Прийом до аспірантури ХНУРЕ здійснюється на основі ліцензії щодо провадження освітньої діяльності в ХНУРЕ за 13-ма спеціальностями. Всі освітньо-наукові програми на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти акредитовані Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.
Термін підготовки в аспірантурі складає 4 роки та здійснюється за очною (денна та вечірня) та заочною формою навчання.
Перелік спеціальностей та акредитованих освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів ступеня доктора філософії в ХНУРЕ:
Спеціальність С1 Економіка, освітньо-наукова програма “Економіка”;
Спеціальність E6 Прикладна фізика та наноматеріали, освітньо-наукова програма “Прикладна фізика та наноматеріали”;
Спеціальність F1 Прикладна математика, освітньо-наукова програма “Прикладна математика”;
Спеціальність F2 Інженерія програмного забезпечення, освітньо-наукова програма “Інженерія програмного забезпечення”;
Спеціальність F3 Комп’ютерні науки, освітньо-наукова програма “Комп’ютерні науки”
Спеціальність F4 Системний аналіз та наука про дані, освітньо-наукова програма “Системний аналіз”;
Спеціальність F5 Кібербезпека та захист інформації, освітньо-наукова програма “Кібербезпека”;
Спеціальність F6 Інформаційні системи і технології, освітньо-наукова програма “Інформаційні системи та технології”;
Спеціальність F7 Комп’ютерна інженерія, освітньо-наукова програма “Комп’ютерна інженерія”;
Спеціальність G5 Електроніка, електронні комунікації, приладобудування та радіотехніка, освітньо-наукова програма “Електроніка”, освітньо-наукова програма “Телекомунікації та радіотехніка”;
Спеціальність G6 Інформаційно-вимірювальні технології, освітньо-наукова програма “Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка”;
Спеціальність G7 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка,
освітньо-наукова програма “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”;
Спеціальність G22 Біомедична інженерія, освітньо-наукова програма “Біомедична інженерія”.
Правила прийому до аспірантури та докторанури ХНУРЕ.
Підготовка осіб в аспірантурі та докторантурі здійснюється:
- за рахунок видатків державного бюджету (державне замовлення) та за рахунок видатків місцевих бюджетів (регіональне замовлення);
- за кошти фізичних та/або юридичних осіб (на умовах договору, зокрема за кошти грантів, які отримав ХНУРЕ на проведення наукових досліджень, за якими передбачається підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії);
Обсяги підготовки науково-педагогічних кадрів через аспірантуру Харківського національного університету радіоелектроніки за рахунок бюджетного фінансування затверджуються щорічно наказом Міністерства освіти і науки України.
Обсяг державного замовлення у 2021 році.
Обсяг державного замовлення у 2022 році.
Обсяг державного замовлення у 2023 році.
Обсяг державного замовлення у 2024 році
Прийом до аспірантури здійснюється на конкурсній основі відповідно до правил прийому до ХНУРЕ. На термін навчання в аспірантурі між аспірантом та Університетом укладається Договір про навчання. Аспіранти, що навчаються за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб укладають з Університетом Договір про надання платної освітньої послуги для підготовки фахівців. Вартість навчання в аспірантурі зазначена в правилах прийому.
Основні кроки для вступу в аспірантуру ХНУРЕ у 2025
Необхідно: ЄВІ 2023 або 2024 або 2025 року + ЄВВ 2025 року + фаховий іспит + заява (через особистий кабінет) + мотиваційний лист
КРОК 1. Реєстрація в ЗВО для складання Єдиного вступного іспиту (ЄВІ), Єдиного вступного випробування з методології наукових досліджень (ЄВВ).
Основний етап реєстрації триватиме із 02 – 23 травня включно.
Реєстрацію здійснюють приймальні комісії закладів вищої освіти.
Для реєстрації необхідно заповнити заяву анкету
Порядок реєстрації на ЄВІ, ЄВВ у приймальній комісії ХНУРЕ зазначений на сторінці.
Форма буде доступна для заповнення
- з 02 травня до 29 травня – реєстрація на основну сесію
- з 16 червня до 17 червня – реєстрація на додаткову сесію
Зареєстровані учасники отримають екзаменаційні листки, у яких буде зазначено дані для здійснення входу на інформаційну сторінку «Кабінет учасника вступних випробувань». У додатковий період (16 – 17 червня) матимуть змогу зареєструватися для проходження ЄВІ та ЄВВ ті особи, які не змогли цього зробити під час основного періоду реєстрації.
Детальна інформація про порядок проходження Єдиного вступного іспиту та Єдиного вступного випробування з методології наукових досліджень, календар проведення випробувань наведена на сторінці Українського центру оцінювання знань https://testportal.gov.ua/vstupni-do-aspirantury/.
До 12 червня учасники, зареєстровані на основну сесію ЄВІ / ЄВВ, отримають на своїх інформаційних сторінках «Кабінет учасника вступних випробувань до аспірантури» запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування, а до 14 серпня – учасники додаткової сесії.
КРОК 2. Складання ЄВІ, ЄВВ (за графіком УЦОЯО) – з 7 липня по 28 липня
Отримання результатів – до 08 серпня
КРОК 3. Реєстрація електронних кабінетів (https://vstup.edbo.gov.ua) – з 01 липня
Реєстрація заяв на участь у вступному випробуванні зі спеціальності (онлайн через Гугл-форму), подання до відбіркової комісії інших форм наукових досягнень для їх врахування під час конкурсного відбору
КРОК 4. Реєстрація заяв на участь у конкурсному відборі
- з 3 вересня – 18:00 15 серпня– перша черга;
- 1 жовтня – 18:00 5 жовтня 2025 р.– друга черга (виключно на заочну форму навчання).
КРОК 5. Складання вступних випробувань до аспірантури в університеті
Вступні випробування до аспірантури в університеті складаються з випробування по спеціальності
Терміни проведення вступних випробувань
- з 16 вересня до 23 вересня 2025 р.– перша черга;
- 6 жовтня – 8 жовтня 2025 р.– друга черга (виключно на заочну форму навчання).
КРОК 6. Реєстрація заяв на участь у конкурсному відборі – 8 серпня – 18:00 15 серпня
КРОК 7. Надання рекомендацій до зарахування
Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих за державним замовленням та за кошти фізичних та/або юридичних осіб (перша черга) – не пізніше 26 вересня 2025 р.
Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих за кошти фізичних та/або юридичних осіб на заочну форму навчання (друга черга) – не пізніше 10 жовтня 2025 р.
Відповідно до Наказу МОН від 24.06.2024 № 910 призупиняється прийом заяв, проведення конкурсного відбору, укладання договорів про навчання між закладом вищої освіти та вступником, та зарахування на навчання для здобуття третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти на денну або дуальну форми здобуття освіти за кошти фізичних та юридичних осіб (крім визначених в наказі категорій вступників)
КРОК 8. Виконання вимог до зарахування.
Виконання вимог до зарахування (підтвердження вибору місця навчання в електронному кабінеті та укладення договору про навчання – може бути укладений дистанційно з накладанням кваліфікованих електронних підписів – КЕП) . Терміни:
- до 18:00 28 вересня 2025р. включно – перша черга;
- до 18:00 15 жовтня 2025р. включно – друга черга.
Виконання вимог до зарахування передбачає подання вступником військово-облікового документа в паперовій або в електронній (у тому числі роздрукований) формах, або військово-обліковий документ (у військовозобов’язаних та резервістів – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, а у призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці), крім випадків, передбачених законодавством.
КРОК 9. Наказ на зарахування
Наказ до зарахування
- для зарахування за рахунок бюджетних коштів та за кошти фізичних та/або юридичних осіб (перша черга) – не пізніше 30 вересня 2025 р.;
- для зарахування за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб на заочну форму навчання –до 20 жовтня 2025 р.
Всі запитання щодо вступу в аспірантуру поточного року можна задати за телефонами +380504024796 (Viber, WhatsApp, Telegram)