Біомедична інженерія – галузь науки і техніки, яка поєднує інженерно-технічні та медико-біологічні знання, засоби і методи для створення, вдосконалення і дослідження природних і штучних біологічних об’єктів, техніки, матеріалів і виробів медичного призначення, технологій і технічних систем діагностики, лікування, реабілітації і профілактики захворювань людини, а також програмного забезпечення та інформаційних технологій для вирішення прикладних і фундаментальних проблем біології і медицини.
Кафедра біомедичної інженерії готує фахівців (бакалавр, магістр) за спеціальністю
163 – біомедична інженерія (БМІ) освітньої програми БМІ.
Також здійснюється підготовка аспірантів і докторантів за спеціальністю
163 – біомедична інженерія.
Навчальними базами кафедри є Обласна клінічна лікарня, Інститут медичної радіології та онкології ім. С.П. Григор’єва Національної академії медичних наук України, Український науково-дослідний інститут протезування, протезобудування та відновлення працездатності, Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України, Завод рентгенівського обладнання “Квант”.
Студенти, аспіранти і співробітники кафедри в освітній і науковій діяльності використовують унікальні програмно-апаратні засоби біомедичного призначення провідних світових компаній – Siemens, General Electrics, Varian, Philips, AGFA. Філія кафедри в УкрНДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності надає обладнання власного виробництва, яке застосовують для реабілітації осіб з інвалідністю.
Останні роки кафедра активно співпрацює з університетами та науковими інститутами Китаю, Польщі, Німеччини за програмами TEMPUS, ERASMUS+, DAAD, NATO. Завдяки міжнародним науковим грантам дослідні лабораторії кафедри отримують обладнання, яке забезпечує розширення спектра наукових досліджень і вдосконалення підготовки висококваліфікованих
спеціалістів біомедичної галузі.
Одним з головних напрямків діяльності кафедри є фундаментальні та прикладні дослідження, розробка нових медичних приладів, електронних засобів та програмного забезпечення у галузі охорони здоров’я, інклюзивної освіти, спортивної медицини, екології, нанотехнологій, біофотоніки та електрохімічної аналітики.