Співробітництво ХНУРЕ з National Instruments AWR

10.01.2020

Навчально-науковою лабораторією «Систем технічного захисту інформації (відео спостереження, охоронні сигналізації і контроль доступу)» ІРТЗІ факультету ХНУРЕ отримана ліцензія на використання сучасного професійного пакета програмного забезпечення (ПЗ) – NI AWR Design Environment (National Instruments)

Даний пакет об’єднує три потужних інструменти, які формують середовище для проектування різноманітних радіотехнічних пристроїв та систем на електродинамічному, схемному, на функціональному рівнях: Visual System Simulator, Microwave Office і Analog Office. Набір інструментів покриває весь маршрут проектування аналогових і радіочастотних (РЧ) інтегральних схем методами «зверху вниз» та «front-to-end», включно з розробкою і верифікацією як на системному, так і на схемному рівні, а також введення схеми та опису, симуляцію і аналіз в частотній та часовій областях, топологію елементів з автоматизованими на рівні пристрою розміщенням, розводкою та інтегрованою перевіркою проектних норм (DRC), екстракцію паразитних компонент на основі 3D розрахункового алгоритму за  високошвидкісною технологією від OEA International, що відповідає золотому стандарту промисловості, і повноцінний набір рішень для відображення та аналізу аналогових сигналів з підтримкою складних РЧ вимірювань.

Отримання мережевої ліцензії для NI AWRDE відбулося завдяки активній співпраці співробітників кафедри Комп’ютерної радіоінженерії та систем технічного захисту інформації (КРіСТЗІ) доц. Гавви Д.С. та ст.викл. Медведєва Є.О., а також головного дистриб’ютора National Instruments в Україні «Softprom by ERC».

ПЗ використовується у навчальному процесі на кафедрі КРіСТЗІ для підготовки бакалаврів та магістрів за спеціальностями 125 – Кібербезпека (освітні програми підготовки – «Системи технічного захисту інформації» і «Системи технічного захисту інформації, автоматизації її обробки») та 172 – Телекомунікації та радіотехніка (освітня програма підготовки – «Радіотехніка»). За допомогою NI AWRDE викладаються такі дисципліни циклу професійної підготовки, як: «Схемотехніка пристроїв ТЗІ», «Активні прилади НВЧ діапазону», «Системи автоматизованого проектування РЕА», «Схемотехніка засобів РЕБ» та ін.

Простота інтерфейсу, можливість 2D та 3D візуалізації результатів моделювання активних і пасивних радіопристроїв та електромагнітних ефектів і явищ, досить велика бібліотека стандартних радіокомпонентів із зосередженими та розподіленими параметрами, можливість застосовувати при моделюванні схем стимулятори, що побудовані на методах гармонійного балансу, рядів Вольтера, кінцевих елементів і т.д., можливість проведення оптимізаційних процедур, проведення статистичного аналізу та наявність багато інших переваг NI AWRDE дозволяє співробітникам та аспірантам кафедри КРіСТЗІ із задоволенням використовувати це середовище у наукових дослідженнях, а магістрантам кафедри при виконанні їх кваліфікаційних робіт.

Надалі планується співпраця з Softprom by ERC, а саме: проведення низки вебінарів і науково-практичних конференцій для студентів і викладачів, організація зустрічей з представниками провідних вітчизняних компаній, які вже успішно використовують продукти NI AWR в своїх розробках.