Підготовка здобувачів на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти за освітньою програмою «Телекомунікації та радіотехніка» за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка здійснюється на провідних кафедрах університету:
- кафедра інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського,
- кафедра інформаційно-мережної інженерії;
- кафедра комп’ютерної радіоінженерії та систем технічного захисту інформації,
- кафедра радіотехнологій інформаційно-комунікаційних систем,
- кафедра мікропроцесорних технологій і систем,
- кафедра медіаінженерії та інформаційних радіоелектронних систем.
Метою освітньої програми «Телекомунікації та радіотехніка» є підготовка висококваліфікованих фахівців, які володіють системою знань у галузі телекомунікацій та радіотехніки, знайомі з сучасними науковими досягненнями цієї галузі, вміють формулювати, розв’язувати й узагальнювати науково-практичні задачі у своїй професійній діяльності з використанням фундаментальних та спеціальних прикладних методів в телекомунікаціях та радіотехніці, що дає можливість ефективно виконувати завдання інноваційного характеру відповідного рівня професійної діяльності.
Напрями наукових досліджень:
1. Здобувачі проводять теоретичні й експериментальні дослідження принципів і методів проектування, вдосконалення та оптимізації телекомунікаційних систем і мереж на базі проводових та безпроводових ліній зв’язку, що проводяться з метою покращення загальносистемних показників ефективності: продуктивності, безпеки, стійкості (надійності, живучості, завадозахищенності), достовірності та інших показників якості обслуговування. Об’єктами дослідження є процеси інформаційного обміну та управління цим обміном, що протікають в телекомунікаційних системах та мережах.
2. Здобувачі проводять теоретичні й експериментальні дослідження принципів і методів розроблення та вдосконалення радіотехнічних пристроїв та засобів телекомунікацій, які проводяться з метою покращення показників відмовостійкості, завадозахищенності, достовірності та ін. Об’єктами дослідження є процеси формування, обробки, передачі та прийому електромагнітних сигналів та окремих повідомлень, які протікають у радіотехнічних пристроях та засобах телекомунікацій.
3. Здобувачі проводять наукові дослідження в напрямку створення нових і удосконаленням наявних радіотехнічних і телевізійних систем, комплексів, пристроїв та їх вузлів, їх синтезу та дослідження на системному, сигнально-інформаційному, просторово-часовому, апаратно-програмному та техніко-експлуатаційному рівнях для розв’язання науково-прикладних задач видобування та передавання інформації та радіопротидії з використанням електромагнітних хвиль, зокрема, задач радіолокації, радіонавігації, радіоуправління, радіозв’язку, телебачення, радіометрії, дистанційного зондування об’єктів і середовищ, гідроакустики, діагностики, голографії, акустооптики тощо.
Освітньо-наукова програма 2018 Освітньо-наукова програма 2019 Освітньо-наукова програма 2020 Освітньо-наукова програма 2021 Освітньо-наукова програма 2022 Навчальний план 2018 (осінь) Навчальний план 2019 (весна) Навчальний план 2019 (осінь) Навчальний план 2020 (весна) Навчальний план 2020 (осінь) Навчальний план 2021 (осінь) Навчальний план 2022 (осінь) Навчальний план 2023 (весна) Навчальний план 2023 (осінь)