Кафедру створено у 1971 році як кафедру технології виробництва радіоапаратури (ТВР), у 1991 році її перейменовано на кафедру технології та автоматизації виробництва радіоелектронних та електронно-обчислювальних засобів (ТАВР), а в 2016 році вона стала кафедрою комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та мехатроніки (КІТАМ) (наказ № 700 від 05.12.2016). У 2023 р. кафедра змінила назву на комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та робототехніки (КІТАР).
Кафедра є профілюючою (випускаючою) кафедрою, що проводить освітню, методичну, наукову та організаційну діяльність за спеціальностями:
151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
– за освітньо-професійними програмами: «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (АКТАКІТ), «Системна інженерія» (АКТСІ) для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (денна, заочна форми навчання);
– за освітньо-науковою програмою «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (АКІТдф) для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (денна, заочна форми навчання).
174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка
– за освітньо-професійними програмами: «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (АКТАКІТ), «Системна інженерія» (АКТСІ) для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (денна, заочна форми навчання);
– за освітньо-професійними програмами: «Комп’ютеризовані та робототехнічні системи» (КТРС), «Автоматизоване управління технологічними процесами» (АУТП), «Комп’ютерно-інтегровані технологічні процеси і виробництва» (КІТПВ) для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти (денна, заочна форми навчання);
– за освітньо-науковою програмою «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (денна, заочна форми навчання).
172 Телекомунікації та радіотехніка
– за освітньо-професійною програмою «Інтелектуальні технології засобів радіоелектроніки» (ТРІТЗР) для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (денна форма навчання) (до 30.06.2024 р.).
Науковий напрямок кафедри – розробка та впровадження прогресивних інформаційних, ресурсозберігаючих та екологічно-безпечних технологій. На базі кафедри засноване й активно функціонує студентське конструкторсько-технологічне бюро з робототехніки та мехатроніки, зусиллями якого створено декілька дослідних зразків мобільних роботів, що експонуються на виставках національного та міжнародного рівнів.