У ХНУРЕ обговорили актуальні проблеми навчання іноземців у вищому навчальному закладі

05.06.2015

28-30 травня Харківський національний університет радіоелектроніки, Вище Військово-морське училище ім. Н.Й. Вапцарова (Болгарія, Варна) за підтримки Міністерства освіти і науки України провели II Міжнародну науково-методичну конференцію «Мова і спеціальність: актуальні проблеми навчання іноземців у вищому навчальному закладі». Конференція була присвячена 85-річчю ХНУРЕ. Організатором конференції виступив факультет навчання іноземних громадян (ФНІГ).
Понад 130 фахівців з різних міст України, Білорусі, Росії, Казахстану, Австрії, Німеччини, Азербайджану, Вірменії та Туреччини стали учасниками конференції.
Урочисте відкриття конференції відбулося 28 травня в конференц-залі ХНУРЕ. Виконуючий обов’язки ректора ХНУРЕ професор В.П. Машталір урочисто відкрив конференцію і звернувся до присутніх з вітальним словом. У своєму виступі Володимир Петрович підкреслив, що проведення даної конференції є дуже важливою подією в житті нашого університету. Подією, яка не тільки зробить вагомий внесок у науково-дослідну діяльність вишу, а й стане стимулом для подальшої плідної роботи всіх підрозділів університету, пов’язаних з навчанням іноземних громадян, допоможе поглибити, розширити й урізноманітнити зв’язки нашого навчального закладу з багатьма ВНЗ Харкова, України та інших країн.
Пленарне засідання конференції проводив декан ФНІГ професор М.А. Омаров.
Учасників конференції вітали представники центральних органів виконавчої влади Харкова:
– Головний спеціаліст Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Н.А. Сухорукова;
– Головний спеціаліст по роботі з іноземними студентами відділу з роботи з об’єднаннями громадян Харківської міської ради Ю.К. Савадінскій.
А також представники Дипломатичного корпусу:
– Почесний консул Республіки Албанія в Харкові Ш. А. Омаров;
– Помічник Почесного консула Республіки Азербайджан в Харкові І.М. Матусяк;
– Помічник Почесного консула республіки Вірменія в Харківській та Сумській областях М.Г. Авагян.
Учасники конференції обговорили такі питання:
– формування комунікативної компетенції іноземних слухачів та студентів довузівської та вузівської підготовок, традиційні та інноваційні технології;
– питання методики навчання іноземних слухачів природничих дисциплін;
– наступність у навчанні іноземних слухачів та студентів довузівської та вузівської підготовок;
– особливості професійної підготовки іноземних студентів;
– загальні питання педагогіки і психології навчання іноземних слухачів та студентів;
– самостійна робота в процесі навчання;
– підручники та навчальні посібники для іноземних слухачів та студентів і специфіка роботи з ними.
Під час перерви в роботі конференції відбувся кофе-брейк, де в учасників була можливість поспілкуватися один з одним у неформальному дружньому колі.
29 травня в рамках конференції було проведено круглий стіл на тему: «Самостійна робота як засіб інтенсифікації навчального процесу».
Засідання круглого столу, яке зібрало велику кількість викладачів з різних університетів Харкова, які займаються проблемами навчання іноземних студентів та слухачів, проводила заступник декана ФНІГ доцент Т.П. Цапко.

В рамках круглого столу обговорювалися питання інтенсифікації навчального процесу, використання дистанційного навчання як однієї з форм інновацій навчального процесу; питання мотивації іноземних студентів та слухачів в ході навчального процесу; форми аудиторної та поза аудиторної самостійної роботи, методи творчого підходу до процесу навчання в ході самостійної роботи і в ході всього навчального процесу в цілому та багато інших питань, які є насущними і актуальними для професорсько-викладацького складу, що займається викладанням, як в іноземній аудиторії, так і в українській.

Матеріали конференції опубліковані у збірнику матеріалів II Міжнародної науково-методичної конференції «Мова і спеціальність: актуальні проблеми навчання іноземців у вищому навчальному закладі».

Конференції передувала величезна підготовча й організаційна робота оргкомітету, яка дозволила провести захід на високому науково-методичному рівні.

Відеоматеріал про роботу конференції можна переглянути за посиланням  http://www.ex.ua/233284415516

 

Ефір у програмі «Репутація» на каналі ФОРА:
Ср  15.30
Пт  10.10
Вс  08.00 та 17.35
Пн  10.10
Вт   20.30

зберегти цю сторінку в PDF