ORCID iD
Scopus
Researcher ID
ResearchGate ID
Google Scholar
Semantic Scholar
Trust
MGP
LinkedIn
Academia.edu
Весь час | Останні 5 років | |
---|---|---|
Цитування | 1830 | 1194 |
h-індекс | 25 | 19 |
i10-індекс | 55 | 38 |
Освіта та кар’єра
1980 року з відзнакою закінчив Харківський інститут радіоелектроніки за спеціальністю «Конструювання і технологія електронно-обчислювальної апаратури» та захистив дипломний проект «Логічні модулі та підсилювальні осередки перетворювачів інформації», отримавши кваліфікацію інженера-конструктора-технолога електронно-обчислювальної апаратури. Після закінчення залишився працювати у науково-дослідному секторі кафедри технічної електроніки. Працював інженером, молодшим науковим співробітником, старшим інженером, старшим викладачем, старшим науковим співробітником.
1984 року закінчив аспірантуру, успішно захистив кандидатську дисертацію «Методи й алгоритми оптимізації розміщення джерел, що виділяють тепло, у багатокристальних мікрозборках з урахуванням умов трасування електричних з’єднань».
Протягом 1989-1992 років навчався у докторантурі ХІРЕ і захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук на тему «Теоретичні основи автоматизованого конструювання технічних систем на базі багатокристальних мікросхем». В 1994 році присвоєне вчене звання професора по кафедрі біомедичної електроніки.
У наступні роки працював доцентом, професором кафедри біомедичної електроніки, заступником декана факультету електронної техніки з навчальної роботи, проректором із навчально-методичної роботи (1995-2003), першим проректором ХНУРЕ (2003-2012).
2017-2022 рр. – ректор Харківського національного університету радіоелектроніки.
Освітня діяльність
Викладає курси: «Автоматизація проектування цифрових пристроїв», «Проектування ПЛІС у біомедичній апаратурі», «Організація діяльності підрозділів та установ у сфері технічного регулювання», «Проектування засобів вимірювань», «Проектування засобів вимірювань та інформаційно-вимірювальних систем», «Автоматизація експериментальних досліджень», «Методологія створення комплексів підвищеної якості».
Наукова діяльність
1997 року на кафедрі біомедичних електронних пристроїв та систем професор Семенець В. В. створив науково-дослідну групу з розробки біомедичної апаратури й багатофункціональних мікропроцесорних систем та заснував наукову школу мікропроцесорних медичних систем, яка сьогодні у складі професора Авруніна О. Г., доцентів Носової Т. В., Авер’янової Л. О., Жемчужкіної Т. В., старшого викладача Скляр О. І. розробляє багатофункціональні мікропроцесорні системи в медицині. У рамках цього напрямку під керівництвом Семенця В. В. захищено 3 докторські (Сінотін А. М., Прасол І. В., Аврунін О.Г.), 8 кандидатських дисертацій.
У 2004-2005 роках під його керівництвом створено комплекс багатофункціональних лабораторних стендів, що включає в себе мікроконтролери, сигнальні процесори, програмовані інтегральні схеми, на основі яких здійснюється розробка різних автономних систем управління. Комплекс використовується не лише в ХНУРЕ, а у багатьох закладах вищої освіти в України.
У 2007-2012 роках під керівництвом Семенця В. В. створено апаратно-програмний комплекс високоточних нейрохірургічних втручань і функціональної діагностики зовнішнього дихання. Комплекс використовується в нейрохірургічному і оториноларингологічному відділеннях Харківської обласної клінічної лікарні.
У 2010-2012 роках вперше не тільки в Україні, але й в світі під керівництвом Семенця В. В. розроблена та створена унікальна установка для дистанційного проведення лабораторних робіт з технічних дисциплін. Використовується сьогодні в процесі дистанційної форми навчання.
Науковий керівник спеціального навчально-реабілітаційного відділу супроводу студентів з особливими освітніми потребами (СНРВ).
Член редакційних колегій журналів “Український метрологічний
Міжнародна діяльність / участь у міжнародних проектах
1998-1999 рр. – Ювяскюля, Фінляндія. Експерт проекту Європейського Союзу «Tempus-Tasis».
1999 р. – керівник програми стажування студентів на підприємствах Німеччини за лінією DAAD.
2001 р. – Гуанжоу. Керівник делегації зі встановлення партнерських відносин з університетами КНР.
2003 р. – Бетлехем. Координатор проекту Державного департаменту США «А Partnership for Educational and Technical Change».
2004 р. – Баку, Азербайджан. Координатор проекту Державного департаменту США «А Partnership for Educational and Technical Change».
З 2017 р. – очолює офіційні міжнародні делегації зі встановлення партнерських відносин у сфері освіти та наукових досліджень з університетами Польщі, Франції, Китаю, Латвії, Туреччини та інших країн.
2019 – участь у міжнародному проекті Erasmus+ «Рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян» (dComFra) за напрямом КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти.
Громадська діяльність
З 2009 р. до 2014 р. – член Координаційної ради Міністерства освіти і науки України з навчання студентів-інвалідів.
Почесний член ГО Українська Асоціація «Комп’ютерна Медицина».
Член Громадської організації “Харківська Академія Стандартизації”.
Почесний професор Університету Економіки у Бидгощі (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy).
IEEE Member number: 95115873
Нагороди та премії
2008 р. – Державна премія України в галузі науки і техніки за роботу «Система управління фінансами в галузі освіти и науки».
Нагороджений знаком «Відмінник освіти України».
2019 р. – Державна премія України в галузі освіти за роботу «Інтегроване інформаційно-освітнє середовище та реабілітаційні заходи для забезпечення рівного доступу до якісної освіти осіб з особливими освітніми потребами».
Публікації та патенти
Має більше 300 наукових і науково-методичних праць, серед яких більше 50 навчальних посібників, 2 підручники, 9 монографій, 65 патентів та свідоцтв на винаходи.