Маркус Фроме

Маркус Фроме
Почесний професор ХНУРЕ, Завідувач кафедри Молекулярної біології та функціональної геноміки факультету Біосистемотехніки та біоінформатики Технічного Університету Прикладних Наук Вільдау, доктор наук, професор
Google Scholar ID: grOhLGsAAAAJ
Весь часОстанні 5 років
Цитування54062310
h-індекс3826
i10-індекс8759

Освіта та кар’єра

Маркус Фроме (Marcus Frohme), 1967 року народження.

У 1995 році закінчив університет Хайдельберг (University of Heidelberg) за спеціальністю «Біологія».

У 2001 році отримав вчений ступінь PhD (доктор філософії). Дисертацію захищено на медичному факультеті університету Хайдельберга.

У період з 2001 по 2006 – заступник завідувача кафедрою «Функціональной геноміки» Німецького Науково-дослідного Інституту Дослідження Раку (German Cancer Res. Center Heidelberg (DKFZ))

З 2007 року – професор молекулярної біології Технічного Університету Прикладних Наук Вільдау (TH Wildau) та завідувач кафедри Молекулярної біології та функціональної геноміки факультету Біосистемотехніки та біоінформатики.

З 2012 року проф. Фроме призначено на посаду професора-дослідника (research professor).

З 2019 року – Голова Вченої Ради Технічного університету прикладних наук Вільдау.

У період з 2016 по 2019 рік – Голова комісії з питань етики.

2016 – кофаундер компанії “Oculyze Ltd.” Wildau (smart phone based microscopy image recognition systems)

2017 – кофаундер компанії BIOMES NGS Ltd. Wildau (microbiome analyses with NGS)

З 2012 року – експерт міжнародного комітету з питань стандартизації ISO/TC 276 «Біотехнологія»

Освітня діяльність

Очолює кафедру, яка налічує близько 20 осіб. Предмети дослідження охоплюють дуже широкий спектр біомедицини/фармації та навколишнього середовища.

У лабораторії кафедри використовуються NGS, qPCR, різні методи мас-спектрометрії (MALDI-TOF, LC-MS/MS, GC-MS) і мікроскопія. Лабораторія має дуже високий рівень автоматизації. Площа лабораторії складає понад 300 кв.м (без офісів та студентських лабораторій) і містить лабораторії для роботи з ГМО та патогенами (до рівня безпеки S3**).

Проф. Фроме є гарантом спеціальності «Біосистемотехніка та біоінформатика» магістерського рівня Технічного університету прикладних наук Вільдау та викладає курс «Мікробіологія».

Наукова діяльність

У період з 2007 року проф. Фроме отримав більше 8 мільйонів євро фінансування від Міністерства науки і технологій Німеччини, Міністерства економіки Німеччини, Міністерства науки Бранденбурга, різних промислових партнерів, Німецької служби академічних обмінів DAAD.

Міжнародна діяльність / участь у міжнародних проектах

У період з 2017 року проф. Фроме сприяє науковому співробітництву університету Вільдау з ХНУРЕ. Спочатку у рамках грантової програми COST, CA15110 – Harmonising standardisation strategies to increase efficiency and competitiveness of European life-science research (CHARME), а потім міжнародного комітету зі стандартизації ISO/TC 276 Biotechnology та угоди про  співробітництво між ХНУРЕ та університету Вільдау, відповідно до яких студенти, аспіранти та викладачі кафедри Системотехніки проводять наукові дослідження на базі Технічного університету прикладних наук Вільдау, Німеччина. Одним з прикладів є нещодавний науковий візит аспірантки Губаренко М., яка отримала грант на проведення досліджень з обробки медичних зображень за допомогою мереж глибинного навчання на базі університету Вільдау у період з 16 листопаду по 14 грудня 2021 року відповідно до програми «STIBET», наукові керівники – проф. Нечипоренко та проф. Фроме.

З 27 вересня по 8 жовтня 2021 року на базі Харківського університету радіоелектроніки та Київського національного університету імені Тараса Шевченка під керівництвом професора Фроме було проведено дві німецько-українські осінні школи DAAD «Уроки біомедицини, отримані від нанотехнологій та штучного інтелекту». Осінні школи було організовано Технічним університет прикладних наук Вільдау у співпраці з ХНУРЕ та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка за підтримки Німецької служби академічних обмінів DAAD, а також Німецько-українського академічного товариства. Осінні школи DAAD присвячені проблемам міждисциплінарності в контексті створення нових розробок, пов’язаних із застосуванням технологій нано- та штучного інтелекту в біомедичних дослідженнях https://www.nano-ai-biomed.de

Кількість публікацій

  • більш 80 наукових публікацій у журналах 1-го та 2-го квартилів;
  • більше 20 розділів і оглядів книг;
  • більше 100 коротких публікацій (постерів, рефератів тощо).

Gossing, W., Radke, L., Biering, H., Diederich, S., Mai, K., & Frohme, M. (2021). The ElonginB/C-Cullin5-SOCS-Box-Complex Is a Potential Biomarker for Growth Hormone Disorders. Biomedicines, 9(2), 201.

Glökler, J., Lim, T. S., Ida, J., & Frohme, M. (2021). Isothermal amplifications – a comprehensive review on current methods. Critical reviews in biochemistry and molecular biology, 56(6), 543–586.

Bahreini, F., Jabbari, P., Gossing, W., Aziziyan, F., Frohme, M., & Rezaei, N. (2021). The role of noncoding RNAs in pituitary adenoma. Epigenomics, 13(17), 1421–1437.

Патенти

7 патентів EU