Науковці ХНУРЕ прийняли участь у семінарі, присвяченому розвитку біотехнологій у вітчизняний агропромисловості

28.09.2020

Досягнення ЦСР 9 – «Створення стійкої інфраструктури, сприяння всеосяжній індустріалізації та інноваціям» – означає розвиток якісної, надійної, стійкої регіональної і транскордонної інфраструктури, впровадження досліджень та інновацій в сфері вітчизняних технологій в цілях підтримки економічного розвитку і благополуччя людей.
Результатом наукових досліджень для сприяння розвитку екологічно стійкої біотехнології у агропромисловому комплексі було присвячено семінар за участі науковців кафедри БМІ, що відбувся 29.09.2020 р. у Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка.
На семінарі обговорювались питання підвищення продуктивності та збільшення поголів’я великої рогатої худоби шляхом створення радіоімпульсної електромагнітної технології та електронної системи електромагнітного випромінювання в міліметровому діапазоні довжин хвиль для лікування телят.
Радіоімпульсні електромагнітні випромінювання здатні модифікувати імунний статус організму тварин, надавати протизапальну дію, покращувати мікроциркуляцію крові в тканинах, активізувати фізіологічну і репаративну регенерацію.
В даний час для збереження молодняку використовують антимікробні препарати, гормони та інші хімічні препарати. Медикаментозні засоби є часто неефективними, а тривале їх застосування нерідко тягне за собою важкі ускладнення, що викликаються бурхливим розвитком грибків, стафілококів, гематологічних штамів кишкових паличок і протея. Результати досліджень показують, що альтернативою медикаментозним засобам може бути використання радіоімпульсних електромагнітних випромінювань для впливу на біологічно активні точки, тучні клітини і нейтрофіли в кровоносних судинах.
На семінарі було представлено теоретичні і практичні результати сумісних наукових досліджень.
На основі теоретичних досліджень, визначено власні частоти біологічно активних точок шкіряного покриву тварин, необхідні для лікування радіоімпульсним електромагнітним випромінюванням з частотною модуляцією; визначено параметри радіоімпульсного електромагнітного випромінювання; обґрунтовані параметри для випромінювання радіоімпульсів міліметрового діапазону з частотною модуляцією; математично інтерпретовано вплив параметрів радіоімпульсного електромагнітного випромінювання для лікування телят.
Практичні результати формують науково-технічну базу по створенню радіоімпульсної біотехнології, електронних систем генератора і антенної системи в міліметровому діапазоні довжин хвиль.
Застосування електромагнітної біотехнології для лікування телят дозволяє:
– підвищити до 100% збереження поголів’я тварин;
– збільшити їх живу масу на 20-30%;
– знизити захворюваність до 10%.
Результати досліджень апробовані в 2018-2019 рр. у господарстві «Україна»

Сахновщинського району Харківської обл. економічна ефективність від впровадження імпульсної електромагнітної біотехнології склала 50 тис. грн. з розрахунку на 25,0 голів.

Науковці ХНУРЕ прийняли участь у семінарі, присвяченому розвитку біотехнологій у вітчизняний агропромисловості