Відкриті лекції професора Олега Авруніна у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка

ХНУРЕ активно займається популяризацією науки, зокрема STEM.  ХНУРЕ прагне показати важливість технічних і точних наук у сучасному світі, надихаючи нове покоління дослідників та інноваторів.

У читальному залі відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка регулярно проводяться кругли столи, які спрямовані на популяризацію наукових досліджень серед усіх бажаючих. Професор ХНУРЕ Олег Аврунін бере участь у цих заходах з 2013 року.

Тематика круглих столів стосується досягнень видатних світових та українських науковців, революційних відкриттів у історії людства, інноваційних технологій, впровадження наукових ідей та розробок. Заходи супроводжуються демонстрацією натурних експонатів, діючих макетів та історичних мініатюр. Метою круглих столів є показати як науково-технічна думка та впровадження відкритій впливають на розвиток людства. Гостями круглих столів є всі небайдужі до історії науки, студенти та дослідники.


«Молодь, інновації, майбутнє»
Лекція «Пристрій для тестування носового дихання. Від ідеї до міжнародного визнання» присвячена Міжнародному дню інтелектуальної власності і успіху винаходу ХНУРЕ на Міжнародній виставці винаходів у Женевії.

Круглий стіл “Молодь, інновації, майбутнє”


«Здобутки українських вчених під час Другої світової війни»
Лекція висвітлила розвиток технологій та наукової думки під час Другої світової війни.

«Здобутки українських вчених під час Другої світової війни»


«Альфред Нобель – видатний інженер, винахідник та філантроп» в межах циклу «Видатні події та постаті в історії науки і техніки»
Лекція підкреслила значимість внесків Нобелівських лауреатів у світову науку та звернула увагу на вагомість їх досліджень, зокрема у біомедичні технології як галузь міждисциплінарних досліджень.

«Альфред Нобель – видатний інженер, винахідник та філантроп»


«Сучасні 3D-технології комп’ютерного зору»
Були розглянуті технології комп’ютерного стереозору, які створюють ефект присутності у віртуальному середовищі; спеціальні ефекти, які дозволяють втрутитись у механізми сприйняття та «зламати зір», отримавши більш цікавий та захоплюючий контентї.

В рамках Фестивалю науки 2023 року відбувся мастер-клас «Сучасні 3D-технології комп’ютерного зору»


«Артифікаційні зміни тіла людини»
Лекція про гаджетизацію та кіборгізацію людини та майбутні технології в біомедичній інженерії.

Науковці та стейкхолдери ХНУРЕ прийняли участь у круглому столі “Артифікаційні зміни тіла людини”


«Перспективні медичні системи та інформаційні технології в біомедицині»
Лекція присвячена розвитку біомедичної інженерії та використанню інформаційних технологій в охороні здоров’я.

Науковці ХНУРЕ взяли участь у круглому столі «Перспективні медичні системи та інформаційні технології в біомедицині»