До Дня Науки «Історія аерокосмічного розвитку та погляд у майбутнє»

15.05.2024

15 травня 2024 р. на базі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Історія аерокосмічного розвитку та погляд у майбутнє», що була організована в рамках «Аерокосмічних читань» в форматі онлайн. Метою конференції є дослідження історії аерокосмічної галузі – це обов’язкова умова не лише для розуміння її сучасних потреб і перспектив, але й для успішного аналізу космічної діяльності України, обміну інформацією та результатами науково-дослідної роботи, вирішенні актуальних проблем аерокосмічної галузі України й регіону, підняття престижу ракетно-космічної галузі в умовах війни.

Теми конференції:

  • Історія розвитку аерокосмічної галузі;
  • Сучасний стан та аерокосмічне майбутнє України;
  • Міжнародне співробітництво в освоєнні Всесвіту;
  • Вплив військової агресії РФ на аерокосмічну галузь;
  • Ракетно-космічні розробки для захисту держави;
  • Екологія космосу;
  • Космічна біомедицина і психологія;
  • Космічна техніка: розробка та експлуатація;
  • Нанотехнології ракетно-космічної техніки;
  • Економіка і право в космічній діяльності;
  • Синергія наукових, освітніх та технологічних рішень в аерокосмічній галузі.

З доповіддю-майстеркласом “ПОГЛЯД У ЗОРЯНЕ НЕБО ТА СУЧАСНА АСТРОФОТОГРАФІЯ” на конференції виступив завідувач кафедри, професор Олег Аврунін. Освітній майстерклас готується для реалізації в рамках міжнародного DAAD проєкту Ukraine Digital OER for Ukraine.

Не викликає жодних сумнівів, що розвиток світової аерокосмічної галузі пов’язаний із подальшим зростанням присутності людства у космосі. У перспективі – гірничі роботи на астероїдах для видобутку мінеральної сировини, розробка ресурсів Місяця, інших планет Сонячної системи та мікросупутників, космічний туризм і розвиток приватної космонавтики. Але успішна реалізація завдань технологічної модернізації авіації й розвитку космічної галузі неможливі без оперативного правового регулювання як в українській правовій системі, так і на міжнародному рівні. Тому головною умовою для сталого розвитку авіаційної та космічної діяльності є необхідність втілення сучасних науково-технологічних розробок і вдосконалення системи повітряного і космічного права. Війна в Україні, яка фактично триває 10 років, потужно мотивувала збройні сили різних країн активізувати використання космосу в інтересах оборони. Війна продемонструвала всьому світові наскільки важливою є присутність у космічному просторі для перемоги у військових конфліктах.

Оскільки, оборонні потреби у космічній сфері зростають – активно розвиваються наукові дослідження та впроваджуються конструкторські проєкти наведеного спрямування. Серед змістовних акцентів конференції будуть питання історії розвитку аерокосмічної галузі, сучасного стану та аерокосмічного майбутнього України, міжнародного співробітництва в освоєнні Всесвіту, впливу військової агресії рф на аерокосмічну галузь, ракетно-космічні розробки для захисту держави, нанотехнології ракетно-космічної техніки, екологія космосу, космічна біомедицина і психологія, економіка і право в космічній діяльності та інше.

У Конференції взяли участь науковці, викладачі, студенти, фахівці аерокосмічної галузі, працівники музеїв, архівів, бібліотек, громадських організацій, ЗМІ. Навіть у такий важкий час провідні науковці Харківського національного університету радіоелектроніки продовжують популяризацію науки, зокрема, серед молоді, якій доведеться відбудовувати Україну. Подібні заходи сприяють досягненню Цілі сталого розвитку 4 – Якісна освіта.

До Дня Науки «Історія аерокосмічного розвитку та погляд у майбутнє» До Дня Науки «Історія аерокосмічного розвитку та погляд у майбутнє»

До Дня Науки «Історія аерокосмічного розвитку та погляд у майбутнє» До Дня Науки «Історія аерокосмічного розвитку та погляд у майбутнє»