Проблемна науково-дослідна лабораторія «Мікроелектромеханічні та мікрооптоелектромеханічні системи» (ПНДЛ МЕМС та МОЕМС)

У 1994 році на базі галузевої лабораторії кафедри ТАВР (КІТАМ) наказом ректора ХДТУРЕ №109 від 16.11.1994 р. створено проблемну науково-дослідну лабораторію (ПНДЛ) «Технології ВОСПІ». Напрями наукової та дослідно-конструкторської діяльності та можливості ПНДЛ охоплювали всі етапи створення конструкцій та технологій виробництва компонентів волоконно-оптичних систем.

Зважаючи на збільшення ваги досліджень за напрямком мікроелектромеханічних систем та їх актуальності ПНДЛ «Технології ВОСПІ» у грудні 2007 році перейменовано на ПНДЛ «Мікро електромеханічних та мікрооптоелетромеханічних систем». Згідно положення про ПНДЛ Проблемна лабораторія використовує виробничі потужності, обладнання, вимірювальні приладі і пристрої, що є у розпорядженні кафедри, організовує свою діяльність у приміщеннях, що закріплені за кафедрою КІТАМ (ТАВР). Територіально ПНДЛ працює у приміщенні навчальної лабораторії. Наукові дослідження проводяться у вільний від занять час.

У різний час адміністративними керівниками лабораторії були: проф. Филипенко О.І. (1994-2004 рр.), проф. Палагін В.А. (2005-2015 рр.), доц. Разумов-Фризюк Є.А. (з 2015 р.)


Напрями досліджень

  • створення конструкцій та технологій виробництва компонентів волоконно-оптичних систем.

Зв’язок з освітнім процесом

За результатами роботи ПНДЛ створена матеріально-технічна база для відкриття нової спеціалізації підготовки магістрів «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки», яка ввійшла до списку нового переліку спеціальностей, затвердженого МОНУ.


Основні наукові досягнення

В рамках роботи ПНДЛ виконуються наукові проекти за рахунок держбюджету (з 2002 року по теперішній час всього 10 проектів) та госпдоговірні роботи за замовленнями промислових підприємств України. Викладачі, аспіранти та студенти, за результатами науково-дослідної роботи на базі цієї лабораторії щорічно отримують патенти, авторські свідоцтва та сертифікати: всього отримано 15 патентів України на винаходи, та 3 авторські свідоцтва. Захищено ряд докторських та кандидатських дисертацій, зокрема останні:

  • Сичова О. В. – «Автоматизація процесів з’єднання фотонно-кристалічних волокон», спеціальність  05.13.07 – автоматизація процесів керування, спеціалізована рада Д 64.052.08;
  • Чала О.О. – «Технологічне забезпечення якості підкладок функціональних компонентів мікрооптоелектромеханічних систем», спеціальність 05.27.06 – технологія, обладнання та виробництво електронної техніки, спеціалізована рада Д 64.052.04.

За цикл підручників, що створений в рамках роботи ПНДЛ: «Основи виробництва електронних апаратів», «Технология межсоединений электронной аппаратуры», «Введення в мікросистемну техніку та нанотехнології» присуджена Державна премія України в галузі науки і техніки.


Проблемна науково-дослідна лабораторія «Мікроелектромеханічні та мікрооптоелектромеханічні системи» (ПНДЛ МЕМС та МОЕМС) Проблемна науково-дослідна лабораторія «Мікроелектромеханічні та мікрооптоелектромеханічні системи» (ПНДЛ МЕМС та МОЕМС) Проблемна науково-дослідна лабораторія «Мікроелектромеханічні та мікрооптоелектромеханічні системи» (ПНДЛ МЕМС та МОЕМС) Проблемна науково-дослідна лабораторія «Мікроелектромеханічні та мікрооптоелектромеханічні системи» (ПНДЛ МЕМС та МОЕМС) Проблемна науково-дослідна лабораторія «Мікроелектромеханічні та мікрооптоелектромеханічні системи» (ПНДЛ МЕМС та МОЕМС)

Положення про ПНДЛ МЕМС та МОЕМС
Євгеній Анатолійович Разумов-Фризюк

Науковий керівник

Євгеній Анатолійович Разумов-Фризюк

Доцент кафедри КІТАР, кандидат технічних наук, доцент

Контакти

Головний корпус,

1 поверх,

кімната 160-2

Тел.: +38 (057) 702-14-86

d_tapr@nure.ua