Розумний ліхтар на сонячній енергії

26.11.2021

Розумний ліхтар на сонячній енергіїРозумний ліхтар на сонячній енергії – це пристрій, який працює від сонячної енергії, реагує на наближення людини, зміну дня та ночі та може прослужити майже чверть століття.

Потужний, але при цьому економний диво-прилад міг би вже висвітлювати харківські вулиці, але через відсутність попиту ідея поки що живе лише на папері.

Система економна, автономна, автоматична та екологічно чиста, запевняють розробники. Під час роботи не робить жодних шумів, не вібрує та мерехтить.

 

Розповідає старший науковий співробітник кафедри мікроелектроніки, електронних приладів та пристроїв ХНУРЕ Микола Герасименко:

«Ліхтар працює на сонячній енергії, яка накопичується в акумуляторі. На запасах енергії сонячна батарея зможе працювати щонайменше 30 годин. При похмурій погоді прилад працюватиме від акумулятора, зможе працювати і без підзарядки від сонячного світла. Влітку, восени та навесні, коли потік сонячної енергії вищий, цю енергію можна просто передавати до міської мережі. Підключений до міської мережі, такий ліхтар споживає насамперед саме накопичену енергію, що дає суттєву економію.

Завдяки спеціальним датчикам, що реагують на об’єкти, що рухаються, і зміну дня і ночі, «розумний» пристрій здатний економити власну енергію. Якщо немає об’єкта, що рухається – потужність світіння ліхтаря знижується на 25-30% і освітлення на ділянці, де він встановлений, виходить приглушене. Але варто зафіксувати будь-який рух, наприклад, людини, що наближається – як ліхтар загоряється на повну потужність».

За словами вченого, прилад абсолютно автономен і не потребує прокладання проводів. Тому його можна встановлювати у місцях зі складним рельєфом, де неможливо, важко чи дорого провести лінію електропередач.

За таким же принципом винахідники планують тепер зробити ще розумний світлофор, що працює на сонячній батареї. Світлофори з’єднуються між собою по радіоканалах радіосигналом і перемикаються синхронно.

Вчені готові не лише самостійно виготовляти «розумні» прилади, а й встановлювати – головне, щоб був попит. Однак поки що ці ідеї залишаються незатребуваними, нарікають винахідники.