Цілі сталого розвитку

Трастовий фонд НАТО покращує обслуговування інвалідів в Україні
Трастовий фонд НАТО покращує обслуговування інвалідів в Україні

06.09.2019

Трастовий фонд НАТО на підтримку медичної реабілітації українських військовослужбовців і жінок недавно запустив дворічну освітню програму на рівні бакалавра з протезування та ортопедії (P & O) в Харкові з довгостроковою метою створити освітню програму на рівні бакалавра та магістра, сертифіковану Міжнародним товариством. протезистів і ортопедів (ISPO). Ця програма допоможе підняти рівень медичних послуг, що надаються військовослужбовцям з ампутованими кінцівками, до міжнародних стандартів. Кількість людей з ампутованими кінцівками в Україні значно зросла через конфлікт в східній частині країни.

Ця програма проводиться в Науково-дослідному інституті P&O в Харкові, під егідою Університету ХНУРЕ, і під керівництвом Німецької школи реабілітаційних наук. Він реалізується у співпраці з Міністерством соціальної політики та Міністерством освіти і науки України.

Про допомогу штучного інтелекту у запобіганні та виявленні злочинів
Про допомогу штучного інтелекту у запобіганні та виявленні злочинів

27.06.2019

30 травня 2019 року гостем програми “Віддзеркалення” став Дмитро Юрійович Узлов – начальник УІАП Головного управління Національної поліції в Харківській області, за сумісництвом – доцент кафедри штучного  інтелекту ХНУРЕ.

У інтерв’ю Д.Ю. Узлов розповів про спільні наукові дослідження кафедри штучного інтелекту ХНУРЕ та Головного управління національної поліції в Харківській області в рамках угоди про науково-технічне співробітництво  у напрямку: data mining на основі сучасних нейро-фаззі технологій обчислювального інтелекту, інтелектуальні технології в правоохоронній діяльності.
Результати досліджень впроваджені в інформацийно-аналітичний комплекс – “RICAS – Realtime intelligence crime analytics system” –  http://ricas.org

Це унікальна інтелектуальна система кримінального аналізу даних, яка об’єднала в єдиному просторі основні і найсучасніші методи і методики кримінального аналізу та аналітичного пошуку в реальному часі, що дозволяє значно підвищити ефективність і результативність розкриття злочинів по гарячих слідах і нерозкритих раніше злочинів.
RICAS дозволяє виконувати наступні види аналізу:
• аналіз кримінального стану (crime pattern analysis),
• аналіз загального профілю (general profile analysis),
• аналіз конкретного розслідування (case analysis),
• порівняльний аналіз (comparativ analysis),
• аналіз групової злочинності (offender group analysis),
• аналіз особливостей профілю (specific profile analysis),
• аналіз розслідувань (investigation analysis).


Призначення системи:
– підвищення ефективності використання інформаційних обліків в оперативно-розшуковій діяльності співробітників ВВС, досудовому розслідуванні, діяльності з охорони громадського порядку;
– зменшення часу реакції на вхідну інформацію про злочини і правопорушення, і, як наслідок, більш ефективне їх розкриття по гарячих слідах;
– профілактика і попередження злочинів;
– підвищення якості та своєчасності управлінських рішень керівників усіх рівнів відповідальності.

В ХНУРЕ на кафедрі біомедичної інженерії відкритий Центр реабілітації та інклюзивної освіти
В ХНУРЕ на кафедрі біомедичної інженерії відкритий Центр реабілітації та інклюзивної освіти

23.04.2019

В ХНУРЕ на кафедрі біомедичної інженерії відкритий Центр реабілітації та інклюзивної освіти осіб з особливими освітніми потребами, який обладнаний приладами, що отримано в рамках міжнародних проектів DAAD та Erasmus+. До складу цього обладнання входять спеціальні сертифіковані Міжнародною асоціацією осіб з порушенням зору Low Vision International Asssotiation мобільні пристрої Magnilink ZIP (Швеція), що мають високоякісні цифрови камери з регульованим збільшенням від 10 до 40 разів з великою глибиною різкості та дозволяють отримувати цифрові зображення на 19 дюймові монітори  високого розрізнення (Full HD) з регульованими параметрами оптичного збільшення та світловими фільтрами, що особливо важливо для студентів з різними типами порушення зору. Двокоординатні робочі столи цих систем дозволяють не тільки сприяти інформацію від книг, або зошитів, але і виконувати дрібну роботу, що пов’язана з використанням дрібної моторики при виконання завдань щодо збирання макетних плат, паяння та інших видів монтажних робіт. Також в наявності є індивідуальні підсилювачі слуху Vital Maxx (Німеччина) для студентів з порушеннями слухосприйняття. Це в сукупності з інформаційним середовищем дозволяє перевести учбовий процес на європейський рівень з наданням рівних можливостей доступу до освітніх ресурсів осіб з особливими освітніми потребами.
В ХНУРЕ на кафедрі біомедичної інженерії відкритий Центр реабілітації та інклюзивної освіти
В ХНУРЕ на кафедрі біомедичної інженерії відкритий Центр реабілітації та інклюзивної освіти

Форум «Жіноче лідерство в STEM компаніях»
Форум «Жіноче лідерство в STEM компаніях»

22.04.2019

29.03.2019 р. у Києві Громадська Спілка «STEM КОАЛІЦІЯ» провела Форум «Жіноче лідерство в STEM компаніях» і нагородила технологічні компанії та університети за практики розвитку і підтримки жінок. Захід організовано в рамках проекту «Технологічний Пакт для розвитку жінок в STEM компаніях» за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Було нагороджено IТ-інтегратор (сертифікат «Краща компанія для жінок», рівень B), Житомирський державний технологічний університет («Кращий університет для жінок», рівень А), Вінницький національний технічний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки та Київський національний університет культури і мистецтв (рівень В).

При відкритті Форуму, Майкі Ван Колдман, заступниця Голови місії Посольства Королівства Нідерландів в Україні, зазначила: «Проведення проектів з підтримки жіночого лідерства демонструють вплив не тільки на розвиток економіки країни, а і на саме суспільство, оскільки жінки більш щирі, в них більше ентузіазму робити корисні і важливі речі для суспільства». Заступниця Міністра соціальної політики Наталія Федорович зазначила, що Міністерство завжди підтримує ініціативи з рівності прав і жіночого лідерства в країні та програми з розширення економічних можливостей та прав жінок.


Форум було присвячено результатам Технологічного пакту. Технологічний Пакт – це ініціатива ГС «STEM коаліція», спрямована на консолідацію зусиль навчальних закладів, громадських ініціатив і компаній для підтримки жінок в технологічній сфері та розкриття їх потенціалу. Він об’єднує 44 організації з 7 регіонів України (серед яких 11 університетів і коледжів, 20 компаній і 13 освітніх та громадських ініціатив), які зобов’язалися впроваджувати заходи для дівчат і жінок, створювати сприятливі умови для розкриття жіночого потенціалу. За цей час підписанти Технологічного пакту для розвитку жінок в STEM компаніях реалізували 46 програм та ініціатив для 3 900 дівчат і жінок.

Науковий парк “Синергія”
Науковий парк “Синергія”

10.04.2019

Розпочав роботу інноваційний Науковий парк «Синергія». Урочисте відкриття відбулося 9 квітня 2019 р. за участі голови ХОДА Ю.О. Світличної, генерального директора директорату науки МОН Д.В. Чеберкуса, почесного консула Республіки Вірменія Армена Асланяна. Харківська обласна держадміністрація виступила синергічним партнером, що об’єднав зусилля вчених, освітян та активного бізнесу. Інвестором проекту стала організація «Креативні технології». Завдяки цьому проекту студенти ХНУРЕ отримали можливість опановувати практичні знання на сучасному обладнанні під керівництвом кваліфікованих спеціалістів галузі IT.

На площі близько 1500 квадратних метрів розташовані лекційні аудиторії, класи, обладнані комп’ютерною технікою Apple, коворкінг, лабораторія робототехніки Robotics, віртуальної реальності та 3D-моделювання, блокчейну, кінотеатр для візуалізації розробок, конференц-зала, кафета навіть спортивна зона. «Синергія» стала першим науковим парком в Україні, який вступив в Міжнародну асоціацію наукових парків IASP, і тепер представляє нашу країну на міжнародному рівні.

Доцент кафедри БМІ взяла участь у прес-конференції про введення в експлуатацію брахіотерапевтічного комплексу
Доцент кафедри БМІ взяла участь у прес-конференції про введення в експлуатацію брахіотерапевтічного комплексу

07.04.2019

27 березня 2019 року відбулась прес-конференція представників Інституту медичної радіології ім. С. П. Григор’єва НАМН України

Учасники прес-конференції розповіли про про введення в експлуатацію сучасного брахіотерапевтічного комплексу з високою потужністю дози з джерелом випромінювання. Цей апарат є унікальним завдяки високоактивному мініатюрному джерелу радіації довжиною 3 мм і діаметром 1 мм. Він дозволяє проводити опромінення пухлин важкодоступних локалізацій, які неможливо лікувати іншими методами.

ХНУРЕ включено у Times Higher Education University Impact Ranking 2019
ХНУРЕ включено у Times Higher Education University Impact Ranking 2019

05.04.2019

ХНУРЕ включено у Times Higher Education University Impact Ranking 2019

За результатами Times Higher Education University Impact Ranking 2019, що були оприлюднені 3 квітня 2019 р., Університет посів місця у групі 301+ у загальному рейтингу. Крім того, за окремими ЦСР ХНУРЕ посів місця у діапазоні:
3      Міцне здоров’я та благополуччя         301+
4      Якісна освіта                                       201–300
5      Гендерна рівність                              101–200
8      Гідна праця та економічне зростання   201+
9      Інновації та інфраструктура                   301+
17     Партнерство в інтересах сталого розвитку    201–300.

Дискусія «Вища освіта: соціальна послуга чи драйвер економічного зростання»
Дискусія «Вища освіта: соціальна послуга чи драйвер економічного зростання»

30.03.2019

20 березня 2019 року на базі медіа проекту «Накипело» відбулася відкрита дискусія  «Вища освіта: соціальна послуга чи драйвер економічного зростання?» в якій прийняли участь представники Харківського національного університету радіоелектроніки Данилов Андрій (старший викладач кафедри соціальної інформатики ХНУРЕ, член Вченої ради університету, голова Ради молодих учених), Ткачов Віталій (старший викладач кафедри електронних обчислювальних машин, кандидат технічних наук, член Асоціації випускників ХНУРЕ, заступник Голови Ради молодих вчених) та Здорик Нікіта (перший заступник голови Студентського Сенату ХНУРЕ). Дискусія проходила, за підтримки та ініціативи Громадської організації «RE:Старт» робота якої направлена на впровадження принципів сталого розвитку в Україні.

Дискусія була присвячена питанням організації та провадження освітньої та наукової діяльності та її інтеграції з бізнесом для забезпечення сталого розвитку України.

Інтерв’ю ТРК Оріон ректора ХНУРЕ професора Семенця В.В.

22.02.2019

22 лютого 2019 року в інтерв’ю ТРК Оріон ректор ХНУРЕ, професор Семенець В.В. розповів про основні завдання вузу, про академічну мобільність студентів, про зв’язки ХНУРЕ з роботодавцями, про працевлаштування випускників та стажуваннях студентів.

ХНУРЕ підписав Протокол про співпрацю з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES)
ХНУРЕ підписав Протокол про співпрацю з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES)

20.02.2019

У січні 2019 р. Харківський національний університет радіоелектроніки підписав Протокол про співпрацю з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) https://www.ifes.org. У рамках партнерства заради сталого розвитку ХНУРЕ візьме участь у розробці програм, які є невід’ємною частиною інтерактивного курсу IFES з громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики».


16-19 лютого 2019 р. група викладачів Університету пройшла перший тренінг з методології викладання громадянської освіти. За результатами тренінгу вони викладатимуть інтерактивний курс «Демократія: від теорії до практики», що триватиме один семестр. Тренінг було організовано IFES з метою підготовки учасників до викладання курсу з громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики». Курс з громадянської освіти був розроблений IFES і буде запроваджений у 2019/2020 навчальному році. Цей захід став можливим завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.

ХНУРЕ приймає участь у Школі соціального проектування та грантрайтингу «Open Grants School»
ХНУРЕ приймає участь у Школі соціального проектування та грантрайтингу «Open Grants School»

14.02.2019

На виконання поставлених завдань для досягнення цілей сталого розвитку, а саме цілі 4 – забезпечення всеохоплюючої та справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання протягом усього життя для всіх, ХНУРЕ приймає участь у Школі соціального проектування та грантрайтингу «Open Grants School».

Мета проекту – соціальна інтеграція у рамках концепції сталого розвитку, розвиток компетенції та навичок представників громадських організацій, які бажають і здатні ініціювати та реалізовувати в Харкові соціальні інноваційні проекти в різних сферах життєдіяльності.

ХНУРЕ уклав угоду з УкрНДІпротезування та Human Study e.V.  з підготовки фахівців
ХНУРЕ уклав угоду з УкрНДІпротезування та Human Study e.V. з підготовки фахівців

29.11.2018

25 жовтня 2018 року Харківський національний університет радіоелектроніки  уклав угоду з ДУ Українським науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності та Школою реабілітаційних наук (Human Study e.V.) – освітнім закладом, що спеціалізується в організації навчання в області протезування і ортезування.  Human Study e.V. – некомерційна асоціація, акредитована Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) і міжнародним товариством протезування та ортезування – International Society for Prosthetics and Orthotics (ISPO).
Угода базується на договорах між Кабінетом міністрів України та НАТО щодо співпраці у сфері медичної реабілітації, зокрема фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в антитерористичній операції.
Метою угоди є участь у реалізації проекту «Створення протезної та ортопедичної освіти в Україні», започаткованого Агентством НАТО з підтримки та постачання, Мінсоцполітики України та Human Study e.V.

З метою реалізації Проекту «Створення протезної та ортопедичної освіти в Україні», започаткованого Агентством НАТО з підтримки та постачання, Міністерством соціальної політики України і Школою реабілітаційних наук1 (Human Study e.V., HS), ХНУРЕ, УкрНДІпротезування2 та HS дійшли згоди щодо спільних дій з підготовки викладачів/тренерів з протезування і ортезування за міжнародними стандартами ISPO Категорії ІІ на базі спеціалізації (освітньої програми) «Ортопедичні технології та інженерія» за спеціальністю 163 Біомедична інженерія Другого (магістерського) рівня освіти.

За умов успішного освоєння професійної програми з протезування та ортезування та успішного підсумкового контролю студента експерти ISPO присвоюють міжнародну кваліфікацію – Категорія ІІ – ISPO «Протезист/ортезист» і видають сертифікат.