Розробка моделі та єдиного інформаційного простору програм віртуального обміну

Проєкт № 101083883 ERASMUS-EDU-2021-VIRT-EXCH-NDICI

Тривалість проекту: 3 роки

Координатор  проекту: POLITECHNIKA WROCLAWSKA

Консорціум:

POLITECHNIKA WROCLAWSKA

CHAROKOPEIO PANEPISTIMIO (Harokopio University of Athens )

TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL (Tallinn University of Technology)

IVAN FRANKO NATIONAL UNIVERSITY OF LVIV

KRYVORIZKYJ  NATIONALNYJ UNIVERSYTET

KHARKIV NATIONAL UNIVERSITY OF RADIO ELECTRONICS

KHMELNITSKY NATIONAL UNIVERSITY

SOKHUMI STATE UNIVERSITY

SHOTA RUSTAVELI STATE UNIVERSITY

AKAKI TSERETELI STATE UNIVERSITY

Координатор  проекту від ХНУРЕ:

Филипенко Олександр Іванович, д.т.н., професор, декан факультету АКТ

Виконавці проєкту:

Невлюдов І.Ш., д.т.н., професор

Цимбал О.М., д.т.н., професор

Головна мета проекту:

MOVEs – це 3-річний проект, спрямований на організацію ефективної Програми віртуального обміну як платформи для професійної та міжкультурної взаємодії, обміну досвідом, для забезпечення високоякісних освітніх послуг та створення умов для розвитку навичок співпраці та спілкування молодих людей та розширення доступ до міжнародного навчання для кожного студента, незалежно від його обставин, походження чи здібностей, особливо в час, коли студентська мобільність обмежена, а фінанси обмежені. Програма віртуального обміну – це не лише короткострокове рішення проблеми зриву, з яким сьогодні стикаються ВНЗ України та Грузії, але й частина комплексного плану просування інтернаціоналізації кожного ВНЗ і кожного студента. Для організації активної взаємодії підрозділів, які беруть участь у залученні та навчанні студентів у рамках проектів академічної мобільності, ми пропонуємо модель Віртуальних національних та міжнародних програм академічних обмінів, яка містить взаємопов’язані компоненти: організаційну структуру, цифрову підтримку, комунікацію та взаємодію. Проект має на меті вдосконалити сфери та форми співпраці та комунікації для всіх академічних та адміністративних підрозділів університету; підготовка фасилітаторів (модераторів) для розробки проектів віртуального обміну з колегами з інших країн; підвищення кваліфікації адміністративно-викладацького складу для набуття навичок роботи з мобільними студентами та сприяння оволодінню ними навичками міжкультурного спілкування; розвиток інструменту для обміну інформацією та міжкультурного діалогу між студентами та викладачами різних університетів, національностей, культур, релігій та мов. Проектна діяльність буде зосереджена на обміні знаннями та формуванні навичок взаємодії в поліетнічному середовищі, спрощених процедурах створення та розповсюдження навчальних матеріалів, методах дистанційної взаємодії, забезпеченні доступу до різноманітних ресурсів, необхідних для якісного освітнього процесу.

Основні завдання:

  1. Створення ефективного механізму підтримки програми віртуального обміну, адаптації до нового академічного контексту та інтеграції в освітню систему приймаючого університету.
  2. Формування глобальних компетенцій та навичок (цифрова грамотність, культурна обізнаність та вміння вести переговори та співпрацювати через кордони), необхідних для кар’єрного росту серед молоді в Україні та Грузії.
  3. Підвищення кваліфікації адміністративно-педагогічного персоналу для набуття навичок роботи з мобільними студентами та сприяння оволодінню ними навичками міжкультурного спілкування та організації ефективної взаємодії зі студентами як представниками різних культур.
  4. Розробка інструменту обміну інформацією та міжкультурного діалогу між студентами та викладачами різних університетів, національностей, культур, релігій та мов, підвищення ефективності навчального процесу шляхом створення веб-порталу Єдиного інформаційного простору (ЄІП).
  5. Створення міжнародного консорціуму в рамках системи підвищення кваліфікації управлінського та педагогічного персоналу для роботи з міжкультурними групами та розвитку освітнього, наукового та культурного потенціалу всіх учасників програми.
  6. Удосконалення сфер і форм співпраці та комунікації для всіх академічних та адміністративних підрозділів університетів, методичного та технічного забезпечення впровадження віртуальних бірж та інших питань, що мають суттєвий вплив на залучення студентів до процесів віртуальних обмінів.

 

Опис проєкту на Порталі Єврокомісії: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/org-details/999999999/project/101083883/program/43353764/details