Робоча нарада з питань специфіки роботи факультету навчання іноземних громадян

09.02.2015

Факультет навчання іноземних громадян (ФНІГ) був створений в 2012 році, він об’єднує всіх іноземних слухачів та іноземних студентів незалежно від форми навчання, мови навчання та рівня навчання. Приймальна комісія та контрактний відділ факультету приймають та оформлюють на навчання в ХНУРЕ всіх іноземних абітурієнтів. Соціально-побутова служба факультету проводить поселення усіх іноземних слухачів та студентів у гуртожитки й контролює оплату за навчання та проживання в гуртожитку, «паспортний стіл» – оформляє документи та реєстрацію всього іноземного контингенту університету в Державній міграційній службі.
У цьому навчальному році 1324 іноземних слухачів та студентів майже з 60 країн світу навчається в нашому університеті. Співробітники факультету щодня стикаються з такими проблемами, яких немає на інших факультетах, а саме: різноманітні за формою національні документи про освіту, особливості написання й послідовності іноземних прізвищ та значного числа імен з подальшим їх перекладом українською мовою, відсутність конкретних дат і нумерації в академічних довідках іноземних вузів тощо.
4 лютого з ініціативи декана ФНІГ професора М.А. Омарова і провідних фахівців АСУ ВНЗ було проведено робочу нараду, де обговорювалися всі ці та інші питання. Нараду відкрив та провів професор М.А. Омаров, який висвітлив усі проблемні питання й ще раз підкреслив специфіку роботи факультету навчання іноземних громадян.
Декан факультету нагадав усім присутнім, що в 2012 році Міністерство освіти і науки України створило Єдину державну електронну базу з питань освіти. Ця база дає змогу простежити «історію» навчання кожного вітчизняного та іноземного студента та «побачити» документи, на підставі яких студент прийнятий на навчання. Створення бази змусило переглянути питання оформлення всіх університетських документів, починаючи від наказу про зарахування студента в університет і закінчуючи видачею диплома про вищу освіту.
У 2014р. електронна база почала «контролювати» оформлення студентських квитків та додатків до дипломів європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT).
Відкрита дискусія дозволила озвучити, проаналізувати і обговорити всі аспекти, що пов’язані з особливостями внесення інформації в електронну базу та в усі наступні документи, що пов’язані з організацією навчального процесу російською та англійською мовами. Зокрема, мова йшла про переклад українською мовою прізвищ та імен іноземних студентів. Були вироблені та погоджені єдині принципи роботи з документами іноземних слухачів та студентів на всіх етапах їхнього навчання в університеті та перебування на території України.
На нараді були присутні від факультету навчання іноземних громадян – проф. М.А. Омаров , доц. Т.П. Цапко, В.В. Діденко, М.А. Радченко, Т.С. Середа, Т.В. Тиха, І.М. Шепітько, А.І. Сухомлинов, А.П. Тугай, Л.В . Іванова; співробітники відділу АСУ ВНЗ –Т.А. Зубкова, Л.С. Осьмачко, Е.В. Меньшикова, О.В. Коваленко. Від центру навчання іноземною мовою в нараді взяли участь А.А. Янковський, Л.Г. Павлова, О.В. Кравець; Ю.А. Литвинова представляла відділення навчання на іноземною мовою.

зберегти цю сторінку в PDF