Олена Володимирівна Висоцька

Олена Володимирівна Висоцька
Професор кафедри інформаційних управляючих систем, член НТР, доктор технічних наук, професор

Освіта та кар’єра

В 1988 р. закінчила з відзнакою  Харківський авіаційний інститут імені М.Є. Жуковського  за спеціальністю  «Автоматизовані системи управління».

1988 р. – інженер,  Науково- дослідний інститут радіотехнічних вимірювань (НДІРВ);

1989 р. – інженер – програмист НДІРВ;

1995 р – в.о. наукового співробітника НДІРВ;

1998 р. – н.с. НДІРВ;

1996 р. – кандидат технічних наук, дисертацію захищала у ХІРЕ;

1997 р. – асистент за сумісництвом кафедри біомедичних електронних пристроїв та систем (БМЕ);

1998 р.  –  старший викладач  за сумісництвом кафедри БМЕ;

2004 р.  – доцент кафедри БМЕ;

2012 р.– професор кафедри біомедичної інженерії;

2015 р. – доктор технічних наук, дисертацію захищала у міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН и МОН  України, м. Київ.

2017 р. – професор кафедри ІУС.

Відомості про захист дисертації:

Спеціальність : 05.13.02 «Математичне моделювання в наукових дослідженнях»

Тема : «Математичне моделювання впливу структурних взаємодій на діагностику біологічних систем». Захист 05.12.1996 р. на засіданні спеціалізованої ради Д 02.25.04 Харківського державного технічного університету радіоелектроніки.

Наукові керівники – Огороднійчук  Іван Пилипович; Бєлецька О.М.

Спеціальність : 05.13.09 «Медична та біологічна інформатика і кібернетика»

Тема : «Інформаційна технологія підтримки прийняття рішень лікаря при діагностиці захворювань та виборі лікувально-профілактичних заходів». Захист 2015 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.171.03  у Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем  НАН України, Київ


Освітня діяльність

Викладає навчальні курси:

«Медичні інформаційні системи», «Системний аналіз та прийняття рішень в медицині», «Методи та засоби аналізу експериментальних даних»,  «Біомедичні апарати, системи та комплекси. Частина 3», «Медичні експертні системи».


Наукова діяльність

Наукові інтереси: медична кібернетика, прийняття рішень в медицині, медична статистика, медичні інформаційні технології та системи. Наукові та технічні досягнення: математичні моделі і методи визначення тяжкості захворювань людини, диференціальної діагностики захворювань та вибору тактики лікування хворих; інформаційні технології підтримки прийняття рішень при здійсненні лікувально-діагностичних процесів, виявленні порушень біопродукційних процесів, що створюють загрози біобезпеці споживання водних та інших природних ресурсів.

Керівник і відповідальний виконавець держбюджетних науково-дослідних робіт МОН України. Відповідальний виконавець ряду договорів про наукове або науково-методичне співробітництво з провідними установами охорони здоров’я України та Польщі.

Науковий керівник лабораторії «Біомедичні апарати та системи».

Науковий керівник держбюджетних науково-дослідних робіт:

  •  «Розробка інформаційної технології ідентифікації системних адаптаційних можливостей підлітків з серцевою патологією» (№ д/р 0115U002437,  2015–2016 рр.);
  •  «Розробка технології дистанційної реєстрації загроз біобезпеці питного та інших видів водокористування у екстремальних ситуаціях» (№ д/р 0117U002527,  2017–2018 рр.).

Міжнародна діяльність / участь у міжнародних проектах

Член редакційної колегії австрійського наукового журналу, що рецензується, «Modern European Researches».

Член організаційного комітету при виконанні раундів Програми міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань при визначенні біохімічних показників та гемоглобіну.

Участь у роботі за договором про співробітництво з університетом Нumanitas (Польща).


Громадська діяльність

Участь в роботі за договором про співробітництво з громадською організацією «Віват Сократ»  та Союзом Заглембовським, Польща.


Публікації та патенти

460 публікацій наукового та науково-методичного характеру, серед яких 5 монографій, 38 патентів і авторських прав, підручник, 4 навчальних посібники. Деякі публікації останніх років.

Патенти – 40