Весь час | Останні 5 років | |
---|---|---|
Цитування | 354 | 62 |
h-індекс | 8 | 4 |
i10-індекс | 7 | 1 |
Освіта та кар’єра
Закінчила Харківський інститут радіоелектроніки (ХІРЕ) за фахом ЕОМ з присвоєнням кваліфікації інженер-математик (диплом з відзнакою). Асистент, ст. викл. Спеціальність 05.13.01 “Технічна кібернетика і теорія інформації”. Тема: Дослідження та моделювання процесів морфологічної класифікації дієслівних форм. Захист 17.12.1976 р на Вченій раді ХІРЕ
Доцент, докторант кафедри Програмного забезпечення (ПЗ ЕОМ).
2000 р. – доктор технічних наук зі спеціальностей 05.13.06 “АСУ та прогресивні інформаційні технології”; 01.05.04 “Системний аналіз і теорія оптимальних рішень”. Тема: Системологічні і математичні основи природної класифікації та їх застосування в інтелектуальних системах. Захист в 21.12. 1999 року в ХТУРЕ
2002 р. – професор кафедри ПЗ ЕОМ.
2004-2021 р. – завідувач кафедри Соціальної інформатики.
Освітня діяльність
Близько 10 років була членом Експертної ради ДАК з державного управління до кінця її існування; членом двох методичних комісій МОНУ з інформатики та специфічних категорій.
Навчальні курси: Менеджмент і систематизація знань; Технології менеджменту знань; Основи наукових досліджень; Knowledge Management – Knowledge Technologies (сумісно зі Стокгольским університетом); Введення в спеціальність (Конкурентна розвідка); Data Mining and Knowledge Technologies; Бази даних, знань і експертні системи; Теорія понятійних знань; Об’єктно-орієнтований аналіз і моделювання; Системне програмування; Системи управління даними; Системи вводу-виводу; Програмування, Математична логіка та ін.
Наукова діяльність
Працювала членом експертної комісії з захисту докторських дисертацій з менеджменту знань в Королівському університеті Стокгольма.
Багато років була членом Спеціалізованих Вчених рад з захисту докторських та кандидатських дисертацій ХНУРЕ.
Розробила, виграла і успішно реалізувала індивідуальний грант за проектом TEMPUS з Лондонським університетом (SITOSS,IMG-UKR).
Керівник нового наукового напряму ноосферного етапу розвитку науки, що базується на ноосферному системному підході та ноосферних системних методах.
Керівник Наукового-навчального Центру ХНУРЕ Управління знаннями (відкрито за її активної участі), науковий консультант – заст. Директора Інституту кібернетики НАН України акад. О.В.Палагін.
Керівник (або відповідальний виконавець) багатьох наукових тем та договорів, наприклад:
Держбюджетна НДР № 239-6. Назва теми: «Системологічні методи та моделі для аналізу і прогнозування наслідків надзвичайних ситуацій» в рамках комплексної держбюджетної НДР № 239 «Розробка принципів побудови вітчизняного комплексу інформаційно-вимірювальних систем для прогнозування і аналізу наслідків надзвичайних ситуацій». (Науковий керівник – Соловйова К.О.)
Держбюджетна № 260-6. Назва теми: «Системологічні методи та моделі управління знаннями в системах екологічного моніторингу». (Науковий керівник – Соловйова К.О.)
Договір № 13-03, Назва теми: «Аналіз та розробка моделей для підтримки інноваційних навчальних та науково-методичних робіт для вирішення проблем ефективної підготовки магістрів за спеціальністю 8.18010015».
Договір № 13-09, Назва теми: «Аналіз та моделювання системи інформаційної безпеки ТОВ “ХОТ-ВЕЛЛ”» та ін.
Керівник наукового студентського гуртка «Систематизація та менеджмент знань».
Член Програмних комітетів різних Міжнародних конференцій, редколегій журналів, в тому числі: “Egyptian Computer Science Journal”, Information – Interaction – Intellect, Knowledge-Dialogue-Solution, General Information Theory, International Journal “Information Technologies and Knowledge”, “International Journal ‘Information Models & Analyses”, “Безпека інформації” та інших.
Голова програмного комітету конференції «Управління знаннями та конкурентна розвідка» в рамках Міжнародного молодіжного форуму ХНУРЕ.
Учасник численних наукових конференцій та семінарів в нашій країні і за кордоном: в Бельгії, Болгарії, Великобританії, Швеції та ін.
Міжнародна діяльність
Розробила, виграла і успішно реалізувала індивідуальний грант за проектом TEMPUS з Лондонським університетом (SITOSS, IMG-UKR).
Уклала 5 Міжнародних договорів (в тому числі з університетами Бельгії і Швеції), 5 Міжнародних договорів про наміри співробітництва.
Виграла та реалізувала поїздку на міжнародну конференцію в Брюссель.
Працювала членом експертної комісії з захисту докторської дисертації в сфері менеджменту знань в Королівському університеті Стокгольма.
В якості координатора та учасника розробила 7 заявок на Міжнародні проекти TEMPUS від ХНУРЕ.
Член Програмних комітетів різних Міжнародних конференцій, редколегій журналів, в тому числі: “Egyptian Computer Science Journal”, Information – Interaction – Intellect, Knowledge-Dialogue-Solution, General Information Theory, International Journal “Information Technologies and Knowledge”, “International Journal ‘Information Models & Analyses”, “Безпека інформації” та ін.
Громадська діяльність
Брала активну участь у введенні в Державний класифікатор професій України нового підкласу професій – професіонали в галузі інформації та інформаційного аналізу (відповідає Competitive Intelligence Professionals), нового виду робіт 2433.2 – Аналітик консолідованої інформації, у відкритті нової інноваційної магістерської спеціальності – Консолідована інформація (КІ) специфічних категорій підготовки; ліцензуванні та акредитації КІ в ХНУРЕ вперше в Україні; розробці галузевого стандарту (затверджений Міністром МОН України); ліцензуванні в ХНУРЕ спеціальності 8.04030203 – соціальна інформатика.
Близько 10 років була членом Експертної ради ДАК з державного управління до кінця її існування; членом двох методичних комісій МОНУ з інформатики та специфічних категорій.
Нагороди та премії
Нагородний знак МОНУ у сфері наукової діяльності.
Публікації та патенти
Має близько 200 публікацій, у тому числі монографію і 10 навчальних посібників.Самофаловим та І.А. Ревенчук, навчальний посібник «Структури даних та алгоритми» (англ.мовою) в співавторстві з А.Ф. Осикой, навчальний посібник «Дискретні структури» в співавторстві з Г.Г. Четверіковим та І.Д.Вечірской.