Факультет автоматики і комп’ютеризованих технологій

Головне завдання факультету – підготовка фахівців, які на основі інтеграції знань автоматичного керування, комп’ютерних наук та інженерії, інфокомунікацій, електроніки та механіки здатні організовувати управління технічними, технологічними й бізнес- об’єктами, забезпечувати автоматизацію діяльності в різних сферах господарювання й побуту, створювати й обслуговувати автоматизовані системи, технології й виробництва (SMART-Home, IoT, Industry 4.0, Robotics та ін.), на основі знань сучасних CAD/CAM систем комп’ютерного моделювання, проектування й керування, створювати, виробляти та експлуатувати засоби автоматики та радіоелектроніки різного призначення, зокрема будь-які радіотехнічні пристрої, промислове електронне устаткування, робототехнічні комплекси, авіоніку медичну апаратуру, побутову техніку, інфокомунікаційні засоби, мікропроцесорну й обчислювальну апаратуру, персональні комп’ютери, банківське, офісне та інше радіоелектронне обладнання.

Факультет АКТ здійснює підготовку фахівців і магістрів за трьома спеціальностями.

Рівень бакалавра:

Спеціальність 151 – «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Освітні програми:

 • «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»;
 • «Системна інженерія»;
 • «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані ресурсозберігаючі технології. Альтернативна енергетика”;
 • «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології видобутку нафти і газу».

Спеціальність 172 – «Телекомунікації та радіотехніка» 

Освітні програми:

 • «Інтелектуальні технології засобів радіоелектроніки»;
 • «Радіоелектронні апарати вбудованих систем».

Спеціальність 173 – «Авіоніка»

Освітня програма – «Вбудовані системи авіоніки».

Рівень магістра:

Спеціальність 151 – «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Спеціалізації:

 • «Автоматизоване управління технологічними процесами»;
 • «Комп’ютерно-інтегровані технологічні процеси і виробництва»;
 • «Комп’ютеризовані та робототехнічні системи»;
 • «Комп’ютеризовані системи автоматики і управління».

Спеціальність 172 – «Телекомунікації та радіотехніка»  

Спеціалізації:

 • «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки»;
 • «Радіоелектронні апарати та засоби»;
 • «Автоматизовані комплекси радіоелектронних виробництв».

Кафедри факультету плідно співпрацюють із всесвітньо відомими компаніями: LG Electronics, FESTO, JABIL Circuit, FLEX, Philip Morris, Siemens PLM, Autodesk, Phoenix Contact, National Instruments, Texas Instruments. Для студентів постійно реалізуються програми академічної мобільності та програми подвійних дипломів в університетах Польщі («Політехніка» Вроцлав та Лодзь) та Німеччини.

Декан факультету автоматики і комп’ютеризованих технологій Филипенко Олександр Іванович:

Якщо Ви знаєте та Вас цікавлять такі сучасні технології як:

SMART HOME та SMART- enterprise,

SMART THINGS, IoT та Industrial IoT,

3D-prototyping, ROBOTICS та AVIONICS

– тоді Вам на факультет АКТ. А якщо ви не чули що це таке – тоді ми також чекаємо Вас на факультеті АКТ та готові навчити автоматизувати та інтелектуалізувати простір навколо себе.

Що охоплює система автоматизації – це сенсори, комп’ютер або контролер, комунікації та виконавчі пристрої. На кафедрах факультету вчать як поєднувати ці елементи разом та будувати такі системи, створювати алгоритми та софт для них, використовувати для різних застосувань –  у побуті та в офісі, на підприємстві та транспорті, зокрема авіаційному.

Навчити Вас цьому допоможуть наші друзі та партнери – всесвітньовідомі компанії:

Корейські LG Electronics та  LG Chem Enegy

Німецькі FESTO, Siemens, Schneider Electric та

Phoenix Contact

Американські Jabil, FLEX, Global Logic

Італійська CAMOZZI

Українські UKRINTECH, ОВЕН та Вертикаль.

За їх сприяння кафедри створили сучасні навчальні лабораторії, в цих компаніях Ви маєте можливість проходити професійне навчання та виробничі практики.

Отримати сучасні знання Ви зможете не тільки  в стінах університету, але й у його міжнародних партнерів. На факультеті вже багато років реалізується масштабна міжнародна програма академічної мобільності, в якій щорічно приймають участь більш ніж 50 студентів всіх спеціальностей факультету. Студенти протягом семестру одночасно вивчають теорію у Вроцлавській політехніці та проходять практичну підготовку у компаніях LG Electronics та LG Chem Enegy поряд із Вроцлавом у Республіці Польща.

Або можна пройти переддипломну практику та захистити атестаційні роботи на підприємствах американських компаній Jabil та FLEX.

Сучасні технології стрімко наповнюють життя інтелектуальними пристроями та системами. А випускники факультету Автоматики і комп’ютеризованих технологій є тими, хто створюють такі технології.

Ми чекаємо на креативних, рішучих, фанатів cyber-пристроїв та cyber-systems готових змінювати навколишній світ, наповнюючи його технологіями майбутнього.

Олександр Іванович Филипенко

Декан

Олександр Іванович Филипенко

Декан факультету АКТ, професор (за сумісництвом) кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та мехатроніки, член НМР, член Президії НТР, голова секції 3 НТР, заступник голови спеціалізованої вченої ради, член Координаційної Ради Асоціації випускників ХНУРЕ, доктор технічних наук, професор

Контакти

Ауд. 303 і, корп. «і»

+380 (057) 702-13-16

f_act@nure.ua

facebook.com