Весь час | Останні 5 років | |
---|---|---|
Цитування | 265 | 218 |
h-індекс | 7 | 5 |
i10-індекс | 6 | 4 |
Освіта та кар’єра
Після закінчення 1985 року Харківського інституту радіоелектроніки (ХІРЕ) – інженер обчислювального центру, пізніше – стажер-дослідник кафедри технології виробництва радіоапаратури ХІРЕ.
1991 року закінчив аспірантуру, захистив кандидатську дисертацію в галузі оптико-волоконних систем передачі інформації.
2003 року захистив докторську дисертацію на тему «Розвиток теорії і практики проектування електродинамічних пристроїв з розподіленими та квазірозподіленими нелінійними елементами».
З вересня 2004 року – академік Академії наук прикладної радіоелектроніки.
З 2003 р. по 2009 р. – професор кафедри технології та автоматизації виробництва радіоелектронних засобів.
Рішенням Державної атестаційної комісії 2009 року йому присвоєно вчене звання професора.
З 2009 року М.А. Омаров – декан підготовчого факультету навчання іноземних громадян, завідувач кафедри природничих наук, з 2012 року – декан факультету навчання іноземних громадян, завідувач кафедри природничих наук Харківського національного університету радіоелектроніки.
З 2015 року призначений проректором з міжнародного співробітництва ХНУРЕ.
З 2011 року М.А. Омаров є членом Експертної ради з підготовки іноземних громадян і громадян України до вступу до вищих навчальних закладів при Державній акредитаційній комісії України, з січня 2013 року – членом спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій (спеціальність 05.12.02 – телекомунікаційні системи).
Відомості про захист дисертації:
Спеціальність: 05.12.21 «Радіотехнічні системи спеціального призначення, включаючи техніку НВЧ і технологію їх виробництва»
Тема: «Вплив технологічних факторів на втрати в роз’ємних оптичних з’єднувачах». Захист 1992 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 068.37.02 Харківського інституту радіоелектроніки ім. акад. М.К. Янгеля
Спеціальність: 05.12.13 «Радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій»
Тема: «Розвиток теорії і практики проектування електродинамічних пристроїв з розподіленими та квазірозподіленими нелінійними елементами». Захист 29.10.2003 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 Харківського національного університету радіоелектроніки. Науковий консультант – Лучанінов Анатолій Іванович
Освітня діяльність
Лекційні курси: математика, інформатика.
Наукова діяльність
Зробив вагомий внесок у розвиток інформаційно-вимірювальних радіоелектронних систем і мереж, які сьогодні широко використовуються в різних галузях народного господарства.
Активно займається науково-педагогічною діяльністю, проводить велику громадську роботу в Харкові та Харківській області.
Громадська діяльність
З 1990 до 1998 роки є членом правління Харківського обласного товариства азербайджанської культури «Хатаї».
З 2000 року – член правління Харківського обласного товариства азербайджансько-української дружби «Достлуг», а в 2001 році обраний головою цього товариства. Під його керівництвом товариство «Достлуг» успішно реалізувало ряд соціальних, культурно-просвітницьких та благодійних проектів.
З 2002 по 2006 роки – депутат IV скликання Київської районної ради Харкова, голова постійної депутатської комісії з економічного розвитку та підприємництва.
У 2002 році обраний віце-президентом Асоціації національно-культурних об’єднань України.
З 2016 року – делегат IV з’їзду азербайджанців світу, член координаційної ради азербайджанців світу.
Нагороди та премії
За особистий внесок у соціально-економічний розвиток України рішенням Ради експертів міжнародної іміджевої програми «Лідери XXI століття» нагороджений дипломом і медаллю «Ділова людина України».
2006 року лауреат премії виконавчого комітету Харківської міської ради в номінації «Зміцнення міжнаціонального миру і злагоди».
У 2006 і 2008 роках нагороджений Почесною грамотою Державного комітету України у справах національностей та релігій щодо зміцнення міжнаціонального миру і злагоди в Україні.
2009 року за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність був нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.
2011 року нагороджений Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність та високий рівень професійної майстерності. Цього ж року за розпорядженням Президента Азербайджану він нагороджений державним відзнакою Азербайджанської республіки – медаллю «Тереггі» за заслуги в галузі дружби між народами та розвиток Азербайджанської діаспори.
2012 року за видатні досягнення в галузі науки і техніки рішенням Президії Академії наук прикладної радіоелектроніки нагороджений медаллю «20 років АН ПРЕ».
2013 року нагороджений Грамотою Верховної Ради України «За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки і техніки, підготовку висококваліфікованих фахівців, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм».
У 2016 році присвоєно звання Заслуженого діяча науки Азербайджанської Республіки.
У 2018 році отримав Подяку від Харківського міського голови за плідну громадську діяльність, активну життєву позицію, підтримку азербайджанської діаспори в м. Харкові, вагомий внесок у розвиток та укріплення міжнаціональних дружніх відносин.
У 2018 році отримав Почесну грамоту від Голови Харківської обласної державної адміністрації за вагомий особистий внесок у реалізацію соціальних, просвітницьких проектів, спрямованих на розвиток культурних зв’язків між Україною та Азербайджаном, активну громадську діяльність.
Публікації та патенти
Автор понад 100 наукових праць, співавтор 4-х монографій, 6 навчальних посібників і 2 підручників з грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Має 12 авторських свідоцтв на винаходи в галузі інформаційно-вимірювальних радіоелектронних систем і мереж.