Заснована у 1977 році як кафедра обчислювальної техніки.
З 1993 року – кафедра автоматизації проектування обчислювальної техніки. Штатний склад кафедри включає 19 осіб, у тому числі 5 докторів наук та 10 кандидатів наук.
Кафедра готує бакалаврів за спеціальністю 123 «комп’ютерна інженерія», магістрів за спеціалізацією «спеціалізовані комп’ютерні системи».
Відкрито нову магістерську спеціалізацію «проектування вбудованих мікросистем» у межах виконання проекту ЄС TEMPUS MastMst.
Випускник кафедри АПОТ з спеціалізованих комп’ютерних систем створює нові комп’ютерні та мобільні пристрої, інтегровані з інтернет додатками. Він розробляє програмні продукти і проектує мікросистеми на кристалах. Він реалізує на хмарах віртуальні комп’ютери і сервіси.
Наукові напрямки кафедри:
- технічна діагностика цифрових систем на кристалах, комп’ютерів та мереж;
- проектування мозгоподібних та квантових комп’ютерів для кіберпростору;
- інтелектуальні інформаційні технології діагностування комп’ютерних систем.
Пріоритети міжнародної діяльності – співпраця з європейськими та американськими університетами у межах міжнародних європейських програм. Результатом такої роботи є Міжнародна конференція «Схід-Захід – Проектування й діагностика», у якій беруть участь провідні науковці з 40 країн світу. При ній організовано школу-семінар молодих учених, для яких читають лекції фахівці, відомі у галузі проектування електронних систем.