Міжнародна зимова школа з програмування 2013

14.02.2013

З 15 по 25 лютого в Харківському національному університеті радіоелектроніки (ХНУРЕ) пройде відкрита Міжнародна зимова школа з програмування.

У цьому році ось вже вшосте двері університету відкриються перед її учасниками, які приїздять не лише з усіх куточків України, а й з інших країн. 

Зимова школа – це унікальний захід, єдиний такий в Україні, мета якого – підвищення професійного рівня молодих IT-фахівців, їх удосконалення в майстерності алгоритмізації та програмуванні. У програмі школи органічно поєднуються теоретична частина у вигляді лекційних занять та практична підготовка, представлені як щоденні змагання з розв’язання складних і цікавих алгоритмічних задач. 

Методична знахідка, свого роду «ноу-хау» організаторів школи – раціональне використання високого інтелектуального потенціалу тренерського складу: кожен день заняття проводить новий лектор. Це дає можливість відібрати та надати учасникам найбільш корисну, актуальну і затребувану інформацію від кращих IT-фахівців України і зарубіжних країн, як молодих, так і досить досвідчених. 

Високий рівень заходу досягається, безумовно, і за рахунок вмілого і оптимального поєднання теорії та практики з наступним розбором рішення задач, які виявилися найбільш складними. Тобто учасники не просто отримують цінний теоретичний матеріал, але й мають можливість відразу ж застосувати його на практиці. Крім того, завдання, що викликали утруднення, після завершення змагального дня будуть проаналізовані разом з тренером, що дозволить довести отримані знання до досконалого рівня. Десять днів у ХНУРЕ цікавої, захоплюючої роботи, яка до того ж мотивується здоровим змагальним духом її учасників. 

Зимова школа покликана не лише підвищити рівень молодих фахівців в сфері програмування, але й налагодити і підтримувати професійні зв’язки всередині міжнародної спільноти програмістів. 

У 2012 році Зимова школа приймала 246 учасників і 58 тренерів. У цьому році заявки на участь у школі подало понад 100 команд (323 учасники і 71 тренер) з 57 вишів України, Росії, Білорусі, Казахстану та Грузії. Це свідчить про те, що з кожним роком Зимова школа набуває все більшої масштабності та популярність – як в Україні, так і за кордоном. 

Не залишається без уваги і культурна програма. Зимова школа – це прекрасна можливість познайомити гостей із Харковом, його історією, культурою, архітектурою та сучасністю. 

Заходи, подібні Зимовій школі, сприяють розвитку міжнародних зв’язків у сфері науки та освіти й підвищують престиж України. Крім того, вони впливають безпосередньо на якість самої освіти, адже участь висококваліфікованих викладацьких кадрів з різних країн забезпечує підготовку на рівні міжнародного формату ACM (Association for Computing Machinery), що дозволяє студентам правильно оцінити свій поточний рівень і намітити шляхи подальшого розвитку.

Більш докладно з умовами участі та правилами проведення заходу можна ознайомитися на сайті Зимової школи з програмування ws.kh.ua, або в оргкомітеті, в ХНУРЕ (тел.: +38 (050) 514 33 17; e-mail: olymp.kture@gmail.com). 

зберегти цю сторінку в PDF