Відбулася робоча нарада координаторів міжнародного проєкту Open Education Resources with Ukraine

22.06.2022

Професор Олег Аврунін взяв участь у робочій нараді координаторів міжнародного проєкту Open Education Resources with Ukraine (OER with Ukraine). Проєкт реалізується в рамках програми DAAD “Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis (2022)” і об’єднує чотири університета:
– від Німеччини – Ганноверський університет імені Готфріда Вільгельма Лейбніца);
– від України: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет радіоелектроніки, Український державний університет науки і технологій (м. Дніпро).

Проєкт спрямований на об’єднання компетенцій і підтримку українських університетів-партнерів Ганноверського університет імені Готфріда Вільгельма Лейбніца у Києві, Дніпрі та Харкові.

Основними цілями проєкту є подальший розвиток та оцифровка поточного набору курсів у часи кризи, що дає перспективу викладачам і студентам, як тим, що були змушені виїхати, і тим, хто залишився в Україні. Крім того, розробляється та доступна за відкритою ліцензією цифрова програма самонавчання для розвитку цифрових навичок (технічних, юридичних, дидактичних) для створення навчальних відео або відкритих освітніх ресурсів (OER), а також eTrainer проводяться вебінари для мультиплікаторів, щоб більше університетів могли скористатися результатами проєкту. Це робить його маштабним і створює необхідні основи та інструменти для подальшої оцифровки і реконструкції українських університетів. Крім того, це надає змогу обмінюватись та інтегрувати курси в наявні структури Європейського простору вищої освіти і наукових досліджень, що сприяє цілям інтернаціоналізації.

Відеоролики будуть інтегровані в портал TIB AV, котрий як веб-платформа для наукового відео з контрольованою якістю з технологій та природничих наук, представляє відкриту національну інфраструктуру для обміну науковим контентом. Відео порталу, більшість з яких має ліцензію CC-BY, зберігаються стабільно, забезпечені стандартизованими метаданими та збагачено семантичними даними з аналізу відео з метою оптимізованого дослідження. Метадані відео передаються через відкриті інтерфейси в індекс пошуку OERSI OERSI (Oersi.org), який інтегрований в різні портали OER (twillo.de; ORCA.de). Інтерфейс OERSI перекладено українською мовою, а також надає змогу здійснювати міжмовний пошук різними мовами.
Таким чином, результати проєкту (цифрові курси) інтегровані в сучасні структури, залишаються видимими, доступними та повторно використаними для всіх студентів та викладачів з України й усього світ.

В рамках цього проєкту на кафедрі отримує подальший розвиток робота за DAAD “Virtual Cryomicroscopy”, ідея котрого була започаткована ще два роки тому з метою створення віртуального середовища реалізації повного циклу практичної підготовки студентів та аспірантів для взаємодії зі складним мікроскопічним обладнанням у дистанційному режимі.

Відбулася робоча нарада координаторів міжнародного проєкту Open Education Resources with Ukraine