Весняні ІТ – канікули у Метрошколі
Весняні ІТ – канікули у Метрошколі

31.03.2024

У період воєнного стану і дистанційної освіти живе спілкування стає надзвичайно важливим, все ж відчуття онлайн та офлайн кардинально різні. Важливою перевагою у штучному, алгоритмізованому, цифровому світі є можливість щось наживо побачити, віч-на-віч запитати, доторкнутися і власноруч дослідити.
За підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та у партнерстві з Громадською спілкою «ХАРКІВСЬКИЙ КЛАСТЕР ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ», Харківський національний університет радіоелектроніки започаткував освітній проєкт – Метрошкола від ХНУРЕ. Мета проєкту Метрошкола від ХНУРЕ – подолання цифрової соціалізації, реалізація потреби учнів у соціальній взаємодії. У безпечному просторі класів підземки протягом весняних канікул було проведено 30 офлайн корисних та цікавих майстер-класів для школярів міста Харкова від команди фахівців ХНУРЕ.  Учнів вітали виконавчий директор Харківського IT Кластеру Ольга Шаповал, виконуючий обов’язки ректора ХНУРЕ Ігор Рубан. Представники приймальної комісії розповідали про основні правила щодо вступу до Харківського національного університету радіоелектроніки, про освітні програми та особливості підготовки фахівців. Були проведені майстер-класи з актуальних напрямів інформаційних технологій, повчальні інтерактиви, збирання моделей, тестування різноманітних пристроїв. Провідні викладачі демонстрували школярам новітнє обладнання, роботів, сучасні освітні технології, комп’ютерні програми та лабораторні зразки. Звісно учням найбільше сподобалася інтерактивна частина заходу – квести, кахути, вікторіни та розіграші. На всіх школярів чекали подарунки від ХНУРЕ та наших партнерів – провідних ІТ компаній України NIX, Globallogic, SoftServe, Харківського ІТ кластеру.

У важкі часи Перший серед кращих продовжує просвітницьку діяльність у громаді.

ХНУРЕ продовжує працювати в умовах блекаутів
ХНУРЕ продовжує працювати в умовах блекаутів

29.03.2024

Поки наші енергетики творять дива, повертаючи електроенергію до Харкова та області, ми продовжуємо працювати на повну потужність!

Триває Кубок України зі спортивного програмування
Триває Кубок України зі спортивного програмування

29.03.2024

Кафедра ПІ ХНУРЕ разом з платформою EOlymp вже третій рік поспіль проводить змагання зі спортивного програмування – Кубок України, який проходить у грудні 2023р.-липні 2024р.

Партнерство за проєктом “Університети – Громади: посилення співпраці”
Партнерство за проєктом “Університети – Громади: посилення співпраці”

28.03.2024

25 – 28 березня 2024 року делегація Харківського національного університету радіоелектроніки відвідала Латвійський університет і взяла участь у воркшопі та навчальному семінарі “Стале економічне зростання та реалізація третьої місії у вищих навчальних закладах”. Проект UNICOM (Університети – громади: зміцнення співпраці) призваний сприяти співпраці та інноваціям у вищій освіті.

Установи-учасники:

Вітаємо з успішним захистом докторської дисертації!
Вітаємо з успішним захистом докторської дисертації!

27.03.2024

27 березня на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 відбувся публічний захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук Хаханової Ганни Володимирівни.

26 березня було підписано Меморандум про співпрацю з Управлінням освіти Салтівського району

27.03.2024

В.о. ректора ХНУРЕ Ігор Рубан та представники приймальної комісії провели зустріч із Ларисою Георгіївною Карповою, завідуючою управлінням освіти адміністрації Салтівського району Харкова.

Впровадження зелених технологій в освітній процес в умовах відключення електроенергії
Впровадження зелених технологій в освітній процес в умовах відключення електроенергії

25.03.2024

В умовах тривалого відключення електроенергії, блекауту та ворожих атак рф по критичній інфрастуктурі, впровадження альтернативних джерел отримання екологічної енергії для проведення занять і наукової діяльності в університеті, наразі є найактуальнішим напрямом.

До зелених технологій відносяться: енергозбережувальні технології – для підвищення енергоефективності і економії енегії без викиду парникових газів (електроприлади, енергозберігаючі лампи); відновлювальні джерела енергії – виробка енергії з відновлювальних джерел як сонце, вітер, вода тощо (сонячні панелі, вітрогенератори, вітряні турбіни, гідростанції); технології очищення навколишнього середовища – для зменшення забрудення навколишнього середовища (фільтрація повітря, очищення води, переробка відходів).

Зустріч керівництва компанії SoftServe з керівництвом ХНУРЕ.
Зустріч керівництва компанії SoftServe з керівництвом ХНУРЕ.

15.03.2024

Сьогодні відбулась робоча зустріч із нашими постійними партнерами – компанією SoftServe. Представники компанії передали нашому колективу відзнаку “Educational Premier Partner 2023”.

Всеукраїнський круглий стіл «Штучний інтелект у правовій практиці: межі та можливості»
Всеукраїнський круглий стіл «Штучний інтелект у правовій практиці: межі та можливості»

15.03.2024

Всеукраїнський круглий стіл «Штучний інтелект у правовій практиці: межі та можливості» відбувся 15 березня 2024 року у Львівському державному університеті внутрішніх справ за спільної організації Одеського державного університету внутрішніх справ, Харківського національного університету радіоелектроніки та Державного університету інфраструктури та технологій.

Мапа професій ХНУРЕ
Мапа професій ХНУРЕ

14.03.2024

Сьогодні одне з найпопулярніших запитань від школярів: «Які професії є в ІТ? Куди вступити, щоб отримати омріяну професію? Ким я можу працювати після закінчення університету?»

Викладачі ХНУРЕ взяли участь у тренінгу в рамках проєкту WARN
Викладачі ХНУРЕ взяли участь у тренінгу в рамках проєкту WARN

13.03.2024

З 19 по 23 лютого 2024 року спільнота WARN взяла участь у дослідницькій та навчальній діяльності в Університеті Коїмбри. Тренінговий тиждень проходив у рамках реалізації проекту Erasmus+ «Academic Response to Hybrid Threats» 610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP.
Представники партнерів проєкту поінформували про розвиток різних робочих пакетів протягом останніх 5 місяців, а також про нові виклики та завдання фінальної стадії проєкту.
Своїм досвідом та знаннями поділились професійні спікери з державних організацій Португалії та викладачі двох факультетів – економічного та факультету науки і технологій Університету Коїмбри.
Інтерактивний формат тренінгів сприяв дискусіям та обговоренню безпекової тематики, зокрема за такими напрямами:
– перспективи та тенденції CSDP (Спільна політика безпеки та оборони);
– психічне здоров’я та його відновлення в умовах військового конфлікту;
– психологічний моніторинг та втручання в кризові ситуації;
– досконалість у викладанні та науковому керівництві;
– кібербезпека та управління в ЄС.
Отримані під час тренінгу матеріали використовуватимуться в подальшому для оновлення освітніх програм ХНУРЕ.
Це сприятиме формуванню стійкості та розповсюдженню результатів проєкту, посиленню міждисциплінароності наукових досліджень та загальної освітньої синергії між учасниками WARN-середовища.

Пишаємось випускником ХНУРЕ Мстиславом Черновим та першим українським Оскаром
Пишаємось випускником ХНУРЕ Мстиславом Черновим та першим українським Оскаром

12.03.2024

11 березня відбулось вручення кінопремії Оскар, що стало вагомим здобутком для України.