Відбувся відкритий конкурс Kaggle з аналізу даних.

05.06.2020

Наприкінці травня у рамках програми Tech Talents створеної на базі кафедри Програмної інженерії факультету комп’ютерних наук Харківського національного університету радіоелектроніки відбувся відкритий конкурс Kaggle з аналізу даних.

Завдання конкурсу було спрогнозувати вартість автомобіля за допомогою заданих даних: марка, модель, рік випуску, пробіг, страховка та інші. Спеціально для студентів, які цікавляться Data Analysis.

Конкурс тривав 36 годин. Спілкування в робочому телеграм-чаті було дійсно гарячим. Учасники відправляли рішення цілодобово нон-стоп.

Участь у конкурсі приймали представники ХНУРЕ, ХПІ, КПІ, ХНУ ім.Каразіна. З боку IT-компаній: Luxoft, Quantum_inc, Яндекс.Такси, Sigma Software, Google, Fractal Analytics. ­

Для орієнтира було передбачено рішення, порівняне з оцінкою підготовки рівня Baseline. При цьому 16 учасників з 29 впоралися краще Baseline Model.

За правилами конкурсу не можна було використовувати набори зовнішніх даних, які стосувалися статистики з продажу та ціни авто, щоб спрямувати зусилля учасників на пошук закономірностей в наявних датасетах. Через порушення цього правила й відбулася дискваліфікація.

Під час виконання конкурсних завдань учасники вирішувал такі проблеми як: частина даних була відсутня, необхідно було придумати, як і чим їх замінити, частина даних була помилковою, потрібно було це розпізнати та розробити спеціальне рішення. Наприклад, не характерний обсяг двигуна, деякі частини даних були однаковими. Далі потрібно було побудувати модель регресії, спрогнозувати вартість запропонованих на продаж авто.

Найскладніший челендж, з яким зіткнулися студенти Tech Talents, була необхідність змагатися с досвіченими розробниками з поважних IT-компаній.

За результатом конкурсу організатори запропонували учасникам детальний розбір завдання, а фіналісти відкрили свій код. У підсумку усі змогли проаналізувати хід робіт та зміцнити свої навички у рішенні подібних завдань.

Усі студенти, які брали участь у конкурсі, отримають спеціальні сертифікати. Вони допоможуть нарахувати додаткові бали під час визначення розміру стипендії. А для студентів програми Tech Talents конкурс став заліковим у рамках дисципліни з аналізу даних.  Учасники-практики, що увійшли в топ, отримають подарункові набори та ще одне вагоме підтвердження свого професіоналізму до фахової «скарбнички».

Хто ж переміг: студенти або практикуючі девелопери? Цього разу в трійці лідерів опинилися студенти Львівського, Київського та Харківського технічних вишів. Битва була серйозною, перемогла наполегливість та вміння нестандартно мислити.

Краще рішення надав студент четвертого курсу ЛНУ ім Івана Франка – Назарій Сухомлин (Львів).

На другому місті – студент КПІ на ІПСА (Інститут прикладного системного аналізу) – Олексій Ціпа (Київ).

На третьому місті – студент четвертого курсу кафедри Програмної інженерії ХНУРЕ – Ілля Овчаренко (Харків).

Кращими серед студентів третього курсу Tech Talents (вчаться на кафедрі Програмної інженерії Харківського національного університету радіоелектроніки) опинилися: Іван Євтушенко, Микита Лузан, Ярослав Гончар.

Окремо потрібно відзначити наймолодшого за віком, але не за знаннями учасника – талановитого одинадцятикласника Андрія Куцина.

Модератори конкурсу Tech Talents Contest: керівник програми Tech Talents та доцент кафедри Програмної інженерії ХНУРЕ Олексій Турута, магістр кафедри ПІ ХНУРЕ, Machine Learning Engineer в AltexSoft Дмитро Панченко.

Партнерами конкурсу виступили: Харківський національний університет радіоелектроніки ХНУРЕ, кафедра програмної інженерії факультету комп’ютерних наук, яка є базою для програми Tech Talents, IT-компанія AltexSoft, IT-компанія Cloud Works, Харківський IT Cluster та його директорка Ольга Шаповал.

Відбувся відкритий конкурс Kaggle з аналізу даних.