20.02.2019
У січні 2019 р. Харківський національний університет радіоелектроніки підписав Протокол про співпрацю з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) https://www.ifes.org. У рамках партнерства заради сталого розвитку ХНУРЕ візьме участь у розробці програм, які є невід’ємною частиною інтерактивного курсу IFES з громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики».
16-19 лютого 2019 р. група викладачів Університету пройшла перший тренінг з методології викладання громадянської освіти. За результатами тренінгу вони викладатимуть інтерактивний курс «Демократія: від теорії до практики», що триватиме один семестр. Тренінг було організовано IFES з метою підготовки учасників до викладання курсу з громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики». Курс з громадянської освіти був розроблений IFES і буде запроваджений у 2019/2020 навчальному році. Цей захід став можливим завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.
Інтерактивний курс розроблено спільно з провідними українськими та міжнародними фахівцями із урахуванням українського контексту. Він ґрунтується на методології з громадянської освіти, що використовується IFES в усьому світі: Посилення участі шляхом освіти у сфері демократії – Strengthening Engagement through Education for Democracy або SEED.
Метою курсу є розвиток знань, навичок та цінностей, які пов’язані з ефективним демократичним громадянством студентів. Курс спрямовано на розвиток нового покоління демократичних лідерів. Це стане можливим завдяки ключовим компонентам цього курсу, зокрема інтерактивним методикам викладання, студентським проектам, які дозволять студентам самостійно визначити, проаналізувати та попрацювати над вирішенням проблем всередині та поза межами їхніх громад, а також спеціально розробленим навчальним матеріалам, присвяченим демократичним принципам, належному врядуванню, громадянському суспільству, громадянській участі та правам людини.
Серед наскрізних тем курсу – гендерна рівність, права меншин, інклюзивність та доступність для осіб з інвалідністю, виборчі права, належне врядування, верховенство права, медіаграмотність, громадська участь шляхом використання інформаційних технологій, різноманітність, роль грошей в політиці, роль молоді та корупція.