Розпочато видання циклу навчальних посібників за спільним міжнародним міжгалузевим проектом«Створення протезної та ортопедичної освіти в Україні»

23.10.2022

Продовженням багаторічної співпраці Харківського національного університету радіоелектроніки та Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності у галузі медико-технічних проблем реабілітації і соціальної адаптації осіб з інвалідністю стала публікація перших двох навчальних посібників: «Виробничі технології та матеріали» авторів Салєєвої А.Д., Солнцева І.Л., Бєлєвцової Л.О., Носової Т.В., Семенця В.В. і «Конструювання та технології виготовлення ортезів на хребет» авторів Салєєвої А.Д.,Авруніна О.Г., Петрова В.Г., Носової Т.В., Баєва П.О., Півоварова В.В., Карпенка І.В., Корнєєва С.В.

У першому навчальному посібнику наведено матеріали, які застосовуються в ході виготовлення протезів та ортезів, викладено основні технології виготовлення протезів і ортезів верхніх, нижніх кінцівок, а також ортезів на хребет, наведено комплектувальні вироби для цих засобів.
У другому навчальному посібнику викладено передумови для призначення ортезів на хребет (корсетів) при сколіозі і кіфозі, класифікацію ортезів на хребет, загальні аспекти виготовлення ортезів на хребет, матеріали щодо конструкцій корсетів для різних патологій хребта. Також наведено основні технологічні операції виготовлення індивідуальних ортезів на хребет.

Посібники було рекомендовано до друку рішенням Вченої ради Харківського національного університету радіоелектроніки (протокол No11/12 від 24.12.2021 р.) та, відповідно, рекомендовано студентам денної та заочної форм навчання спеціальності «Біомедична інженерія», освітньої програми магістерського рівня підготовки «Ортопедичні технології та інженерія», яка зараз реалізується на кафедрі.

Ця освітня програма є результатом виконання проекту «Створення протезної та ортопедичної освіти в Україні», що був започаткований Агентством НАТО з підтримки та постачання, Міністерством соціальної політики України і Школою реабілітаційних наук Human Study, в рамках якого на кафедрі біомедичної інженерії реалізовано підготовку викладачів та тренерів з протезування і ортезування за сучасними міжнародними стандартами ISPO категорії ІІ.

Вітаємо авторів, які продовжують наполегливо працювати в період воєнного стану в цій, нажаль, дуже необхідній в умовах повномасштабної російської агресії галузі біомедичної інженерії, та висловлюємо подяку співробітникам редакційно-видавничого відділу нашого університету, які, навіть під час простою намагаються забезпечити цикл видання нової навчально-методичної літератури!

Працюємо на Перемогу кожен на своєму місці!

Розпочато видання циклу навчальних посібників за спільним міжнародним міжгалузевим проектом«Створення протезної та ортопедичної освіти в Україні»