22.10.2021
21 жовтня 2021 року відбулась XVI Науково-практична конференція з міжнародною участю “Медико-психологічні аспекти реабілітації і абілітації в епоху турбулентності”, присвячена 30-річчю від дня заснування ДЗ «Науково-практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр МОЗ України».
У науковому заході взяли участь представники державної влади, науково-дослідних установ, медичних та навчальних закладів.
Мета конференції: висвітлення сучасних інформаційно-технічних технологій діагностики та реабілітації різноманітної патології людини; теоретична концептуалізація та практичні рекомендації щодо медико-психологічної реабілітації і абілітації осіб, які постраждали у надзвичайних ситуаціях, їхнім дітям та сім’ям; аналіз та пошук шляхів розв’язання психологічних та соціальних протиріч інтеграційного інформаційного впливу на особистість в умовах турбулентності.
Саме застосуванню сучасних методів та технологій у галузі психологічної реабілітації при постковідному синдромі, застосуванню новітніх інтелектуальних засобів фізичної реабілітації, введенню інноваційних технологій в психологію для успішної адаптації до постійно мінливого суспільства були присвячені доповіді науковців, студентів та аспірантів кафедри БМІ.
З привітальним словом виступив завідувач кафедри професор Олег Аврунін, який подякував організаторам конференції за проведення такого заходу, побажав учасникам конференції плідної праці та обміну цікавими ідеями, підкреслив актуальність досліджень та роль сучасної біомедичної інженерії та інформаційних технологій при зміщенні акцентів до профілактичних та реабілітаційних підходів, нові виклики, такі як відновлення опорно-рухового апарату після уражень та респіраторно-ольфакторні засоби діагностики та реабілітації при втраті нюху після перенесення захворювання на COVID-19.
Державний заклад «Науково- практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр» (Україна, Донецька область, м. Костянтинівка)
https://www.rdc.org.ua/about/partners.html, що є багаторічним партнером ХНУРЕ, надає спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну реабілітаційну та медико-психологічну допомогу з впровадженням новітніх медичних інформаційних технологій.
Завдяки цій колаборації соціально-психологічна служба ХНУРЕ має змогу надавати безкоштовні консультації студентам та викладачам щодо підтримки у вирішенні різноманітних психологічних проблем, проводити групові психологічні тренінги, тощо.