ХНУРЕ стрімко зростає у основних вузівських рейтингах

21.07.2016

У 2016 році ХНУРЕ різко покращив свої позиції в основних глобальних та національних рейтингах найкращих університетів.

 Так, в світовому рейтингу Webometrics ХНУРЕ перемістився у 2016 році на 14 місце серед українських вузів (в 2015 посідав 152 місце).

 За результатами нещодавно опублікованого глобального рейтингу «University Web Ranking 2016»  ХНУРЕ опинився на 27 місці серед українських вузів і вперше став другим в Харкові (у 2015 році – 33 місце в Україні, 5 місце в Харкові , а на початок січня 2016 року – 36 місце в країні і 5 місце в Харкові). University Web Ranking оцінює популярність понад 11 тис. вузів світу, в тому числі 130 українських, за популярністю їх веб-ресурсів.

 Колосальний стрибок вгору зафіксований і в консолідованому рейтингу вузів України, де ХНУРЕ вперше піднявся на 13 сходинку (попередній показник – 46 місце) і став четвертим серед вузів Харкова (у 2015 році – 10 місце).

 У рейтингу Scopus, який оцінює цитованість наукових праць, ХНУРЕ перемістився з 19 на 18 сходинку.

 Для ранжирування університетів рейтинги використовують різноманітні методики. Однак основні досліджувані показники схожі: вузи оцінюються за популярністю їх веб-ресурсів, кількістю опублікованих електронних матеріалів, також оцінюється науково-педагогічний потенціал, якість навчання, відгуки роботодавців, міжнародна діяльність, імплементація наукових розробок і співпраця університетів з бізнесом.

 «Ці рейтинги – безумовно, результат зусиль всього колективу, але було б неправильно не оцінити внесок нової управлінської команди, оскільки багато в чому рейтинги відображають ті нові підходи до маркетингу, інформаційної політики, сучасної системи управління, які ми зараз активно впроваджуємо. Не будемо спочивати на лаврах: з нового навчального року повноцінно запускаються кілька реформ, наслідком чого має стати подальше зростання університету у всіх топ-листах», – зазначив т.в.о. ректора Едуард Рубін, коментуючи ці результати.

 

зберегти цю сторінку в PDF