Науковці ХНУРЕ взяли участь у вебінарі Реабілітаційна робототехніка: Прогресивна фізична терапія для покращення стану здоров’я

25.10.2023

Науковці кафедри біомедичної інженерії ХНУРЕ, зокрема доцент Максим Тимкович та асистент Олексій Трубіцин, долучились до вебінару Rehabilitation robotics: Advancing physical therapy for improved health outcomes на базі нейромережі AI for Good Neural Network.

Провідні вчені у галузі біомедичної інженерії та штучного інтелекту з різних університетів (Stanford University, Western University, Harvard University, University of California, ETH Zurich) зібрались для обговорення питань використання інтелектуальної робототехніки задля реабілітації.
Близько 15% населення світу, або приблизно 1 мільярд людей, живуть з інвалідністю. Реабілітаційні роботи допомагають людям відновлюватися після фізичних вад, спричинених травмами або хворобами, допомагаючи їм відновити рухливість і легше виконувати повсякденну діяльність. Ці роботизовані пристрої використовують штучний інтелект, щоб керувати рухами пацієнтів і контролювати їх, а також ставити точні діагнози, допомагаючи  адаптувати плани лікування до унікальних потреб кожного пацієнта, що призводить до покращення стану здоров’я та пришвидшення одужання. Роботи допомагають людям долати проблеми з мобільністю, покращуючи їхню силу, координацію та витривалість для більш здорового та незалежного життя.
На вебінарі також розглянуто проблеми, пов’язані з впровадженням, економічною ефективністю та безпекою реабілітаційних роботів.

Кафедра БМІ має великий досвід у галузі реабілітаційної інженерії і проводить відповідні дослідження зокрема на базі лабораторії спортивної медицини та фізичної реабілітації. Має багаторічний досвід застосування штучного інтелекту у обробці медичних даних та зображень, що висвітлено у численних наукових публікаціях, підручниках, монографіях.

Отримання інформації щодо іновацій у даній галузі дозволяє створити перспективних план досліджень і сприяє досягненню цілей сталого розвитку ООН, зокрема цілі 3 – Міцне здоров’я та благополуччя, цілі 9 – Промисловість, інновації та інфраструктура та цілі 10 – скорочення нерівності.

Науковці ХНУРЕ взяли участь у вебінарі Реабілітаційна робототехніка: Прогресивна фізична терапія для покращення стану здоров’я