ДО 60-ТИ РІЧЧЯ ФАКУЛЬТЕТУ ЕЛЕКТРОННОЇ ТА БІОМЕДИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ

04.11.2024

Факультету електронної та біомедичної інженерії Харківського національного університету радіоелектроніки у 2024 році виповнюється 60 років, ювілей!
Історія факультету розпочалася ще з 1964 року, коли в ті роки – у Харківському інституті гірничого машинобудування, автоматики й обчислювальної техніки було засновано факультет радіофізики й електроніки.
У 1966 р. факультет радіофізики й електроніки розділився на два: радіофізики (декан доц. Б. М. Булгаков) та електроніки (декан – доц. Є. С. Хорошайло). На факультеті електроніки залишилися кафедри електронних приладів, промислової електроніки, конструювання і технології електронних приладів, а також було відкрито кафедру технічної електроніки, приєднано кафедри хімії, охорони праці та механіки
У 1991 р. профілюючі кафедри перейменувалися на: електронних приладів у електронних приладів та пристроїв, технічної електроніки – біомедичної електроніки, фізики надвисоких частот – фізичних основ електронної техніки, а загальнотехнічної кафедри теоретичних основ електротехніки – теоретичної електротехніки та електроніки.
У 1991 р. факультет електроніки став називатися як факультет електронної техніки. У 1995 р. деканом було призначено – к. ф.-м. н. проф. Ю. М. Олександрова.
У 1996 р. відбулося об’єднання кафедр електронних приладів та пристроїв і мікроелектроніки, а також кафедр біомедичної електроніки і теоретичної електротехніки та електроніки.
До складу факультету тоді ще електронної техніки входили кафедри мікроелектроніки, електронних приладів і пристроїв, фізичних основ електронної техніки, біомедичних електронних пристроїв і систем та фізичного виховання.
У 2006 р. деканом став – к. ф.-м. н., проф. А. В. Васянович.
У 2016 році факультет електронної техніки був перейменований на електронної та біомедичної інженерії.
За всю свою велику 60-річну історію, факультет очолювали декани:
1964 р. – доцент В.Д. Кукуш;
1966 р. – доцент Є.С. Хорошайло;
1969 р. – доцент В.О. Коновалов;
1971-1972 рр. – доцент С.С. Денисов;
1975 р. – доцент А.І. Бих;
1980 р. – доцент М.М. Биков;
1983 р. – доцент В.П. Солоха;
1995-2006 рр. – професор Ю.М. Олександров;
2006 р. – по т.ч. – професор А.В. Васянович
За 60 років існування факультету заступниками декана пропрацювали близько 30-ти науково-педагогічних співробітників профілюючих кафедр.
Упродовж 2009-2019 років факультет ЕТ/ЕЛБІ займав лідируючі перші місця у загальному рейтингуванні усіх факультетів Харківського національного університету радіоелектроніки за отримані вагомі результати у науковій і методичній роботі, а також активній міжнародній діяльності тощо.
Наразі до факультету ЕЛБІ відносяться три профілюючі кафедри – біомедичної інженерії (БМІ); мікроелектроніки, електронних пристроїв та систем (МЕЕПП); фізичних основ електронної техніки (ФОЕТ) та одна загальноосвітня – фізичного виховання та спорту (ФВС).
Діючими завідувачами кафедр на факультеті ЕЛБІ наразі є:
завідувач кафедри біомедичної інженерії – д.т.н. професор Аврунін О.Г;
завідувач кафедри МЕЕПП – д.ф.-м. професор Бондаренко І.М.;
завідувач кафедри ФОЕТ – к.ф.-м.н. доцент Гнатенко О.С.;
в.о. завідувача кафедри ФВС – ст. викладач Н.О. Дідюк.
На факультеті здійснюється підготовка здобувачів за такими спеціальностями:
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти:
Спеціальність 163 – Біомедична інженерія. Освітня програма:Біомедична інженерія
Спеціальність 171 – Електроніка. Освітня програма: Електронні пристрої та системи
Спеціальність 175 – Інформаційно-вимірювальні технології. Освітня програма: Інженерія оптоінформаційних і лазерних систем
Спеціальність 176 – Мікро- та наносистемна техніка . Освітня програма: Мікро-та наноелектроніка.
Другий (магістерський) рівень вищої освіти:
Спеціальність 163 – Біомедична інженерія. Освітня програма: Біомедична інженерія
Спеціальність 171 – Електроніка. Освітня програма: Електронні прилади та пристрої
Спеціальність 175 – Інформаційно-вимірювальні технології. Освітня програма: Лазерна та оптоелектронна техніка,Фотоніка та оптоінформатика
Спеціальність 176 – Мікро- та наносистемна техніка. Освітня програма: Мікро-та наноелектронні прилади та пристрої.

Факультет співпрацює з багатьма навчальними та науковими закладами, серед яких Стенфордський університет (США), університет Ганновера, Інститут сонячної енергії (Німеччина), Ціндаоський університет, Чанчуньський університет прикладної хімії (Китай), університети Іспанії, Італії, Франції.

Урочистий захід, присвячений 60-річчю факультету ЕЛБІ відбудеться на базі безпечного простору ХНУРЕ – 5 листопада 2024 року о 12 годині.

ДО 60-ТИ РІЧЧЯ ФАКУЛЬТЕТУ ЕЛЕКТРОННОЇ ТА БІОМЕДИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ