Науковці ХНУРЕ представили результати своїх досліджень у галузі медико-психологічної реабілітації

26.10.2020

Харківський національний університет радіоелектроніки виступив соорганізатором  науково-практичної конференції з міжнародною участю “Медико-психологічні та інформаційні аспекти реабілітації та абілітації людини”, яка проходила в онлайн режимі на базі Державного закладу “Науково-практичного медичного реабілітаційно-діагностичного центру МОЗ України”, місто Костянтинівка https://www.rdc.org.ua/. У науковому заході взяли участь представники державної влади, науково-дослідних установ, медичних та навчальних закладів.

Медико-психологічний аспект реабілітації осіб, які постраждали від інформаційного впливу є дуже важливим, так як  негативні процеси у соціумі  позначилися на психічному та соматичному стані сотень тисяч українців з різних регіонів країни. Переселенці та мешканці тих районів Донбасу, де не припиняються військові зіткнення, особливо схильні до дії психотравмуючих чинників, але як показує досвід мешканці інших регіонів країни також зазнають не менш негативного впливу, але гірше піддаються лікуванню та реабілітації. Це трапляється тому, що в цієї категорії людей не спрацьовують механізми адаптації, а наслідки стресового впливу переходять в хронічні форми.

У сучасній історії України ситуація проведення операції об’єднаних сил (ООС) не має аналогів, тому відсутній практичний досвід надання медико-психологічної допомоги в подібних випадках, у зв’язку з чим розробка системи медико-психологічної реабілітації є нагальною потребою сьогодення.

Від Університету на конференції було представлено 19 доповідей, за активною участю молодих науковців – студентів, аспірантів та викладачів.

Переважна більшість досліджень стосується дезадаптації особистості, тривалих і виражених змін у психіці індивіда, вивченню  розладів соматичної та психічної сфери населення, які перебувають в зоні збройного конфлікту, динаміки цих реакцій з метою подальшої своєчасної корекції.

Науковці ХНУРЕ представили результати своїх досліджень у галузі медико-психологічної реабілітації