Документи та результати

Вроцлавська політехніка (Politechnika Wrocławska), як координатор проекту, запросив ХНУРЕ до співпраці в рамках проекту NAWA (Польське національне агентство академічних обмінів) в якості партнера.

Проєкт “Зелений перехід в українських університетах” розрахований на один рік (січень 2023 – грудень 2023).

Вроцлавська політехніка підготувала цей проект у співпраці та за дорученням консорціуму Unite! Консорціуму. Основною метою проекту є залучення українських партнерів до регулярної діяльності консорціуму Unite! в рамках проекту Unite! Erasmus+, Робочого пакету 8 “Відкрита інноваційна спільнота для зеленого переходу”. Вроцлавська політехніка вже призначена агентством NAWA координатором проекту.

Запланований склад консорціуму складається з 7 українських університетів:

  • Сумський державний університет
  • Дніпровський національний технічний університет
  • Харківський національний університет радіоелектроніки
  • Луцький національний технічний університет
  • Національний університет “Одеська політехніка” (Одеський національний технічний університет)
  • Хмельницький національний університет
  • Львівський національний технічний університет
  • Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти

ХНУРЕ було обрано у якості партнера проекту на основі переліку учасників консорціумів програми Еразмус+ у період 2015-2023 рр. за участю Вроцлавської політехніки в ролі координатора або співбенефіціара.

Лист-запрошення ХНУРЕ


Звіт про оцінку в рамках NAWA project “Green Transition of Ukrainian Universities” (GTUA) “Зелений перехід українських університетів” базується як на якісних, так і на кількісних показниках. Оцінка є результатом експертного оцінювання звітів самооцінки 7 українських університетів, що відображають їхню діяльність щодо дотримання “зелених” стандартів у дослідницькій, освітній та господарській сферах, а також загальні виміри “зеленого” переходу. Зелені стандарти ґрунтуються на завданнях вищої освіти, викладених у Римському комюніке 2020 року та принципах 17 Цілей сталого розвитку, які є нагальним закликом до дій для всіх країн та університетів.

Звіт про оцінку в рамках NAWA project “Green Transition of Ukrainian Universities” (GTUA)


Університети є джерелом знань, виконують особливу місію на благо суспільства і традиційно займають унікальне становище в суспільстві – це робить їх особливо придатними для лідерства у впровадженні ЦСР. Використовуючи своє унікальне становище в суспільстві, університети – як індивідуально, так і в партнерстві – можуть допомогти спрямовувати, скеровувати та підтримувати місцеві, національні та міжнародні організації у досягненні ЦСР.
ХНУРЕ інтенсивно займається питаннями сталого розвитку, сприяє розвитку компетенцій у сфері сталого розвитку та розробляє спеціальні навчальні програми, впроваджує навчальні дисципліни, пов’язані з ЦСР. Також ХНУРЕ намагається застосовувати ідеї сталого розвитку при організації власної діяльності, переробці освітніх програм, модернізації кампусу тощо.
У цьому документі представлено результати самооцінки Харківського національного університету радіоелектроніки у процесі “зеленого” переходу за трьома аспектами: “зелений” кампус, “зелені” дослідження та “зелена” освіта.

Звіт про самооцінку Харківського національного університету радіоелектроніки


Повоєнна трансформація університетів України має бути націлена не тільки на підвищення якості вищої освіти, забезпечення конкурентоздатності закладів на європейському та міжнародному освітньому просторі, але і досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР) ООН в ключових сферах діяльності.
Розроблені “зелені” стандарти для ЗВО України передбачають три ключові сфери їх застосування:

  1. Наукова діяльність.
  2. Освітня діяльність.
  3. Розбудова “зеленого” кампусу.

В кожній сфері визначені окремі стандарти, наведений їхній короткий опис, а також визначена відповідність ЦСР. Також для кожного стандарту запропоновані якісні та кількісні показники оцінювання відповідності, які можуть бути використані закладами вищої освіти для проведення самооцінювання. Ключовими цілями запропонованих стандартів є визначення рівня відповідності діяльності ЗВО України ЦСР, аналіз та імплементація кращих вітчизняних та зарубіжних практик щодо “зеленої” трансформації університетів.

“Зелені” стандарти для закладів вищої освіти України


Презентація проєкту “Зелений перехід українських університетів” 2023