Гурток «Юний IT-шник» запрошує школярів на новий цикл занять
Гурток «Юний IT-шник» запрошує школярів на новий цикл занять

29.09.2023

Кафедра Програмної інженерії Харківського національного університету радіоелектроніки запрошує школярів 10-11 класів на безкоштовний курс ознайомлення зі спеціальністю “Інженерія програмного забезпечення” Харківського національного університету радіоелектроніки.

Заняття розпочинаються 5.10.2023р. з 17-18:30.
Реєстрація на сайті it.nure.ua

Пропонуємо зареєструватися на онлайн лекцію
Пропонуємо зареєструватися на онлайн лекцію

28.09.2023

Пропонуємо зареєструватися на онлайн лекцію директора з питань освіти та компетенцій Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), почесного професора Гейдельберзького університету Andreas Schleicher «Measuring education beyond academic learning».

Науковці ХНУРЕ взяли участь у засіданнях робочої групи міжнародного проєкту GTUA
Науковці ХНУРЕ взяли участь у засіданнях робочої групи міжнародного проєкту GTUA

25.09.2023

Декан факультету Автоматики і комп’ютеризованих технологій (АКТ), професор кафедри Комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та робототехніки (КІТАР) Олександр ФИЛИПЕНКО та доцент кафедри Охорони праці (ОП) Ганна ПРОНЮК з 18 по 23 вересня 2023 р. прийняли участь в засіданнях робочої групи представників 7-ох українських університетів в межах реалізації міжнародного проєкту Green Transitions in Ukrainian Universities, що фінансується національним агентством з академічних обмінів NAWA республіки Польща. Заходи відбувались у Вроцлавському університеті науки та технологій (Wroclaw Tech)  (м. Вроцлав, Республіка Польща). Робочі зустрічі включали  безпосередньо обговорення виконання завдань проєкту – розробку навчальних курсів мікрокредитів у сфері зеленої трансформації (Renewable Energy; RRR – Reuse, Reduce, Recycle; Smart and Green Transport), обговорення методів самооцінювання та зовнішнього експертного оцінювання рівня запровадження «зелених» рішень українськими університетами в освіті, науці та навчальному середовищі (кампусі), що відповідають положенням стандартів Green Transitions in Ukrainian Universities, розробленим на попередньому етапі міжнародного проєкту.

Цій проєкт та сама зустріч мають за мету реалізацію стратегічного завдання інтеграції українських університетів в європейський академічний простір вищої освіти, науки та інновацій для забезпечення стабільного розвитку України. Тому ці заходи з міжнародного  проєкту GTUA  відбувались в поєднанні із роботою Міжнародного форуму «VIII Unite! Dialogue» європейського консорціуму 9 технічних університетів UNITE!, що проходив у ці дні у Вроцлавській політехніці. Представники 16 технічних університетів Європи та України обговорювали питання поширення співпраці та інтеграції університетських екосистем для стимулювання інновацій, ефективності та сталого розвитку, створення платформи для обміну ідеями та спільного формування якісної вищої освіти. В заходах з реалізації міжнародного проєкту прийняли участь Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій БУТЕНКО та його заступник Наталія СТУКАЛО. Національне агентство підтримує євроінтеграційні процеси в академічній спільноті та сприяє імплементації кращих практик в національну систему забезпечення якості вищої освіти.

Науковиці ХНУРЕ прийняли участь у Десятій Міжнародній конференції womENcourage 2023
Науковиці ХНУРЕ прийняли участь у Десятій Міжнародній конференції womENcourage 2023

25.09.2023

В період з 20 по 22 вересня 2023 року за підтримки ACM-W Europe проводилася Десята Міжнародна конференція ACM Celebration of Women in Computing: womENcourage™ 2023. Цього року конференцію було організовано в Тронхеймі (Норвегія) на базі Норвезького університету природничих та технічних наук (Norwegian University of Science and Technology, NTNU).

Цьогорічна тема – “Комп’ютеризація, що об’єднує всіх”. Комп’ютеризація є потужним засобом об’єднання людей з різним досвідом, амбіціями, пристрастями, особистостями та культурами, з академічних і промислових кіл, у креативному відновленому світі після пандемії. Відкрита для всіх гендерів, womENcourage™ була ініційована ACM-W Europe і має на меті об’єднати жінок з різних технічних дисциплін та заохотити їх продовжувати освіту та кар’єру в галузі комп’ютерних технологій. WomENcourage™ об’єднує жінок у комп’ютерній професії та суміжних технічних галузях для обміну знаннями та досвідом, а також для надання особливої підтримки жінкам, які здобувають наукові ступені та починають свою кар’єру в комп’ютерних технологіях. Завдяки програмі, насиченій глибокими темами та цікавими освітніми і нетворкінговими заходами, womENcourage™ надає унікальний досвід колективної енергії, драйву та досконалості, якими жінки-професіоналки діляться, щоб підтримувати одна одну.

У ХНУРЕ розпочався етап впровадження «зелених» технологій в освітній процес
У ХНУРЕ розпочався етап впровадження «зелених» технологій в освітній процес

25.09.2023

Впровадження концепції «зеленого» університету є одним із сучасних трендів розвитку провідних закладів вищої освіти світу. Вона передбачає інтеграцію принципів екологічно стійкого розвитку в усі аспекти діяльності закладу вищої освіти. Використання  “зелених” технологій відповідає 7 Цілі Сталого Розвитку  Організації Об’єднаних Націй – “Доступна та чиста енергія” – забезпечення доступу до недорогих, надійних, стиалих і сучасних джерел енергії для всіх.

У ХНУРЕ розпочався етап впровадження «зелених» технологій в освітній процесНа кафедрі БМІ ХНУРЕ розпочався  етап впровадження “зелених” технологій в освітній процес. Професори кафедри Юрій Жолудов, Дмитро Сніжко та завідувач кафедри професор Олег Аврунін провели перші тестування енергозбережувальних джерел живлення – сонячних панелей та вітрякових станцій.

Студентки ХНУРЕ взяли участь у міжнародній навчальній програмі  Summer School Green Transition for Ukrainian students
Студентки ХНУРЕ взяли участь у міжнародній навчальній програмі Summer School Green Transition for Ukrainian students

25.09.2023

Студентки 3 факультетів ХНУРЕ, а саме: факультету АКТ – Дарина НЄНОВА, Катерина СТЕЦЕНКО, Анна ШЕВЧЕНКО, Анастасія ПРИЛІПКО та Олександра ЧИГРИН; факультету ІТМ  – Олена ПРОНЮк та Наталія ЛЕЩЕНКО; факультету КН – Ірина ДЕРЕВЯНКО, з 18.09.2023 р. по 23.09.2023 р. прийняли участь у міжнародній навчальній програмі  Summer School Green Transition for Ukrainian students у Вроцлавському університеті науки та технологій (Wroclaw Tech)  (м. Вроцлав, Республіка Польща)  за запрошенням від координатору міжнародного проєкту Green Transitions in Ukrainian Universities, що фінансується польським агентством академічних обмінів NAWA.

В ці дні студенти ХНУРЕ разом із студентами ще 6-ох українських університетів та викладачами Вроцлавської політехніки обговорювали кроки та дії, спрямовані на реалізацію визначених Організацією Об’єднаних Націй цілей сталого розвитку SDG.

Відбулася онлайн конференція “Винахідники і науковці: разом до перемоги”
Відбулася онлайн конференція “Винахідники і науковці: разом до перемоги”

22.09.2023

До Дня винахідника і раціоналізатора України відбулася онлайн конференція “Винахідники і науковці: разом до перемоги”, організатором якої є відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка. У заході взяли участь 69 учасників – представників академічних та інноваційних спільнот з різних міст України. Було представлено близько 30 доповідей, які спрямовані на розвиток дослідницької та винахідницької діяльності в Україні.
Професор Олег Аврунін виступив з доповіддю, яка стосувалася винахідницької діяльності в біомедичній інженерії, зокрема досвіду власних розробок в галузі тестування носового дихання людини в екстремальних умовах. Доповідь була присвячена пам’яті пілота Джуса – майора Андрія Пільщикова – справжнього героя та відомого Харків’янина, який зробив багато початку процесу надання Україні винищувачів F-16. Він особисто цікавився та брав участь у випробуваннях розробок нашої кафедри. Саме дослідження функції носового дихання під час фізичних навантажень дуже потрібно при тестуванні пілотів, спортсменів та представників інших професій, де необхідно визначати потенційні можливості організму.
Координатор міжнародних програм Людмила Тітова представила програму JoInME “Підприємництво у сфері штучного інтелекту для Індустрії 5.0”.
Навчальна програма JoInME була започаткована як відповідь на потребу в якісній сучасній освіті в умовах складних обставин, спричинених кризами, зокрема пандеміями та військовими конфліктами.

Співробітники ХНУРЕ долучилися до благодійних ініціатив з допомоги військовим і цивільним Харківщини
Співробітники ХНУРЕ долучилися до благодійних ініціатив з допомоги військовим і цивільним Харківщини

21.09.2023

Доцентка кафедри КІТАР, к.т.н. Жарікова Ірина Володимирівна виступила автором проєкту на краудфандинговій платформі «Моє Місто», метою якого був збір коштів для закупівлі польових кухонь для захисників Харківщини та цивільного населення з деокупованих територій Харківської області.

Проєкт реалізовано у співпраці з благодійним фондом «Міжнародна Фундація України». Мета фонду – це допомога мирному населенню і нашим Захисникам.

Семінар з методологій викладання, розроблених в проєктах Erasmus+
Семінар з методологій викладання, розроблених в проєктах Erasmus+

20.09.2023

15 вересня 2023 року учасники проєктів ХНУРЕ, які представляють 2 кафедри, а саме кафедру штучного інтелекту та кафедру економічної кібернетики та управління економічною безпекою, разом з колегами з МНТУ (Київ) провели семінар «Коеволюція «Бізнес-Університет»: нові реалії – нові практики», що поширив методологічні результати 3 проєктів Erasmus+ UniCities, WARN та JoInME. ХНУРЕ відіграє провідну роль в обох проектах WARN та JoInME. На семінарі були продемонстровані практики для ефективного навчання протидії гібридним загрозам (за проєктом WARN) та для інноваційного підприємництва в областімництва в області штучного інтелекту для промисловості 5.0 за проєктом JoInME)  у відповідь на  драматичну зміну безпекової ситуації,  спричинену непередбачуваними викликами, такими як пандемії чи війни.

Захід було проведено у Києві, що дозволило залучити 79 представників академічної спільноти та бізнесу з Харкова, Києва, Запоріжжя, Черкас, Чернігова та тимчасово окупованого Донецька та Донецької області.

На кафедрі БМІ відбувся освітній захід зі спортивної медицини
На кафедрі БМІ відбувся освітній захід зі спортивної медицини

20.09.2023

18 вересня викладачами кафедри БМІ Харківського національного університету радіоелектроніки був організований освітній захід зі спортивної медицини та фізичної реабілітації, який було спрямовано для досягнення Третьої глобальної Цілі Сталого Розвитку ООН – міцне здоров’я та благополуччя.

З метою популяризації моніторингового контролю за станом фізичного здоров’я за допомогою сучасних медичних приладів індивідуального використання, викладачі провели наочно дослідження для своїх студентів спеціальності Біомедична інженерія в умовах дистанційної освіти під час воєнного стану.

ХНУРЕ у топ 10 Українських ЗВО рейтингу QS Europe 2024
ХНУРЕ у топ 10 Українських ЗВО рейтингу QS Europe 2024

20.09.2023

Попри війну і важкі умови Харківський національний університет радіоелектроніки зміг увійти до першого релізу рейтингу QS World University Rankings: Europe 2024

Пропонуємо зареєструватися на онлайн лекцію
Пропонуємо зареєструватися на онлайн лекцію

20.09.2023

Пропонуємо зареєструватися на онлайн лекцію PhD, MBA, MA старшого викладача стратегії та інновацій бізнес-школи університету Оксфорд Брукс (Великобританія) Surja Datta «Unlocking Strategic Innovation».