Впровадження результатів наукового дослідження у Центрі служби крові

12.06.2021

Результати співпраці ХНУРЕ із Харківським обласним центром служби крові https://bloodservice.org.ua/ були представлені на науковому семінарі, що відбувся 11 червня.
В Україні діяльність в сфері медичної трансфузіології, організація роботи з донорами, доручена службі крові, яка здійснює повний цикл обробки донорської крові – отримання, заготівлю, переробку, тестування донорської крові, контроль, розподілення на компоненти, довгострокове зберігання у відповідних умовах, своєчасну видачу компонентів крові по запитам закладів охорони здоров’я та контроль за їх використанням. Заклади служби крові забезпечують інформаційне супроводження всіх процесів ланцюга від донора до реципієнта. Таким чином актуальність задачі ефективного інформаційного супроводження процесів в закладах служби крові із застосуванням інформаційних систем не підлягає сумніву.
Науковцями кафедри ІУС запропоновано підхід до реінжинірингу ІС, яка може на найбільш якісному рівні забезпечити виконання інформаційного супроводження процесів служби крові, що дозволяє підвищувати якість, безпеку донорської крові та її компонентів і попереджати передачу інфекційних захворювань під час донацій, переробки та трансфузій.
Реінжиніринг організації служби крові насамперед означає перехід від структурної організації ІС (сукупності АРМ, орієнтованих на автоматизацію окремих підрозділів) до процесно орієнтованої організації ІС з метою підвищення ефективності діяльності служби крові для отримання продуктів і послуг високої якості, забезпечення дотримання умов жорсткої регламентації послідовності і вимог до проведення процесів в трансфузіології зі строго зазначеними обмеженнями за групами параметрів і метрик. Практична апробація реінжинірингу організаційно-технічної структури сегменту ІС запроваджена в Харківському обласному центрі служби крові.
Робота виконувалась в рамках проекту «Надання технічної допомоги зі зміцнення служб переливання крові в певних країнах за Надзвичайним президентським планом США з боротьби зі СНІДОМ (PEPFAR)», який виконується Американським міжнародним альянсом охорони здоров’я (АМАОЗ).

Довідка:
Американський міжнародний альянс охорони здоров’я (АМАОЗ) – це неурядова некомерційна організація, яку засновано найбільшими асоціаціями лікувальних та навчальних медичних закладів США. Роботу АМАОЗ побудовано в рамках серії угод про співпрацю з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) – урядовою агенцією США, що підтримує проекти у сфері економічного розвитку, сільського господарства, торгівлі, охорони здоров’я, зміцнення демократії, гуманітарної допомоги та запобігання конфліктам у багатьох країнах світу.
У рамках програми партнерства між Урядом США та Кабінетом Міністрів України Центр контролю та профілактики захворювань США (СDС) обрав АМАОЗ для надання Україні допомоги у її зусиллях з активізації виконання заходів з підвищення безпеки донорської крові та запобіжних заходів проти поширення ВІЛ, гепатиту та інших інфекцій, які передаються через донорську кров.

Впровадження результатів наукового дослідження у Центрі служби крові