Проєкт: Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція перспективної екосистеми кібербезпеки ЄС в Україні»
Проєкт №: 101177024 – ERASMUS-JMO-2024-HEI-TCH-RSCH
Тривалість Проєкту: 3 роки (2024 – 2027)
Координатор проєкту:
Євдокименко Марина Олександрівна, д.т.н., професор кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського
Виконавці проекту:
Олександр Лемешко, д.т.н., професор кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського
Олександра Єременко, д.т.н., професор кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського
Олександр Адамов, к.т.н., ст. викладач кафедри автоматизації проектування обчислювальної техніки
Андрій Пазюк, доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного права Національного авіаційного університету.
Основною метою проекту є популяризація та поширення європейського досвіду для ефективної інтеграції перспективної екосистеми кібербезпеки в Україні через активну інформаційно-просвітницьку роботу на інституційному та національному рівнях із залученням представників усіх зацікавлених сторін від бізнесу до державних секторів.
Для досягнення цієї мети проект має наступні конкретні цілі:
- Вивчення рамок ЄС, актів, регламентів, директив, політик щодо кібербезпеки, штучного інтелекту та великих даних для підготовки посібника ЄС з кібербезпеки та розповсюдження його серед усіх зацікавлених сторін.
- Розробка та проведення курсів на основі досвіду ЄС у сфері кібербезпеки та для поширення знань про екосистему кібербезпеки ЄС серед суспільства та інтеграції в освітній процес українських ЗВО.
- Проведення семінарів і круглих столів для просування та поширення європейського досвіду для ефективної інтеграції перспективної екосистеми кібербезпеки в Україні та сприяння діалогу між науковим світом, державним і приватним секторами.
Курси проєкту:
- Нормативні рамки та стандарти ЄС для екосистеми кібербезпеки
Основна мета цього курсу – надати учасникам повне розуміння нормативно-правового ландшафту та стандартів, що регулюють кібербезпеку в Європейському Союзі.
- Європейський підхід до протидії онлайн-дезінформації як загрозі демократії
Метою курсу є огляд Європейських підходів до дезінформації, роль дезінформації в підриві демократичних процесів, тематичні дослідження та приклади онлайн-кампаній з дезінформації, націлених на країни ЄС, і сприяння збереженню демократичних цінностей, принципів та інститутів перед новими загрозами.
- Кібербезпека та стійкість ЄС: ІКТ-екосистема
Основна мета цього курсу – надати учасникам всебічне розуміння ландшафту кібербезпеки в екосистемі ІКТ як ключового елемента.
- Найкращі практики ЄС для використання надійного штучного інтелекту
Основна мета цього курсу – надання знань щодо політики, стратегій та рекомендацій ЄС для зниження загроз, пов’язаних зі штучним інтелектом (ШІ). Курс заснований на вивченні загроз та ризиків, пов’язаних із впровадженням ШІ у сучасні цифрові сервіси.