Весь час | Останні 5 років | |
---|---|---|
Цитування | 281 | 185 |
h-індекс | 8 | 7 |
i10-індекс | 5 | 4 |
Освіта та кар’єра
1975 – інженер-електрик, Харківський інститут радіоелектроніки (ХІРЕ), спеціальність «Автоматизовані системи управління», диплом з відзнакою;
1979 – асистент кафедри електронних обчислювальних машин;
1982 – кандидат технічних наук, спеціальність 05.13.01 – технічна кібернетика і теорія інформації, тема дисертаційної роботи: «Дослідження і розробка алгоритмів раціонального планування потокорозподілу в міських газових мережах»;
1983 – старший викладач кафедри електронних обчислювальних машин (ХІРЕ);
1986 – доцент кафедри інженерної графіки (ХІРЕ);
1988 – завідувач кафедри інженерної графіки (ХІРЕ);
2008 – професор кафедри інженерної та комп’ютерної графіки (ХНУРЕ).
2021 – професор кафедри медіасистем та технологій (ХНУРЕ)
Відомості про захист дисертації:
Спеціальність: 05.13.01 «Технічна кібернетика і теорія інформації»
Тема: «Дослідження та розробка алгоритмів раціонального планування потокорозподілу в міських газових мережах». Захист 19.02.1982 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 068.37.01 Харківського інституту радіоелектроніки
Освітня діяльність
Навчальні курси: електронні обчислювальні машини, периферійні пристрої ЕОМ, діалогові системи та машинна графіка, інженерна та комп’ютерна графіка, системи автоматизованого проектування, новітні технології і матеріали, комп’ютерні графічні системи, вступ до спеціальності, основи наукових досліджень і організація науки.
Наукова діяльність
З 2002 року – науковий керівник науково-дослідної лабораторії «Геоінформаційні системи та комп’ютерна графіка».
Наукові інтереси – автоматизація управління просторово-розподіленими об’єктами; геоінформаційні системи і технології; електронна картографія; автоматизація управління технологічними процесами медіасистем; автоматизоване планування і управління розвитком і функціонуванням газорозподільчих систем.
Наукові та технічні досягнення: моделі та методи побудови геоінформаційних аналітичних систем міст і територіальних утворень (модель організації даних в системі, оптимальна архітектура системи, технології розробки цифрових карт, методологія розробки і впровадження системи із застосуванням WEB-технологій на базі пропрієтарного і вільного інструментального програмного забезпечення ); моделі і методи автоматизації управління технологічними процесами видавничо-поліграфічних підприємств (методи розробки засобів автоматизації додрукарської підготовки видання, методи розв’язання задачі оптимального завантаження технологічного обладнання поліграфічного підприємства); моделі і методи автоматизованого управління розвитком і функціонуванням газорозподільчих систем.
В рамках реалізації науково-дослідних робіт (НДР) працював науковим керівником 4 держбюджетних та 15 госпдоговірних робіт, серед яких: «Дослідження та розробка узагальнених моделей кольоровідтворення», «Розроблення технології та інструментальних засобів створення міських геоінформаційних систем на базі програмних продуктів з відкритим кодом», «Розробка концепції та схеми сценаріїв мультимодальної взаємодії користувача з офісним додатком на платформі Tizen» (замовник – представництво фірми SAMSUNG в Україні), «Створення геоінформаційної системи моніторингу впливу проектів розвідки та видобутку вуглеводнів на соціально-економічний розвиток місцевих громад Харківської області” (замовник – представництво “Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.).
Науковий керівник 11 кандидатів наук за спеціальностями 05.13.06 – інформаційні технології, 05.01.01 – прикладна геометрія та комп’ютерна графіка, серед них: Є.І. Грінченко, О.Л. Сітабдіева, І.А. Божинський, О.В. Попов, Д.В. Костарєв, К.О. Кобильнік, В.Ф. Челомбітько, І.С. Табакова. Науковий керівник аспірантів і магістрів.
Міжнародна діяльність / участь у міжнародних проектах
Представник ХНУРЕ в міжнародній асоціації вишів International Circle of Educational Institutes for Graphic Arts: Technology and Management.
Громадська діяльність
Член редколегії науково-технічних журналів: «Технологія і техніка друкарства» (Київ, НТУУ «КПІ»), «Комп’ютерні технології друкарства» (Львів, УАД), «Вісник геодезії і картографії (Київ)». Член робочої групи комітету ТК-103 зі стандартизації програмного забезпечення геоінформаційних систем. Член науково-методичної підкомісії зі спеціальності «186 Видавництво та поліграфія» при МОН України.
Член редколегії науково-технічного журналу «Вісник книжкової палати України»
Нагороди та премії
Нагрудний знак МОН України «Відмінник освіти України».
Нагрудний знак МОН України «За наукові досягнення».
Почесна грамота Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України.
Публікації та патенти
Більше 250 публікацій (серед них 14 навчальних посібників, 5 монографій та 3 авторських свідоцтва)