План гендерної рівності на 2022–2024 роки

07.09.2023

1 вересня 2023 року в онлайн форматі пройшли загальні збори співробітників факультету комп’ютерної інженерії та управління (КІУ) Харківського університету радіоелектроніки, на яких було прийнято План гендерної рівності факультету на 2023-24 роки. В плані уточняється порядок роботи під час реалізації Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» від 08.09.2005 року; Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» від 06.09.2012 року; Розпорядження КМ України від 12.08.2022 р. № 752-р; Про схвалення Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року та затвердження операційного плану з її реалізації на 2022-2024 роки; Розпорядження КМ України від 20.12.2022 року № 1163-р «Про схвалення Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року та затвердження операційного плану заходів на 2022-2024 роки у повсякденній роботі факультету з метою подальшого розвитку культури ґендерної рівності в усіх напрямках діяльності факультету.

Шляхом аналізу поточної ситуації на факультеті КІУ було визначено декілька напрямків роботи, яка допоможе факультету досягти цілей, пов’язаних із реальним впровадженням ґендерної рівності та покращити робочу культуру факультету.

  1. Включення рівних можливостей у всі напрямки роботи факультету.
  2. Просування культури ґендерної рівності серед співробітників факультету.
  3. Гарантія рівних можливостей у доступі к навчанню та розвитку професійних навичок.
  4. Розширення прав та можливостей жінок-вчених для більш активної участі в управлінні та керівних посадах.
  5. Підвищення поінформованості про гендерні проблеми, такі як гендерні упередження та соціальні проблеми, пов’язані зі ставленням до гендерних ролей та стереотипів.
  6. Робота над управлінням робочим часом, що сприяє гармонізації особистого, сімейного та трудового життя для всіх, особливо для батьків.
  7. Протидія сексуальними домаганнями на робочому місці та сексизму шляхом інформування та надання підтримки та порад жертвам сексуальних домагань.

Для виконання вищевикладеного планується, що протягом 2023 та 2024 років. провести такі заходи з усіма співробітниками факультету, у тому числі з ректоратом, усім дослідницьким та адміністративним персоналом як:

І. Онлайн-семінари:

  • Онлайн-семінар (у рамках створення гендерно-чутливого освітнього простору) на теми, пов’язані з просуванням по службі та залученням уваги до жінок-вчених.
  • Онлайн-семінар з гендерної обізнаності та рівності.
  • Онлайн-семінар про асертивну поведінку, неприпустимість сексуальних та інші форми домагань, а також про права і можливості жертв домагань.

ІІ. Доступ до інформації  (інформаційні пакети доступні на сайті факультету):

  • Інформація про права жертв сексуальних домагань.
  • Інформація про права на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.

ІІІ. Підготовка документів комісією:

  • Політика та протокол факультету щодо сексуальних домагань.

Завдання Комісії.

1. Постійний моніторинг та аналіз внутрішньої ситуації щодо гендерної рівності (політики та практики).

2. Безперервний моніторинг усіх аспектів, пов’язаних з розміщенням вакансій, працевлаштування та просування по службі з метою заохочення практики ґендерної рівності та запобігання дискримінації.

3. Постійний моніторинг включення потенційних жінок-науковців до проектів команди.

Комісія збиратиметься один раз на рік для виконання своїх зобов’язань: моніторингу та оцінки виконання плану та підготовки звіту адміністрації факультету КІУ.

План гендерної рівності на 2022–2024 роки

План гендерної рівності на 2022–2024 роки

План гендерної рівності на 2022–2024 роки