Програма енергозбереження ХНУРЕ

25.04.2023

З 2008 року Харківський національний університет Радіоелектроніки ретельно виконує програму енергозбереження.

Щодо збереження та оптимізації використання теплової енергії, що отримує ХНУРЕ від ХТМ можна навести наступні факти.

На сьогоднішній день у всіх навчальних корпусах та практично в усіх гуртожитках замінено дерев’яні вікна застарілої конструкції на пластикові з енергозберігаючими пакетами, що за оцінками експертів дає економію тепловитрат 10-15%.

Після обстеження системи опалення (СО) корпусів за адресою пр. Науки, 14 було складено програму реконструкції індивідуальних теплових пунктів із переходом від залежної схеми теплопостачання на незалежну з використанням ефективних пластинчастих теплообмінників Альфа Лаваль із примусовою циркуляцією теплоносія за контуром абонента. Також були застосовані багатоконтурні адаптивні та нейронечіткі мікроконтролерні регулятори витрати теплоносія, у розробці яких сумісно з АТ «Співдружність-Т» у рамках програми FP6 безпосередньо брали участь співробітники ХНУРЕ, зокрема, кафедри КІТС (колишньої каф. ЕОМ).

Рамковий проект EC FP6 CONNECT «Розробка вдосконалених контролерів для економічного, безпечного та надійного виробництва, контракт №: 031638 з АТ «Співдружність-Т».

  • Розробка передових контролерів для економічного, безпечного та сталого управління виробництвом.
  • Розробка контролерів на основі робастних моделей для гібридних і безперервних динамічних систем.
  • Розробка моделей зниженої розмірності.

Впровадження даних заходів дозволило заощаджувати до 30% фактичних витрат теплонося – до 1,5 Гкал/ год протягом опалювального сезону, який складає 180днів* 24години, що в середньому з урахуванням зростання ціни на теплоносій складає180днів* 24години*1,5Гкал*1000грн/ Гкал = 6480 тис. грн. за опалювальний сезон.

Також було реконструйовано СО гуртожитків №5 та №8 на змішану з примусовою затримкою теплоносія та викорастанням мікроконтролерних регуляторів витрат теплоносія, що дозволило заощаджувати до 20% фактичних витрат теплонося – до 0,15 Гкал/ год протягом опалювального сезону.

Фінансові витрати на реконструкцію індивідуальних теплових пунктів окупилися протягом одного теплового сезону.

Програма енергозбереження ХНУРЕ