02.06.2023
В межах науково-методичного співробітництва з Інститутом медичної радіології та онкології ім. С.П. Григор’єва НАМН України доцентка Лілія Авер’янова була запрошена для участі в Міжнародному семінарі МАГАТЕ-Аргонна з оптимізації радіаційного захисту під час під час інтервенційних процедур під контролем флюороскопії, Х’юстон, Техас, США, який проходив 22-26 травня 2023 р. Цей навчальний семінар відбувся за підтримки Уряду Сполучених Штатів і Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).
Метою семінару стало покращення знань учасників щодо стандартів безпеки та належної практики з радіаційного захисту пацієнтів і персоналу під час інтервенційних процедур із керуванням зображенням, а також підтримка вдосконалення їх практичних навичок і компетенції в цій галузі.
Семінар включав презентації та вправи, учасники отримали необхідні знання та навички для управління дозою опромінення пацієнта та персоналу та якістю зображення під час інтервенційних процедур під контролем флюороскопії, а також про наявні компоненти для оптимізації процедур, зокрема:
- вибір конструктивних особливостей флюороскопічної системи відповідно до передбачуваного клінічного використання;
- належна конфігурація та оптимізація налаштувань експозиції під час введення системи в експлуатацію відповідно до клінічних завдань і необхідної якості зображення;
- створення комплексної програми забезпечення якості та моніторингу дози пацієнта;
- оптимальне використання операторами доступних функцій і налаштувань обладнання для зменшення впливу на пацієнта та персонал.
Також було обговорено профілактику та лікування тканинних реакцій і налаштування програми подальшого спостереження за ними.
Отримані знання та досвід дозволять кафедрі БМІ спільно з фахівцями ІМРО реалізувати заходи із впровадження комплексної програми забезпечення якості інтервенційних процедур під контролем флюроскопії в Україні, розробити програмно-апаратні засоби для удосконалення підготовки персоналу та оптимального планування інтервенційних процедур, а також засобів дистанційного моніторингу променевих ушкоджень у пацієнтів.
Досягнуті результати будуть імплементовані у практику медичних установ України, що сприятиме реалізації цілі сталого розвитку 3 – Міцне здоров’я та благополуччя.