції книг у стандартному комплекті 44 – це продукція харківських видавництв.
Загалом у Харкові надруковано понад 80% книг з комплекту, адже в місті розташовані найбільші друкарні, які працюють на всю Україну.

Служба доступності «ХНУРЕ без обмежень» прийняла участь у триденному тренінгу «Невизначена втрата: теорія та практика»
Служба доступності «ХНУРЕ без обмежень» прийняла участь у триденному тренінгу «Невизначена втрата: теорія та практика»

19.12.2024

Тренінг відбувся  з 9 по 11 грудня та був   присвячений набуттю практичних навичок та інструментів підтримки родин зниклих безвісти осіб  та молоді в складних життєвих ситуаціях сьогодення. Під час тренінгу  відбулось інтерактивне заглиблення фахівців у тему невизначеної втрати та психологічних й психосоціальних особливостей підтримки сімей зниклих безвісти осіб. Розглядались особливості підтримки підлітків та  молоді. Тренінг відбувся за підтримки Міжнародного Комітета Червоного Хреста.

Під час тренінгу були розглянуті наступні питання:

Підсумки проєкту «Зелена трансформація українських університетів»
Підсумки проєкту «Зелена трансформація українських університетів»

04.12.2024

Наприкінці листопаду пройшла фінальна зустріч проєкту «Education for Green Transition for Ukrainian Universities, GTUA-EDU», який фінансує NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej та координує Politechnika Wrocławska.

7 університетів України, Національне агентство із забезпечення якості освіти та представники концерну Unite! фіналізували роботу над створенням стандартів Зеленого університету.

Міжнародний день людей з інвалідністю
Міжнародний день людей з інвалідністю

03.12.2024

Щорічно 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено в 1992 році резолюцією Генеральної Асамблеї ООН.

В Харківському національному університеті радіоелектроніки для організації інклюзивного навчання з 2024 року працює Служба доступності до можливостей навчання “ХНУРЕ без обмежень”, яка створена на базі спеціального навчально-реабілітаційного відділу супроводу студентів з особливими освітніми потребами, що функціонував з 2009 року. Служба доступності покликана забезпечити реальний та комфортний доступ до можливостей навчання здобувачів освіти з особливими освітніми потребами.

Ще один крок до перемоги
Ще один крок до перемоги

29.11.2024

Попри всі негаразди, обстріли та руйнування наш Університет продовжує боротьбу за чистий світ, за збереження всього, що на оточує.

Складовою частиною цього руху до перемоги є збирання відходів, зокрема, макулатури, пластикових кришечок, використаних батарейок.

Безкоштовні базові курси від ХНУРЕ для учнів старших класів
Безкоштовні базові курси від ХНУРЕ для учнів старших класів

25.11.2024

Для виконання завдань з цілі сталого розвитку 4 – Якісна освіта, кафедрою КІТАР ХНУРЕ пропонується проведення безкоштовних базових курсів «Хочу бути мейкером» та «Мамо, я 3D моделлер» для школярів 9-11 класів, які цікавляться технікою, робототехнікою та програмуванням.

Безкоштовні базові курси від ХНУРЕ для учнів старших класівБазовий курс «Хочу бути мейкером»

Стартував проєкт Eastern Ukraine EDIH у Східній Україні
Стартував проєкт Eastern Ukraine EDIH у Східній Україні

22.11.2024

18 листопада відбулася перша зустріч консорціуму проєкту EDIH у Східній Україні
Проект спрямований на підвищення конкурентоспроможності малих та середніх підприємств у виробничому, аграрному та енергетичному секторах, а також на сприяння розвитку рішень Smart City для громад Східної України.
Консорціум проекту EDIH Східна Україна об’єднує Харківський ІТ Кластер, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Харківський національний університет радіоелектроніки, Харківський офіс реформ та платформу «Кібер Дія».
Під час зустрічі обговорили основні напрямки роботи хабу та стратегії впровадження інноваційних рішень для бізнесу та громади в рамках проекту.

Eastern Ukraine EDIH (European Digital Innovation Hub) – це нова ініціатива, спрямована на підтримку цифрової трансформації малих та середніх підприємств у секторах виробництва, сільського господарства, енергетики та Smart City Східної України, яка координуватиметься консорціумом на чолі з Харківським ІТ Кластером.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

21.11.2024

Співробітницями служби доступності до можливостей навчання «ХНУРЕ без обмежень» для викладачів та студентів ХНУРЕ 20 листопада було організовано зустріч-лекцію на тему ментального здоров’я з регіональною координаторкою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лілією Зотовою.

Фахівчиня розкрила сенс та складові ментального здоров’я, поділилась техніками стабілізації психологічного стану та його покращення. Ментальне здоров’я потребує особливої уваги кожного з нас, адже від нашого психічного благополуччя залежить фізичне здоров’я, добробут, правопорядок та ресурсність в повсякденному житті та навчанні. Зустріч-лекція відбулась на базі безпечного простору ХНУРЕ. Присутні активно приймали участь в обговоренні та ділились власним досвідом.

Розподіл фінансування кафедр за системою КРІ продовжено на 2025 рік
Розподіл фінансування кафедр за системою КРІ продовжено на 2025 рік

05.11.2024

Вчена рада ХНУРЕ на засіданні 31 жовтня 2024 року підтримала пропозицію комісії з оптимізації та затвердила ключові показники ефективності (КРІ) кафедр на 2025 рік.

Відбулась зустріч з провідною компанією FLEX
Відбулась зустріч з провідною компанією FLEX

23.10.2024

18 жовтня відбулась онлайн-зустріч науковців кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та робототехніки ХНУРЕ з представниками компанії Flex – одним зі світових лідерів з контрактного виробництва електроніки (EMS business) та дизайну.

Захист дипломної роботи за Програмою професійного навчання в межах академічної мобільності
Захист дипломної роботи за Програмою професійного навчання в межах академічної мобільності

15.10.2024

На кафедрі КІТАР під керівництвом к.т.н., доцента Жарікової І. В. було виконано кваліфікаційну роботу бакалавра Анісімової Дарини, студентки спеціальності 172 Телекомунікації та радіотехніка освітньо-професійної програми Інтелектуальні технології засобів радіоелектроніки на тему «Розробка програмної системи для контролю параметрів культивування рослин у закритому просторі».

Науковці ХНУРЕ взяли участь у зустрічі університетів за проектом GTUA-Edu NAWA 2024
Науковці ХНУРЕ взяли участь у зустрічі університетів за проектом GTUA-Edu NAWA 2024

02.10.2024

З 16 по 20 вересня 2024 р. у Вроцлавському університеті науки та технологій (WroclawTech), Республіка Польща пройшли планові робочі зустрічі з міжнародного проекту Education for Green Transitions GTUA-EDU NAWA 2024, що фінансується польським агентством академічних обмінів NAWA.

Університет представляв координатор проекту від ХНУРЕ, декан факультету Автоматики та комп’ютеризованих технологій, професор кафедри КІТАР Олександр ФІЛІПЕНКО. Представники 7 університетів-партнерів з України та колеги з Вроцлавської політехніки дискутували щодо бачення та напрацьовували критерії: Яким повинен бути університет? Що потрібно зробити університетській спільноті для визнання його Green-University?