Термін навчання 1 рік 9 міс.
Випускова кафедра – «Мікропроцесорних технологій і систем»
Освітньо-наукова програма «Інженерія мікропроцесорних систем» забезпечить старт Вашого шляху у світ високих технологій! Це новітня програма, що дозволяє отримати сучасні знання з розробки електронних пристроїв на мікроконтролерах, програмованих інтегральних схемах (ПЛІС), одноплатних ПК та інших апаратних платформах, а також із створення програмного забезпечення для цих апаратних платформ. Світові тенденції розвитку електроніки показують, що майбутнє за робототехнікою та штучним інтелектом, вбудованим у розумні електронні пристрої, а сучасна електроніка стає все більш модульною, коли кожний модуль має свій власний мікропроцесор або мікроконтролер і ефективність роботи пристрою чи системи значно залежить від функцій вбудованого програмного забезпечення. Саме тому вміння розробляти електронні пристрої та системи з використанням обчислювальних ядер та розробки програмного забезпечення до них є невід’ємною складовою навичок сучасного інженера в галузі електроніки G5.
В рамках освітньої програми основна увага приділяється розробці електронних пристроїв та їх програмного забезпечення для найпопулярніших мікроконтролерів у світі STM32, ПЛІС Artix7 ведучої світової компанії Xilinx, одноплатних ПК Raspberry PI, бездротових модулів ESP32. При вивченні програмування цих апаратних платформ студенти використовують мови програмування C++, VHDL, HTML, CSS, Java Script, Python. Також студенти вчаться використовувати у програмному забезпеченні електронних пристроїв існуючі архітектури нейронних мереж, такі як YOLO, DETR, та розробляти для вбудування власні нейронні мережі на базі відомих фреймворків Tensorflow, PyTorch.
У межах освітньо-наукової програми вивчаються наступні навчальні дисципліни:
- «Проєктування комплексних систем»;
- «Інтеграція передових технологій»;
- «Сучасні мультимедійні технології»;
- «Методи цифрової обробки зображень для технічної діагностики»;
- «Технології Machine Learning в мікроелектронних системах»;
- «Мікропроцесорні пристрої та системи»;
- «Дослідження і проектування пристроїв на ПЛІС»;
- «Мови програмування для наукових досліджень»;
- «Високорівневий синтез цифрових вбудованих систем»;
- «Розробка вбудованих систем з радіоінтерфейсом»;
- «Використання хмарних технологій у вбудованих систем»;
- «Фронтенд розробка для мікропроцесорних систем»;
- «Програмно-апаратні засоби комп’ютерного зору»;
- «Комп’ютерна обробка акустичних сигналів»;
- «Інтерфейси мікропроцесорних систем»;
- «Програмування мікропроцесорних пристроїв «розумного будинку».
За результатами вивчення перелічених дисциплін студенти отримують навички керування рухомими об’єктами, розробляти системи типу «розумного будинку» з вбудованим веб-сервером чи інтерфейсом у вигляді додатків для смартфонів, використовувати хмарні сервера для дистанційного моніторингу стану електронних пристроїв та керування ними, розпізнавати потокове відео з відеокамер на апаратних платформах, реалізовувати високошвидкісні апаратні обчислення.
Отримані знання дозволяють знайти своє місце на ринку праці та розробляти у майбутньому практично весь спектр сучасної електроніки: побутові користувацькі електронні пристрої, промислову електрику, робототехніку, мультимедійні електронні пристрої, комунікаційну техніку. Випускова кафедра тісно співпрацює з ІТ кластером Харкова та багатьма фірмами з розробки електронних пристроїв та систем, де наші студенти завжди знаходять можливість працевлаштування (Global Logic, Sigma Software, НВО «Вертикаль» та ін.) та мають високий рівень заробітної платні.
Навчальний план (ОПП, 2025) Освітньо-професійна програма «Інженерія мікропроцесорних систем» (2025)