16 листопада рейтинг U-Multirank оприлюднив аналіз гендерного балансу у вищій освіті.
Дані 2021 року U-Multirank підтверджують поки існуючий гендерний дисбаланс.
МОН України оприлюднило наказ № 1182 Про затвердження Методології та критеріїв проведення гендерного аудиту закладів освіти
Метою проведення гендерного аудиту є оцінювання стану забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в закладах освіти, виявлення існуючих проблем, визначення шляхів скорочення фактичної нерівності жінок і чоловіків, а також підвищення обізнаності працівників щодо застосування комплексного гендерного підходу в їхній діяльності.
У зв’язку з цим ми пропонуємо
Завдання ХНУРЕ для просування гендерної рівності.
Підтримка громадських ініціатив з гендерної рівності:
- Взаємодіяти у розробці корпоративних програм та рішень з зовнішніми експертами та зацікавленими сторонами.
- Залучати співробітників до корпоративного волонтерства на користь громадських організацій та установ, що опікуються проблемами в сфері гендерної рівності.
- Надавати інформаційну підтримку ініціативам, що опікуються питаннями гендерної рівності.
Заохочення рівної участі у вихованні дитини та домашній роботі:
- Впровадити політику або програму з підтримки батьківства та материнства.
- Реалізувати кампанію присвячену відповідальному батьківству, рівного залучення до батьківства та промо чоловічого декрету.
- Створити зону для годування або батьківську кімнату або дитячу кімнату.
- Сприяти висвітленню досвіду рівного залучення до виховання дитини, рольових моделей відповідального батьківства та тат, що вже скористались правом на декретну відпустку.
Підтримка жіночого представництва та лідерства:
- Провести гендерний аудит згідно з Рекомендаціями МОНУ.
- Збільшити відсоток кафедр, відділів, центрів, якими керують жінки.
- Збільшити відсоток представництва жінок у Науково-технічній, Вченій, Науково-Методичній радах та інших органах управління, де наразі домінують чоловіки.
- Сприяти представництву жінок у міжнародних, громадських та наукових проектах, прагнути до забезпечення гендерного балансу під час подання таких проектів.
Протидія дискримінації та розповсюдженню гендерних стереотипів:
- Створити окрему політику чи кодекс гендерної рівності або інтегрувати в існуючі документи норми щодо заборони дискримінації за ознакою статі.
- Збільшити представленість жінок на позиціях, що стереотипно сприймаються як “чоловічі” та забезпечити принцип гендерно нейтрального найму Провести навчання для співробітників медійних, комунікаційних відділів та прес-служби з теми гендерної рівності.
- Опублікувати на сайті мінімум 5 матеріалів, присвячених руйнуванню гендерних стереотипів або висвітленню їх негативного впливу на освіту, розвиток суспільства, здоров’я, безпеку та економіку.
- Реалізувати ефірну, діджитальну або outdoor кампанію з протидії гендерним стереотипам.
Протидія домашньому насильству:
- Провести тренінг для співробітників та студентів з протидії та коректного висвітлення проблеми домашнього та гендерно зумовленого насильства.
- Розробити програму протидії випадкам насильства та підтримки постраждалих співробітниць.
- Інформувати про гарячі лінії підтримки постраждалих від домашнього насильства.
- Створити ефірний або діджитальний продукт, що сприяє 0 толерантності до насильства, руйнує міфи щодо можливості його виправдання та протидіє віктим-блеймінгу.