QS Word University Rankings

QS Word University Rankings

Позиції ХНУРЕ у рейтингу QS World University Rankings та EECA (вкладка QS World University Rankings та QS University Rankings EECA)

QS Word University Rankings

 

QS World University Rankings вважається одним з найбільш впливових глобальних рейтингів університетів. Розроблено в 2004 році Quacquarelli Symonds спільно з британським виданням Times Higher Education. До 2010 року був відомий як The World University Rankings. З 2010 року єдиний рейтинг розділився на два:

  • видання Times Higher Education випускає рейтинг найкращих університетів світу The World Reputation Rankings спільно з агентством Thomson Reuters;
  • Quacquarelli Symonds продовжує випускати рейтинг під назвою QS World University Rankings.

Рейтинг оцінює університети за наступними показниками:

  • репутація в академічному середовищі (40 %),
  • цитованість наукових публікацій представників університету (20 %),
  • співвідношення кількості викладачів і студентів (20 %),
  • ставлення роботодавців до випускників (10 %),
  • відносна чисельність іноземних викладачів і студентів (по 5 %).

Ці показники охоплюють ключові стратегічні місії університетів світового значення, за які вони відповідають перед учасниками процесу: академічною спільнотою, роботодавцями, учнями та їх батьками. Щорічно в дослідженні оцінюються понад 2500 вищих навчальних закладів по всьому світу. За його підсумками складається рейтинг 500 найкращих університетів світу, а також рейтинги університетів з окремих дисциплін.


В опитуванні представників міжнародної академічної спільноти (QS Global Academic Survey) беруть участь професори і керівники університетів із середнім стажем в науці 19,6 років. Серед них провідні вчені та ректора більше 500 університетів. Респондент може назвати до 30 університетів, не називаючи ВНЗ, в якому він служить. Опитування проводиться в п’яти предметних областях: природничі науки, соціальні науки, гуманітарні науки і мистецтво, науки про життя, інженерні науки і технології. В опитуванні представників роботодавців (QS Global Employer Survey) беруть участь кілька тисяч компаній з більш ніж 90 країн світу.


Рівень досягнень університетів оцінюється на підставі результатів комбінації статистичного аналізу діяльності навчальних закладів, аудійованих даних (включаючи інформацію за індексом цитування з бази даних Scopus найбільшої в світі бібліометричної бази даних наукових публікацій), а також даних глобального експертного опитування представників міжнародної академічної спільноти і роботодавців, які висловлюють свої думки про університети.


8 червня 2022 року на саміті EduData, що проходить у штаб-квартирі ООН (United Nations Headquarters, New York) і онлайн, оголошено результати світового рейтингу університетів QS World University Rankings 2023. QS World University Rankings вважається одним з найбільш впливових глобальних рейтингів університетів. Цього року вперше до рейтингу включено Харківський національний університет радіоелектроніки.

Загалом до рейтингу увійшли 11 українських університетів:

541-550 V. N. Karazin Kharkiv National University

651-700 National Technical University “Kharkiv Polytechnic Institute”

651-700 Taras Shevchenko National University of Kyiv

701-750 National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”

801-1000 Lviv Polytechnic National University

801-1000 Sumy State University

1001-1200 Ivan Franko National University of Lviv

1001-1200 Kharkiv National University of Radio Electronics

1001-1200 National University of Kyiv-Mohyla Academy

1001-1200 Odessa I.I. Mechnikov National University

1201-1400 National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine.

ХНУРЕ посів місце у групі 1001-1200 з 1422 університетів зі 100 країн світу.

Наразі наш Університет представлено у регіональному рейтингу QS EECA, у предметному рейтингу QS World University Rankings by Subject і тепер у світовому QS World University Rankings. Методологія рейтингу враховує академічну репутацію (40%), репутацію роботодавців (10%), цитованість наукових публікацій (20%), співвідношення кількості викладачів і студентів (20%), відносну чисельність іноземних викладачів і студентів (по 5%). Також організаторами запропоновано нові показники працевлаштування випускників та міжнародного партнерства. Просування ХНУРЕ у світові рейтинги дозволило отримати збільшення фінансування за формулою розподілу видатків та створити фінансовий резерв, необхідний для виживання Університету.

Рейтинг українських університетів у QS WUR 2022


Рейтинг QS-2021 університетів країн, що розвиваються (QS 2020 Еmerging Europe and central Asia University Rankings)

Критерії, за якими проводиться ранжування, наведені на рисунку.

 

QS Word University Rankings

 

16 грудня 2020 року  британська консалтингова компанія Quacquarelli Symonds (QS) опублікувала рейтинг “QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia 2021” .

QS EECA, який вперше був опублікований у 2014 році, наразі охоплює 400 університетів зі Східної Європи та Центральної Азії. Цьогоріч кількість українських університетів у цьому рейтингу зросла до 25. Так Харківський національний університет радіоелектроніки, разом з ще 6 українськими університетами, посів місце в групі 251-300 в порівнянні з 241-250 минулого року та увійшов до топ 63% рейтингу QS University Rankings.

Показники за різними критеріями наведені на рисунку нижче. У порівнянні з минулим роком значно підвищились показники академічної репутації та репутації серед роботодавців, міжнародних наукових досліджень та інтернет впливу. 

Рейтинг українських університетів у QS_EECA_2019

Рейтинг українських університетів у QS_EECA_2020

Рейтинг українських університетів у QS_EECA_2022


QS Graduate Employability Rankings (Рейтинг працевлаштування випускників QS) – це спромога глобального порівняння результатів трудової діяльності випускних навчальних закладів. Цей рейтинг, новітній в портфелі рейтингів QS, і, мабуть, самий інноваційний, представляє ряд проблем, найочевидніша з яких полягає в тому, що можливість працевлаштування є складною концепцією для оцінки в глобальному масштабі. Цей інноваційний рейтинг призначений для того, щоб забезпечити студентів всього світу унікальним інструментом, за допомогою якого можна досягти успішності в університеті з точки зору результатів і перспектив працевлаштування випускників.


Методологія

У поточному випуску значно збільшено охоплення рейтингу. У той час як в попередні роки збиралися і аналізувалися дані, що відносяться до 300 навчальних закладів, і опублікований список з 200 установ, в цьому році кількість оцінюваних навчальних закладів подвоюється і публікуються результати 500 кращих університетів. Введена мінімальна, але значуща перекалібровка використовуваних ваг, що зменшує залежність від самооцінок і надає розширений механізм нормалізації результатів.
Показник «Успішність випускників» тепер має ваговий коефіцієнт 25%, в той час як коефіцієнт «Організація взаємодії роботодавців зі студентами» зменшив вагу до 10%. Крім того, індекс «Репутація серед роботодавців» відображає зміни, нещодавно внесені в Світовий рейтинг університетів QS за 2018 рік.

Оцінка кожної установи складається з п’яти ретельно відібраних показників. За винятком Репутації серед роботодавців, всі використовувані метрики в даний час унікальні для рейтингу QS Graduate Employability.


Індикатори

  • Репутація серед роботодавців – 30%
  • Успішність випускників – 25%
  • Партнерство з роботодавцями – 25%
  • Організація взаємодії роботодавців зі студентами – 10%
  • Рівень зайнятості випускників – 10%

Слід зазначити, що увага акцентується на працевлаштуванні колишніх студентів в перші 12 місяців після випуску.