Науковці ХНУРЕ взяли участь у німецько-українському воркшопі, присвяченому результатам міжнародної співпраці у 2023 році

07.12.2023

6 грудня відбувся німецько-український воркшоп “German-Ukrainian Collaboration Workshop 2023”, організованому на базі Університету імені Г.В. Лейбніця (м. Гановер, Німеччина), у якому взяли участь науковці від українських університетів: Харківського національного університету радіоелектроніки та Українського державного університету науки і технологій (м. Дніпро), а також від Інституту кріобіології та кріомедицини НАН України. У воркшопі також були представлені науковці з Іспанії, Франції та Колумбії. Від ХНУРЕ взяли участь науковці кафедри біомедичної інженерії – завідувач кафедри, професор  Олег Аврунін, доценти Максим Тимкович і Каріна Селіванова та аспірант Андрій Соколов. Організатором виступила професор Біргіт Гласмахер (Prof. Prof. h.c. Dr.-Ing Birgit Glasmacher, M.Sc.), директор Інституту мультифазних процесів (ІМП) Університету ім. Г.В. Лейбніця (LUH) та модератор – аспірантка Олександра Губенія (Ph.D Student, M.Sc. Oleksandra Hubenia).

Метою воркшопу було посилення міжнародних зв’язків між вишами України та Німеччини, а також обговорення нових міжнародних проєктів і актуальних наукових напрямів. Програма воркшопу.

Завідувач кафедри БМІ, професор Олег Аврунін, доповів про отримані результати завдяки довготривалій співпраці та партнерству в рамках міжнародних наукових проєктів між ХНУРЕ та LUH, а також про нові наукові напрями, які будуть започатковані на 2024-2025 роки. Професор розповів про низку спільних наукових та освітніх проєктів, які реалізовувалися між кафедрою БМІ ХНУРЕ та ІМР Університета ім. Г. В. Лейбніця протягом останніх 14 років за різними програмами партнерства, зокрема DAAD, Erasmus+ та BMBF. Особливу увагу було приділено саме результатам дослідницького проєкту МОН України BMBF Німеччини, який спрямований на дослідження натурних моделей верхніх дихальних шляхів, що були створені за сучасними технологіями 3D-друку.

Доцент кафедри БМІ Максим Тимкович виступив з доповіддю “Development of Virtual Cryo-Lab: Challenges, Successes, Future Avenues Розробка віртуальної кріолабораторії: Досвід, виклики, перспективи” присвячена досвіду розробки віртуальної кріолабораторії в співробітництві з Інститутом мультифазниз процесів. Було розглянуто основі етапи створення, функціональні можливості, особливості розробки та подальші перспективи.

Доцентка кафедри БМІ Каріна Селіванова доповіла про сучасні відеотехнології для створення відкритих освітніх ресурсів та проведення повчальних інтерактивів, також продемонструвала сучасне медичне обладнання кафедри, яке використовується для навчання, окремо – для відео та контентмейкерства. Було представлено авторські медіапроєкти кафедри і тематичні випуски, де беруть участь активні викладачі та студенти, що дуже зацікавило науковців та колег з інших університетів для отримання схожого досвіду, що важливо в умовах дистанційної освіти під час воєнного стану в Україні.

Аспірант кафедри БМІ Андрій Соколов доповів про свій досвід відеомонтажу лекцій для відкритих освітніх ресурсів, створення ілюстрацій та субтитрів двома мовами, технічні аспекти редагування відео.

Участь у таких заходах сприяє підсиленню міжнародної співпраці між Україною та Німеччиною в рамках виконання міжнародних проєктів, а також відкриває можливості для створення нових наукових напрямів і досліджень, а також освітньої діяльності.

Міжнародне співробітництво в галузі біомедичних технологій з різними за профілем установами сприяє розвитку партнерства для сталого розвитку, якісній освіті а також міцному здоров’ю та благополуччу в рамках досягнення Глобальних Цілей Сталого Розвитку ООН.