19.04.2019
17 квітня у Стамбульському технічному університеті, за участі делегації ХНУРЕ на чолі з ректором Валерієм Семенцем, було відкрито Міжнародний науково-технічний дослідницький офіс Харківського національного університету радіоелектроніки.
Подія була широко висвітлена у Турецьких ЗМІ.
СТУ відкрив турецько-український офіс
18 квітня 2019 року Стамбульський технічний університет (СТУ) і Харківський національний університет радіоелектроніки (ХНУРЕ), в рамках підписаного в минулому році протоколу про співпрацю в галузі науки і освіти відкрили спільний турецько-український офіс в СТУ
У церемонії відкриття офісу брали участь декан факультету електротехніки та електроніки СТУ Д-р Серхат Шекер, Директор Інституту науки і технологій СТУ Д-р Ертугрул Карачуха, директор Українсько-Турецького Науково-дослідного координаційної технічного центру Д-р. Ельдар Велієв, ректор університету ХНУРЕ Валерій Семенець, проректор Мурад Омаров, представник Міністерства освіти України Олена Шаповалова, генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман, науковці та студенти.
Декан факультету електротехніки та електроніки СТУ Д-р Серхат Шекер в своїй промові на відкритті наголосив на важливості міжнародної співпраці між університетами Туреччини і України, і сказав, що відкриття офісів по співпраці сприятиме розвитку науково-технічних досліджень. Розповідаючи про роботи, які планується провести в офісі, який був відкритий для поліпшення наукового співробітництва між факультетом електротехніки та електроніки СТУ і ХНУРЕ, Шекер продовжив: «Дослідження, які будуть проводитися тут, стосуються обміну студентами та аспірантами за допомогою таких програм, як Міжнародна асоціація стажування для студентів технічних спеціальностей (IAESTE) і Erasmus +; створення організацій, що сприяють участі в наукових дослідженнях. Спільний проект Школи іноземних мов СТУ і ХНУРЕ в рамках програми ЄС, передбачає включення цифрових технологій і штучного інтелекту для вивчення мови, Також він торкнувся інших проектів: «Мікрохвильова технологія, теорія електромагнітного випромінювання, мікрохвильова обробка зображень і мікрохвильовий зв’язок мають проблеми, пов’язані один з другом. Ми думаємо, що спільні дослідження можуть бути проведені з цих питань», -зауважив він.
Ректор Харківського національного університету радіоелектроніки Валерій Семенець також відмітив, що метою співпраці є обмін фахівцями, дослідниками та студентами в інтересах обох університетів. Ректор ХНУРЕ розповів про підготовку програм стажування, програм навчання для отримання подвійного диплому та участі науковців в спільних дослідженнях.
ХНУРЕ був заснований в 1930 році, і дає можливість здобуття вищої освіти випускникам середніх шкіл та професійно-технічних училищ. Факультети університету мають програми бакалаврату та магістратури російською та англійською мовами. Іноземні студенти з 25 різних країн навчаються у ХНУРЕ.