Народився 7 березня 1949 р. в с. Федунка Шишацького району Полтавської області у сім’ї колгоспника і вчительки. Школу закінчив зі срібною медаллю у 1966 році.
Із 1966 по 1971 рік навчався на факультеті «Конструювання та виробництво радіоапаратури» Харківського інституту радіоелектроніки (ХІРЕ). Навчаючись у інституті, Д.О. Стороженко вів активний спосіб життя. Тут він уперше почав залучатися до виконання господарчих договорів по кафедрі мікроелектроніки з оплатою і без оплати праці, три рази був бійцем студентських будівельних загонів, що працювали на цілині і в Тюменській області.
Після закінчення інституту з 1971 по 1975 роки працював інженером-конструктором на заводі «Знамено» у м. Полтава і старшим інженером на кафедрі мікроелектроніки ХІРЕ.
З 1975 року і по даний час трудова діяльність Стороженка Д.О. пов’язана з Полтавським національним технічним університетом ім. Юрія Кондратюка, де він обіймав посади асистента кафедри фізики, аспіранта кафедри хімії, старшого наукового співробітника науково-дослідного сектору при кафедрі хімії, старшого викладача кафедри хімії, заступника декана санітарно-технічного факультету, доцента кафедри хімії, виконувача обов’язків декана заочного факультету, проректора з виробничих і міжнародних зв’язків. На громадських засадах у 1984 – 1991 роках працював Ученим секретарем Ради ректорів вузів Полтавського регіону.
У 1983 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Взаємодія сульфатних солей лужних металів амонію і гадолінію у водних розчинах при 25 – 1000С» в Університеті Дружби Народів ім. Патріса Лумумби.
З 1997 року завідувач кафедри хімії.
Має майже 400 наукових і науково-методичних праць, патентів, авторських свідоцтв на винаходи. Доробок винахідницької діяльності Дмитра Олексійовича включає 3 авторські свідоцтва СРСР, 1 патент Російської Федерації, 11 патентів України.
Рішенням Вченої ради Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка Дмитру Олексійовичу Стороженку присвоєно Почесне звання Заслуженого працівника Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка. Міністерством освіти і науки України відзначений почесними знаками «Відмінник освіти України», «Петро Могила», «За наукові та освітні досягнення». За внесок у розвиток фізико-хімічного аналізу рішенням ученої ради Інституту загальної та неорганічної хімії АН СРСР (м. Москва) нагороджений пам’ятною медаллю «Академик Курнаков Николай Семенович». У 2017 р. нагороджений грамотою Верховної ради «За заслуги перед українським народом».