В ХНУРЕ пройшов освітній форум

03.03.2016

2 березня Харківська національний університет радіоелектроніки став одним з трьох майданчиків Освітнього форуму 2016, який проходив в Києві, Харкові у Львові і зібрав на одному заході людей з трьох різних світів: освіти, державного управління та бізнесу.

Перед офіційним відкриттям в холі вузу стартував «Ярмарок ідей» – виставка, де представники благодійних фондів, громадських організацій, співпрацюючи з приватними підприємцями, представляли свої проекти.

Керівники навчальних закладів, представники державного апарату управління освітньою системою, а також представники бізнесу, який є споживачем кадрів, що випускаються вищою школою, обговорили нагальні питання сучасної освітньої системи.

Метою форуму була активізація співробітництва між суспільством, професійним співтовариством і державою задля впровадження ефективних змін в українській системі освіти.

 «Реформувати країну потрібно з реформи освіти. Немає розвиненої країни без розвиненої освітньої системи. Весь прогрес і вся сила – в інтелектуальному потенціалі. А наше першочергове завдання – викорінити патерналізм як явище і навчити молоде покоління самостійно приймати рішення, брати відповідальність і керувати своїм життям », – зазначив на пленарному панелі т.в.о. ректора ХНУРЕ Едуард Рубін.

«Кількість студентів падає, і Харків поступово втрачає свій статус студентського міста. Багато талановитих студентів їде вчитися за кордон, де освіта безкоштовна, при цьому її якість висока. Потрібно робити все можливе, щоб вони поверталися», – зазначила завідуюча кафедрою міжкультурної комунікації та іноземної мови НТУ «ХПІ», професор Олена Горошко.

Під час дискусії завідувач кафедри основ архітектури Харківського національного університету будівництва та архітектури професор Олександр Буряк зазначив: «Вища освіта – найважливіша галузь економіки. Вузи виконують функції органів територіального розвитку, в той же час структури, в яких зароджуються нові проекти, відстали».

Бізнес в свою чергу наполягає на необхідності практичної підготовки студентів. Разом з цим, важливість фундаментальної освіти залишається, оскільки широкий кругозір і вміння орієнтуватися у величезних масивах інформації – те, що відрізняє людину з університетською освітою.

Після панельних дискусій учасники розділилися на групи в «Світове кафе», де короткими сесіями обговорювали проблеми і пропонували рішення.

Форум проходив за підтримки благодійного фонду «Харків з тобою»

зберегти цю сторінку в PDF