11.10.2018
Фахівці наукового журналу Nature складають щорічний рейтинг публікаційної активності наукових організацій – Nature Index на підставі глобального імпакт-фактора https://www.natureindex.com/
При аналізі враховуються публікації з бази даних статей в елітарних наукових журналах з природознавчих наук – астрономії, фізики, хімії, біології, науки про Землю (в англійській традиції natural sciences). За задумом авторів рейтингу він дає уявлення про внесок країни або організації у розвиток світової науки.
Основний показник, який використовується при аналізі бази Nature Index – кількість статей (AC – Articles Count). Наприклад, якщо в статті є один або кілька співавторів з України, то Україні присвоюється AC = 1. Відповідно 1 присвоюється науковій організації автора. Коефіцієнт участі (FC – Fractional Count), показує внесок інституту або країни у створення статті. FC всієї статті дорівнює 1. Якщо у статті 5 авторів, то кожен отримує по FC = 0,2.
У рейтингу присутні 18 українських організацій. Найбільш продуктивна наукова організація України – Академія наук.
ХНУРЕ із 3 статтями авторів Ю. Жолудова (науково-дослідна та навчальна лабораторія «Аналітичної оптохемотроніки» ім. проф. Рожицького М.М.) та К. Музики (кафедра БМІ) займає 9 місце за коефіцієнтом участі та 6 місце за кількістю статей.