Засідання комісії з оптимізації ХНУРЕ

21.05.2024

20 травня відбулось розширене засідання комісії з оптимізації структури та фінансових витрат університету в рамках постійно діючого семінару із досягнення Цілей сталого розвитку. Серед розглянутих питань було розгляд та затвердження змін до показників внутрішніх рейтингів ХНУРЕ у 2024 році.

В.о. ректора Ігор РУБАН зазначив, що ХНУРЕ попри війну залишається провідним українським ЗВО. За рівнем розподілу фінансування у 2024 році ХНУРЕ піднявся з 9 на 8 позицію серед українських ЗВО. І щоб підтримувати ці досягнення необхідні стимулюючі та заохочувальні заходи. Серед цих заходів – внесення ключових індикаторів світових рейтингів до внутрішніх рейтингів ХНУРЕ.

Для приведення у відповідність показників наших  внутрішніх рейтингів світовим рейтингам ТНЕ та QS, присутність у яких критично важлива для отримання фінансування за формульним розподілом (Постанова КМУ від 15 березня 2024 р. № 298 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. № 1146»), на нараді було запропоновано розглянути та підтримати такі пропозиції:

1) При розрахунку рейтингу публікаційної активності учасників наукового і освітнього процесу Харківського національного університету радіоелектроніки врахувати новий показник рейтингу QS –  International Research Network (міжнародна дослідницька мережа).

Цей показник новий у рейтингу, він враховує кількість статей з іноземними співавторами. У порівнянні з ХНУ та ХПІ за цим показником ХНУРЕ дещо програє. За 5 років, які враховуються при обчисленні рейтингу, кількість публікацій з іноземними співавторами склала близько 20% – 338 наукових публікацій. Для стимулювання розвитку міжнародної колаборації пропонується встановити коефіцієнт для статей у співавторстві з закордонними колегами на рівні 1,5.

2) При розрахунку рейтингу кафедр і факультетів ХНУРЕ врахувати показник міжнародної дослідницької мережі у розрізі кафедр.

3) Затвердити пропозицію декана факультету АКТ Олександра ФИЛИПЕНКА щодо врахування кількості міжнародних проектів кафедр і кількості здобувачів, що брали участь у програмах академічної мобільності.

4) З метою підтримки молодих викладачів, у рейтинг кафедр і факультетів ХНУРЕ додати показник «Чисельність штатних асистентів, старших викладачів кафедри, які працюють на повну ставку, у віці до 35 років, особи».

Члени комісії одностайно підтримали пропозиції і наголосили, що збільшення фінансування ХНУРЕ дозволяє зберігати кадровий потенціал, забезпечити сталий розвиток, гідну заробітну плату та економічне зростання.
Засідання комісії з оптимізації ХНУРЕ