Архів ХНУРЕ у боротьбі за екологію

29.04.2024

Попри всі складнощі нашого часу, військову агресію РФ та спричинені нею руйнування, наш університет продовжує боротися за збереження оточуючого  середовища, мінімізацію використання природних ресурсів та екологізацію навчального та інших процесів.

Активно беруть участь у цьому працівники архіву університету (завідуюча архівом Записова Т.Л., співробітники Даніленко Н.М., Ратій В.А., Вольфсон М.Н.), які з увагою ставляться до навколишнього світу, бережуть природу рідної країни та світові ресурси. До них належать як матеріали (папір, теки, файли та ін), так і енергія. Навіть після пошкоджень, спричинених ракетним ударом 02.01.2024, наш відділ не використовував нагрівальні прилади, рятувалися за допомогою додаткових пластикових фіранок на облямуванні вікон, монтажної піни у щілини та ін.

Найважливішим у збереженні ресурсів є обмеження використання невідновлюваних матеріалів (зокрема, деревини, паперу, картону та т.п.). З цією метою ми активно застосовуємо використання «звороток» (раніше вже з одного боку використаних аркушів паперу) для чернеток та внутрішньої документації, навіть закладки робимо власноруч з вже повністю використаних аркушів. До «ресайклінгу» належать також заходи з багаторазового використання файлів, тек, кліпок для паперу. Завдяки постійній увазі працівниць, вдалося подовжити термін використання змінних картріджей принтера (Ратій В.А.), обв’язок стосів документів / тек (Даніленко Н.М.). Ведеться кампанія з якнайширшого використання електронного документообігу (зав. архівом Записова Т.Л. та усі співробітники архіву).

Архів разом з іншими підрозділами університету брав участь у акції «Батарейки, здавайтеся», розпочатої ще 2020 року за ініціативою профкому та Студентського сенату ХНУРЕ. 16 листопада 2023 до Харківського центру утилізації було вивезено понад 95 кг використаних батарейок (запакованих у пластикові пляшки 5та 6 л, ящики та ін). Цей захід було заплановано  ще на 25 лютого 2022 р.! Акція «Батарейки, здавайтеся!» продовжується навіть нині (виконавець Вольфсон М.Н., к. 232). Зібрано вже понад 5 кг батарейок, акумуляторів з мобільних телефонів та подібного майна, що стає екологічно небезпечним мотлохом у разі викидання на смітник, але є джерелом цінної сировини при переробці.

Разом з іншими підрозділами та відділами Університету, архів бере участь у збиранні макулатури. Будь-які непридатні для подальшого використання паперові аркуші, картон та інші матеріали після відповідної обробки пакуються для подальшого вивезення на переробне підприємство, завдяки цьому архів став центром роботи з відновлюваними матеріалами. У планах – поширення цього на пластик. Вже зараз ми долучилися до акції збирання кришечок від пластикової тари та порожніх пластикових пляшок, звертаємось до усіх з проханням брати учать у акції з роздільного викидання сміття: контейнер для порожньої пластикової тари розташований біля сміттєвого бункеру навпроти воріт двору корп. «І».

Жодні перепони, труднощі, навіть страшний час війни не спинили нашу рішучість продовжувати діяльність, спрямовану на збереження ресурсів, порятунок природи України та планети в цілому.

Архів ХНУРЕ у боротьбі за екологію